Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Burn/Yakmak (coin burn) Nedir ?

Bence hiçbir alakası yok. :)

max arzın %41i yakılmış hocam nasıl alakası yok shib bu gün bu fiyattaysa bu yakımlar sayesinde bu fiyatta
yakımlar yapılmasa yerin dibine girmişti (shib coini övmüyorum burn olaylarının fiyatı nasıl etkilediğini anlatıyorum)

1643453261395.png

max arzın %41i yakılmış hocam nasıl alakası yok shib bu gün bu fiyattaysa bu yakımlar sayesinde bu fiyatta
yakımlar yapılmasa yerin dibine girmişti (shib coini övmüyorum burn olaylarının fiyatı nasıl etkilediğini anlatıyorum)

Ekli dosyayı görüntüle 9721
Buterin'in cüzdanındakileri yakması ayrı, onun tabi büyük etkisi var. Ben işlem ücretlerinden yakılan günlük $400 - $500'lık SHIB'lerden bahsediyorsunuz sandım.

Benim bu konuda merak ettiğim ufak bir şey var. Bir coin için toplam arz belirleniyor ve piyasaya yavaş yavaş sürülüyor sonra değerini kaybetmesin diye birazını yakıyorlar. Bu şekilde yapmak yerine daha az miktarda bir toplam arz ile piyasaya sürseler o zaman yakmaya gerek kalmaz mıydı?

Doğru mu yorumladım bilmiyorum ama doğru yorumladıysam cevaplarınızı bekliyorum :)

Benim bu konuda merak ettiğim ufak bir şey var. Bir coin için toplam arz belirleniyor ve piyasaya yavaş yavaş sürülüyor sonra değerini kaybetmesin diye birazını yakıyorlar. Bu şekilde yapmak yerine daha az miktarda bir toplam arz ile piyasaya sürseler o zaman yakmaya gerek kalmaz mıydı?

Doğru mu yorumladım bilmiyorum ama doğru yorumladıysam cevaplarınızı bekliyorum :)
Arz piyasaya sürülür.

Yakım zamanını bilenler ucuzdan toplar.

Yakım haberi ufaktan duyulmaya başlar.

Token yükselir.

Yakım öncesi bilenlerin kar satışları başlar.

Kazanan:Ekip (Çoğunlukla)

2nci şeyde algı oluşturmak. Özellikle gelişme varmış şeklinde bir görüntü oluşturup, aradaki sessiz zamanları tolere etme.

Arz piyasaya sürülür.

Yakım zamanını bilenler ucuzdan toplar.

Yakım haberi ufaktan duyulmaya başlar.

Token yükselir.

Yakım öncesi bilenlerin kar satışları başlar.

Kazanan:Ekip (Çoğunlukla)

2nci şeyde algı oluşturmak. Özellikle gelişme varmış şeklinde bir görüntü oluşturup, aradaki sessiz zamanları tolere etme.

Her zaman kasa kazanır diyebilir miyiz hocam bu durumda :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri