Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ah be hocam.. Hep böyle okuduk. Ya da hep böyle okuttular. Ama FED ve benzeri unsurlar şu an gerçekten paranın babası.

Bitcoin fikri ilk ortaya atıldığında içimden "acaba" diye geçirmiştim. Acaba sıradan insanlar da bu sistem sayesinde çok para kazanabilir mi? Ya da en azından enflasyondan korunabilir mi diye.

Ama şu an geldiğimiz noktada görüyoruz ki, ne merkeziyetsizlik diye birşey varmış, ne de bireylerin ekonomik özgürlüğü. Hepsi masalsı şeyler.

Tabii ki gerçekten çalışan, çaba gösteren, gerçekten insanlar için birşeyler yapmaya çalışanlar vardır. Ama her halûkârda para babalarına hizmet ediyoruz. Kullandığımız internet bile; sizi ve beni burada buluşturup sohbet ettiren bu internet bile en çok o adamlara kazandırıyor. Hep o adamlara kazandırıyor.

Bilmiyorum ki nasıl çıkarız bu cendereden?

Çünkü biz önümüze konanı yemeye, gösterilen yolda yürümeye alıştık. Onları, bunu bize yaptırmaya alıştırdık.

Kripto paraları geleneksel ekonomik sisteme endeksleyen de yine bu fikirle biziz. Bunun farkındayım. Biz, yukarıda bahsettiğim halk değiliz çünkü.

Son düzenleme:
Öncelikle, geleneksel piyasalarla pozitif korelasyon mantıksız ama son dönemde bu vardı bir şekilde. Yine terse döneceğini düşünüyorlar. Geleneksel piyasaların aşırı düşmesi negatif korelasyona yol açacak yeniden diyorlar.

Zaman konusuna gelince, grafiklerle alakalı değildi. Daha çok astrolojik diyelim. :ROFLMAO::ROFLMAO:

ytd.

Matematiksel bir sistemin tahmin edemediğini göklere bakıp tahmin edebilmek ne büyük bir bilgeliktir!

Yatırım tavsiyesi asla değildir. 😂😂

Matematiksel bir sistemin tahmin edemediğini göklere bakıp tahmin edebilmek ne büyük bir bilgeliktir!

Yatırım tavsiyesi asla değildir. 😂😂
Öyle deme hocam, adam geçmişte yerinde tahminlerde bulunmuş. Ben bu tür fikirlere körü körüne inanmamakla beraber tamamen kapalı da değilim. Tarihleri not düştüm bir yere. 2024 Nisan'ı çok önemli. 2040 ise milyon dolarlık seviyeleri işaret ediyor resmen.

Ancak, Ethereum için daha parlak bir yakın gelecek söz konusu. Özellikle 2023 Temmuz sonrası önemliymiş. YTD.

Ne demişler? Fala inanma, falsız da kalma. :cool:

@Teknik Analiz hocam yorumlarınızla onikiden vurmuşsunuz.

@KriptoLuis hocam, aslında astroloji ve metafizik gibi kavramların da kendi içerisinde bir matematiği var. Ama bu oldukça karmaşık bir alan. Yani tamamen tesadüfî, tahminî ya da şansla alâkalı mevzuular değiller.

Ama şahsen aklımın yettiği basit matematik (grafik, teknik analiz, piyasa hareketleri, vs) varken; henüz akıl yetiremediğim karmaşık matematiği (astrolojiyi, metafizikî kehanetleri, cinnî ilimleri, vs) baz alasım gelmiyor. :)

Ama tarihî kaynaklarda da sıkça rastladığımız, oldukça derin ve kapsamlı mevzuular bunlar. Mutlaka bir gün, bu işlerin de sırrı çözülecektir. Elbet bir gün..

Bu arada, şu saat itibarıyle BTC yine dayandı 40binlere. Haydi aslanım, yık geç artık şu 41-42 seviyelerini. Yoksa biz yıkılacağız.

Yaklaşık 40 dakika sonra yeni aylık mum açılıyor ve 37 bin civarlarıyla aylık SAT hazırlığı başladı bile. Yeni bir düşüş trendi için her şey hazır. Haftalardır işte bu günü telkin ediyorum. Hadi, FED ve astronomi çalışsın bakalım @KriptoLuis hocam.

😂😂

2024 değil miydi? 😊

Bu gece haftalık kapanışla beraber birkaç adım daha düşüş gelme ihtimali hakkında ne düşünürsün?
Notları karıştırdım sanırım. Nisan 2023 sonrası Ethereum için önemli. YTD.

Bitcoin'de haftalık kapanış sonrası düşüş gelebilir evet. 33 bin dolar seviyeleri test edilebilir. 2022 Aralık ile 2023 Mayıs arasında güzel bir yükseliş ön görülüyor. Asıl bombanın ise 2024 Nisan sonrası patlayacağı... YTD.

Sen şu Shiba'ya da bir bak. Asıl bomba onda patlayacak mış. :cool:

Astrolog seninle aynı fikirde bak. ;)

Notları karıştırdım sanırım. Nisan 2023 sonrası Ethereum için önemli. YTD.

Bitcoin'de haftalık kapanış sonrası düşüş gelebilir evet. 33 bin dolar seviyeleri test edilebilir. 2022 Aralık ile 2023 Mayıs arasında güzel bir yükseliş ön görülüyor. Asıl bombanın ise 2024 Nisan sonrası patlayacağı... YTD.

Sen şu Shiba'ya da bir bak. Asıl bomba onda patlayacak mış. :cool:

Astrolog seninle aynı fikirde bak. ;)
Astrolog Nisan diyor ama bana Haziran gibi görünüyor. :)

Ama biz şimdiye odaklanalım. Yeni 4 saatlik SAT sinyali ile fiyatlar biraz daha aşağı çekilebilir. Şimdilik 34800$ desteğine kadar güçlü bir destek yok. İzlemeye devam.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,717
Son üye
MasTerCoin
Geri