Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Yardım Blok Zincir Ve Ağ Mes'elesi Hakkında

Merhaba.

Şu an coinmarketcap verilerine göre toplamda 19177 adet kripto, 513 adet borsa mevcut.

Bununla birlikte coinmarketcap listesine henüz girememiş binlerce kripto ve onlarca borsa ve proje var.

Merak ettiğim konu, kaç adet ağ var? Hangisi % kaç kullanılıyor? Verimlilik, çok fazla kullanıcının varlığı, ucuzluk gibi konularla ilgili net bir çalışma var mı? Kısacası, bu meselesi ile ilgili aklı başında istatistîki bilgilere nereden, nasıl ulaşabiliriz?

Teşekkürler.

O kadar çok ağ var ki. Sayısını bilmiyorum ve tespit edebileceğimizi düşünmüyorum. Hani her prje bsc, eth vs. Ağı üzerine kurulmuyor. Bitcoin gibi POW madenciliği maksatlı çıkarılan ve haliyle heps kendi ağına sahip olan tutan tutmayan binlerce coin var.

bu verdiklerim kayıtlı olanlar.
hepsinin bir id'si vardır.

bu verdiklerim kayıtlı olanlar.
hepsinin bir id'si vardır.
Bilsen bilsen sen bilirdin zaten hocam :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,210
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri