Neler yeni

Bu Ülkede Ekonomik Durgunluğun Ortasında Bitcoin Kullanım Artıyor

probit borsası
  • Mixing Service: Transferler sırasında gizliliği korumak için işlemleri başka işlemlerle karıştırarak yeni girdi ve çıktılar oluşturan servistir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
219
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
bitcoin-misir-kriptokoin-com-.jpg

İnsanlar, bir pandemi ortasında bile kârlarını artırmak için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelmeye devam ediyor.

Bitcoin Alternatif Gelir Kaynağı
COVID-19 salgını Mısır ekonomisini durgunluğa itti ve işsizliği derinleştirdikçe, giderek daha fazla Mısırlı, Bitcoin ticaretinin ve madenciliğinin faydalarını alternatif bir gelir kaynağı olarak görüyor.


Al-Monitor’a göre birçok Mısırlı, özellikle de gençler kripto para birimleriyle ilgileniyor. Mısır’daki çeşitli yatırım kuruluşlarında ekonomist ve finans danışmanı olan Wael al-Nahhas şunları söyledi:

“Pek çok genç Mısırlı, Bitcoin’in değerindeki artışa rağmen küçük miktarlarda yatırım yapmaya başladı. Bir bitcoin’in 100 milyonda biri olan Satoshi madenciliğine başladılar ve günlük bazda talep düşüşünün zamanlaması sırasında alış kurları ile en yüksek talep anında satış oranları arasındaki farktan % 4 ila % 5 kar elde ediyorlar.”


Mısır Kamu Seferberlik ve İstatistik Merkezi’nin son rakamlarına göre, Mısır’daki işsizlik 2020’nin ilk çeyreğinde % 7,7’den ikinci çeyrekte % 9,6’ya sıçradı, bu da yarım milyondan fazla Mısırlı’nın işini kaybettiği anlamına geliyor.

Bitcoin Ticareti Çekici Görünüyor
Bitcoin madencisi ve Bitcoin Mısır Topluluğu üyesi Muhammed Abd el-Baseer, diğer faktörlerin de insanların Bitcoin’e yönelmesini kolaylaştırdığını söyledi. İşleri evden götürmenin, çalışma saatlerinin azalmasının ve yeni sokağa çıkma yasaklarının birçok Mısırlıyı boş zamanlarında Bitcoin’e yatırım yapmaya teşvik ettiğini söyledi.


Bitcoin Mısır Topluluğu’na 16.000’den fazla Mısırlının katıldığını tahmin ediyor. Ancak, insanlar arkadaşlarına ve ailelerine kripto para birimlerine nasıl yatırım yapacaklarını öğretebileceklerinden bu sayının daha yüksek olabileceğini belirtti. Ancak daha fazla Mısırlı, kripto para birimleri madenciliği ve ticareti ile ilgilenirken, birçoğu, insanların uygun yasalar olmadan hedef alınabileceğinden ve dolandırıcılıkla suçlanabileceğinden endişe duyuyor.

Uzmanlara göre, kripto para birimleri etrafında hangi faaliyetlerin yasal olarak kabul edilip edilemeyeceğini açıklayan bir yasa yakında gelebilir.
 

Üst