Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Bitcoin'in Şimdisi ve Geleceği

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhabalar. Bu geceyi de bir Bitcoin yazısı ile sonlandırmak istedim. Genelde gece saat 3.00 sularında yazmamın sebebi, Türkiye saatiyle yeni açılacak olan günlük mumun durumunu görmek istememdir.

Bugünkü yeni günlük mum, yükseliş taraftarı bir mum oldu; fakat 19160$ seviyesi bugün de kırılmadı. Hatta 18500$ yakınlarında gel gel yapan bir destek seviyesi de var.

Ayrı birkaç paragrafta belirtmeden geçemeyeceğim bir konu var. Bu konu gelecekte Bitcoin fiyatlarının ne olabileceği hakkında. Yaptığım incelemelere göre çok uzun seneler sonraya kadar Bitcoin'in 100 bin Dolara ulaşamayacağı sonucunu verdi.

Telefondan baktığım için detaylı inceleyemedim; ama Bitcoin fiyatlarının sıfıra (0$) yakın dönemlerinde çizdiğim birkaç destek ve direnç seviyesinin yıllar yıllar sonraki kesişme durumlarına baktım. Örneğin 2050 ile 2060 yıllarında Bitcoin için 100 bin Dolar söz konusu olmayabilir. Ya da 20150 ile 20200 yılları arsında bir fiyat kesişmesi benim 13850$ diye aylardır üzerinde çok durduğum seviyeyi işaret ediyor.

Böyle bir şey gerçekten olabilir mi, tartışılır. Grafikler asla zaman bildiremez. Mümkün değil; fakat fiyatların çeşitli yorumları yapılabilir.

Bunları Bitcoin için çılgın tahminlerde bulunan analistlere yönelik anlatıyorum. Şu saniye içinde Bitcoin için 20 Bin Dolar (çok yakın olmasına rağmen) ne kadar mümkün (garanti) görünüyorsa 20200 yılında da 13850$ o kadar mümkün. Bakış açınıza göre değerlendirin artık. Olur mu, olmaz mı?

Her neyse şimdiki zamana odaklanıp grafiklerin durumuna bakalım.

BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201207_030841_org.telegram.messenger.jpg

Saatlik grafikte AL pozisyonu var. Bu sinyalin varlığı iyi; ama 19160$ bir türlü kırılmıyor. Bu seviyeyi geçmesi kırıldığı veya kırılacağı anlamına gelmiyor. Kırılması için daha zaman var. Çünkü yatay seyir den kurtulamıyor Bitcoin.

Yatay kanal sürdükçe fiyatların her iki yöne de aşırı risk taşıdığından daha önce bahsetmiştim. Önceki dirençlerde Bitcoin, kararlı bir şekilde yerini sağlamlaştırarak yürüdü. Şimdi de 19160$ seviyesi için aynı şeyi yapmaya çalışıyor. Başarılı olup olmayacağı konusunda hiçkimse net bir cümle kuramaz! İzleyip göreceğiz.

Saatlik grafik için dirençler: 19160$, 19461$ 19918$.
Saatlik grafik için destekler: 19140$, 18870$, 18500$ ve 17221$.

Önemli noktaları kırmızı yapma fikri hoşuma gitti. :)

BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201207_034016_org.telegram.messenger.jpg

Bu grafikte de aynı şekilde yatay kanalda seyretme söz konusu. Takip süresi 11 gün 20 saat oldu. Evet neredeyse 12 gündür 19160$ seviyesi ile uğraşıyor. Ciddi bir durum. Bu kadar zamandır ne olumlu olumsuz ne haberler okuduk, ne analizler geldi geçti, Bitcoin bunların hiçbirine kulak asmadan istediği yere gitmek için yoluna devam etti. İşte Bitcoin'i yıllarca ayakta tutacak bir sebep daha. Adam istediği gibi hareket edebiliyor. Haberler, dedikodular etki etmiyor.

Son iki yazımda: "Her şey hazır." diye belirttim. Bu yazıda da belirtiyorum: Her şey çok hazır, sadece doğru zaman kollanıyor.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201207_034826_org.telegram.messenger.jpg

Günlük grafiği bu gün uzaktan alayım, dedim çünkü geçmişteki önemli noktaları görmenizi istedim. Siyah fiyat tabelaları geçmişte destek ve direnç olarak çalıştı ve kademe kademe ilerlemeye olanak sağladı. Yeşiller ortalama fiyatlar. Kırmızı 13850$ ise hem geçmiş hem de gelecek içim dönüm noktası. Çok çok önemli bir seviye. Çünkü bu seviye asıl düşüş hareketinin ve asıl yükseliş hareketinin başlangıç noktası olarak çalıştı. Bitcoin bu noktada boş boş asılı kaldı. Arafta durmak gibi. Osmanlı devletinin Fetret Devri gibi görebilirsiniz bu noktayı.

Günlük grafikte AL sinyali devam ediyor. Bu günün mumu güzel açıldı. Yatay kanaldan kurtulmaya çok az kaldı. Az kaldı ama ne yöne olacağı net olmadığıçim sıkı takip ve büyük dikkat gerektiriyor. Durum normal.

Sürekli alım satım yapmak zorunda değilsiniz. Bir süre bekleyip izlemek de bir stratejidir. Siz beklerken fiyatlar uzaya da çıkabilir diplere de inebilir. Önemli değil. Önemli olan sabır ve plan program. Kolay gelsin.

Günlük grafik için dirençler: 19160$, 19461$ 19918$.
Günlük grafik için: 19140$, 18870$, 18500$ ve 17221$, 16646$, 14618$, 13850$.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,741
Son üye
ysf
Geri