Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Boodio Coin ( Bodi)

Genel Amacı
NBF, Dijital kitap
Kripto Para Tam Adı
Boodio
Kripto Para Kısa Adı
Bodi Coin
Madencilik Var mı?
Hayır
Çıkış Tarihi
2022
Web Sitesi
https://www.boodio.app/

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
indir.jpg

Bir Türk projesi olarak dünyada ilk defa uygulanan bir kavram ile Virgül Dijital Yayıncılık ve Prodüksiyon A.Ş tarafından hataya geçirilen Boodio Blok Zincir altyapısı ve Bodi coin ile yeni bir devrim başlıyor olabilir. NFT bilindiği gibi bir dijital sanat eseri ve koleksiyon olarak Blokchain alanında oldukça ses getirmektedir. Boodio Blok Zinciri ise NFB kavramını hayata geçirmektedir. Türkçe karşılığı olarak merkeziyetsiz dijital sanat eseri olarak adlandırmak mümkündür. NFT de olduğu gibi yazarlar ile alıcıları direk buluşturma özelliğini hayata geçirmeyi hedeflemektedir.

Bodi coin ile yayınlanan white paper ile blok zincir ve bodi coin ile ilgili olarak yayıncılık sektöründe merkeziyetsiz bir içerik sağlayıcı kanalının oluşturulması ile e kitap, basılı kitap ve sesli kitap gibi alanlarda uygulanan yaklaşık %80 lik bir komisyonun ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Bu sayede hem yazarlar hem de okurlar için ciddi bir kar marjı oluşması hedeflenmektedir.

Blok zincir alt yapısı ile 120 günü bulan konsinye dönemi ve ardından tekrar devam eden 120 günlük ödeme takvimi ile 240 günü bulan ödeme seçenekleri 1 dakika ya düşecektir. Yani yayıncı veya yazar emeğinin karşılığını anında alabilecektir. Şeffaf bir sistem karşılığında yayın evleri ve yazarlara kendi blok zincir alt yapısında token oluşturma imkanı sunulmaktadır. NFT teknolojisinde kullanılan ePUB sisteminin PDF formatına evrilerek gsm şirketlerininde ortaklığı ile min. ödeme ile kullanıcılara dijital kitapların sunulması amaçlanmaktadır.

Yayıncılık sektörünün ana hedeflerinden birisi olarak global alanda her ülkede aynı fiyat uygulaması kavramında blok zincir alt yapısı üzerinde stable token oluşturulması hedeflenmektedir. Ayrıca Boodio faaliyet göstereceği her ülkede kitaplar konusunda o ülkede alınan kararlara uyum sağlamayı garanti etmektedir.

Boodio ismi ise book ve audio kelimelerinin birleşimden doğmuştur. Projenin ana hedefi kitap okuyarak mining yapmaktır. Bu amaçta geliştirilen boodio uygulaması ile hem yayıncılar hem de okurlar bodi coin kazanabilmektedir. Geliştirilen mobil uygulama sayesinde okurlar her kitap için ödeme yapmak yerine abonelik sistemi ile sınırsız kitap erişimi hakkı kazanmaktadır. Ayrıca bir çeşit kazan kazan sistemi ile okurlar uygulamada geçirdikleri zamana göre de bodi coin kazanabilmektedir. Boodio blok zinciri ve bodi coin 110 milyar liralık pazarda ilk olma özelliğine sahiptir.

Boodio küçük ve orta ölçekli yayıncıların geliştirilmesi için sisteme dahil olan yayın evlerine bodi destek paketi kapsamında 1000 ile 100000 arasında bodi coin hediye verecektir. Bu sayede hem kaliteli içerik oluşturulması hem de okurlara uygun fiyatlı içeriklere erişim imkanı sağlanması amaçlanmaktadır. Boodio uygulaması ile kullanıcılara Yapay zekalı kitap okuma asistanı ve yapaz zekalı kitap çevirme hizmeti sunulacaktır.. Bu sayede yazarların kitapları global anlamda erişime açılacaktır.
bodi.jpg

bodi2.jpg

Arz için Yol Haritası Öncelikle 2022 yılına kadar yol haritasında Türkiye’deki bir kripto ticaret platformu dışında en az bir yabancı kripto borsasında listelenmek. 2023 yılında ise Amerika ve Çin kripto borsalarında yerini alacak.
2022 Şubat Ön Satış %20 $0,65
2022 Mayıs %15 $0,95
2022 Aralık %15
2023 Ağustos %5
2023 Aralık %15
2024 Ağustos %5
2024 Aralık %15
2025 Ağustos %10

Coin Dağılımı
• Toplam %35 Boodio İş Geliştirmeleri
• Toplam %35 Pazarlama ve Reklam
• Toplam %10 Blok Zinciri Yazılım Geliştirme
• Toplam %10 Yayıncı Ekosistemi (3. taraf şirket anlaşmaları)
• Toplam %5 Burn
• Toplam %5 Sosyal Sorumluk Projeleri

Türkçe White paper : https://www.boodio.app/assets/files/BodiCoin_WhitePaper_tur.pdf
İngilizce white paper :https://static.bitay.com.tr/bodicoin/ing_white_paper.pdf

Böyle bir proje geliştirilmesini bekliyordum. Litentry (LIT) buna benzer bir şey diye düşünmüştüm ama değil sanırım.
Bodi coinin kendi ağında çalışacağı söyleniyor. Mainnet'ten önce ilk olarak hangi ağda piyasaya sürüleceği yazmıyor whiteppper'da ya da ben göremedim.
Maksimum arzı 100 milyon olacakmış.
Edebiyatın blok zincire taşınması için geç bile kaldılar diyeceğim ama dünyada dijital kitap anlayışı yeterince yaygınlaşmadı zaten.

Böyle bir proje geliştirilmesini bekliyordum. Litentry (LIT) buna benzer bir şey diye düşünmüştüm ama değil sanırım.
Bodi coinin kendi ağında çalışacağı söyleniyor. Mainnet'ten önce ilk olarak hangi ağda piyasaya sürüleceği yazmıyor whiteppper'da ya da ben göremedim.
Maksimum arzı 100 milyon olacakmış.
Edebiyatın blok zincire taşınması için geç bile kaldılar diyeceğim ama dünyada dijital kitap anlayışı yeterince yaygınlaşmadı zaten.
Ağ olarak bilmiyorum ama piyasaya bitay da girecek bitay da kendi ağını düzenlemeye çalışıyor belki bitay ağında çalışabilir akıllı sözleşme olması da Bodi için ilginç olcak gibi zaman gösterecek bakalım nasıl bir işlem yapacak

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,715
Son üye
leeyan35
Geri