Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin Tıkanmanın Eşiğinde

Bitcoin 2017 yılındaki boğa döneminden beri ilk defa yeniden tıkanma noktasına geldi. Bilindiği üzere Bitcoin'de yapılan işlemlerin madenciler tarafından onaylanması gerekiyor. Ancak 20.000 dolar seviyelerini gördüğün zamanla kıyaslanamasa da Bitcoin yine bir tıkanmanın eşiğinde. Artan işlem sayıları nedeniyle halihazırda onaylanmayan işlem sayısı 100 bini geçmiş durumda. Bu anlamdaki rekor 2017 yılında boğa döneminde 180 bindi. Ancak bu rakama uzak olsa da tehlike çanları çalmıyorda değil.

2017 yılında boğa döneminde yapılan bir işlem, yüksek maliyetler ödenmediği taktirde çok uzun sürelerde ağda onaylanmayan duruyordu. Aynı dönemin bir benzeri de şuan yaşanıyor. Bunda madencilerin sayısındaki düşüşüne önemli olduğunu söylemeliyiz. SatoshiTurk tarafından şahsıma yapılan ödemeyi kontrol ederseniz hala onaylanmadığını görebilirsiniz. Yanlış anlaşılmasın, ödemem gönderildi sadece onay alamadı henüz. Fiyat artışı ve işlem sayısındaki paralel artış bu şekilde gitmeye devam ederse, bu şekilde günler sürecek işlemlere fazlasıyla rastlayabiliriz.

Her işlem muhakkak ağ tarafından onaylanacaktır da yeterli onayı alana kadar bekletmesi insanı çileden çıkarıyor. Bitcoin'in bu kadar yavaş olması en büyük dezavantajı. Bunu atlatmanın tek yolu ise sabırlı olmak. Para bir yere gitmiyor. İşe yeni girenler için panik sebebi. Yapacak bir şey yok beklemekten başka.

haklısınız en büyük dezavantajı örnek olarak x borsasında bulunmayan coini y borsasında biri almak istese btc ile alım yapacağını var sayıyorum borsalar arası transfer gecikeceğinden alım fırsatı kaçmış olabilir.

Bugüne ilişkin fiyat dalgalanmalarını sadece kısa vadeli kar optimizasyonları olarak görüyorum. Orta ve uzun vadede gerek kalan üretim miktarının azalması ve gerekse kripto paraların kralı Bitcoin için kullanım alanlarının yaygınlaşmasının ardından hakimiyeti ve etkinliği perçinlenecektir diye düşünüyorum.

Üstelik düşünsenize; Paypal boşuna böyle bir hamle yapmaya niyetlenir miydi sizce?

Bugüne ilişkin fiyat dalgalanmalarını sadece kısa vadeli kar optimizasyonları olarak görüyorum. Orta ve uzun vadede gerek kalan üretim miktarının azalması ve gerekse kripto paraların kralı Bitcoin için kullanım alanlarının yaygınlaşmasının ardından hakimiyeti ve etkinliği perçinlenecektir diye düşünüyorum.

Üstelik düşünsenize; Paypal boşuna böyle bir hamle yapmaya niyetlenir miydi sizce?
Kesinlikle BTC için ana yönün her zaman için yukarı yönlü olduğuna katılıyorum.

Konu başlığında yazıldığı gibi 2017 yılında sistemde benzer bir onay sorunu yaşanmıştı ve tahminen alıcısına ulaşmak için bekleyen işlemler yaklaşık 7-10 günlük bir süreçte gerçekleşmişti. Bu seferde görünüşe göre sanki en az bu kadar süre sürecek gibi.

Belki bu anlık bir durumdur. Sonuçta Madenci sayısında azalma olsa da şu an BTC nin fiyatının zirveye doğru gitmesinden dolayı yeni madenciler sisteme girebilir. Ama sistemde böyle bir durumun olduğunu açıkcası bilmiyordum. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri