Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Cake Analizi

CAKE ANALİZ
CAKEUSDT_2021-12-23_23-42-43.png

Evet arkadaşlar hepinize iyi akşamlar. Bugün analizini yapacağımız coin binance tarafından desteklenen büyük umutlarla piyasaya çıkan ve merkeziyetsiz borsası olan pancakeswap coini CAKE.

Cake coin bu sene bu sene başlarından piyasaya çıktı ve adından oldukça söz ettirdi. Gerek stake ve farm seçenekleri gerek binance tarafından reklamının yapılmasıyla kısa sürede büyük beğeni topladı ve fiyatlandı. Şu an yine popüler bir dönemde gibi diyebiliriz genel olarak Web 3, metaverse, nft projeleri şu anda piyasada hakim olması DeFi’nin öncülerinden biri olan CAKE adından binance var olduğu sürece söz ettirecek gibi duruyor.

Gelelim coinin fiyat durumuna ve arzına. Piyasada toplam belirli bir arzı bulunmayan coin her işlem başı ve yapılan etkinliklerle yakılarak dengelenmeye çalışıyor. Şu anda 12.35 dolar civarından seyreden coin bu seviyeye bu akşamki bitcoinin 50 bin doları geçmesi ile geldi. Hafta içi 11-12 bandında seyreden coin aslında uzun vade olarak baktığımızda alım fırsatı gibi duruyor. (yine de alım seviyelerini, yatırım planlarınızı kendiniz yapınız.)

Eylül ayından beri uzun bir düşüş periyodunda olan coin eylül ayına 23- 24 dolar bandından başlamış ve kademeli şekilde inerek yaklaşık yarı fiyatına düşmüş bulunuyor.

Şu an 12 dolar civarında olan coinin destek seviyelerine bakarsak aslında şu anda tam destek seviyesi üstünde çünkü ilk çıktığı aylarda 10 -12 bandında dolaşmış mayıs ve haziran aylarında da bu seviyelere gelerek burdan tepki alımları yaşamış ve yukarı hareketlenmiş.

Olurda piyasa salarsa ilk durağımız 10 dolar seviyeleri gibi görünüyor ve bura düşerse daha sert inişlerle birlikte uzun bir süre tek haneli seviyelerde dolanır gibi analizlere göre.

Fakat piyasa el verir yeni yıla kripto piyasası olumlu girerse ilk durağımız 17- 18 dolar seviyeleri gibi duruyor ve buranın geçilmesiyle 25 dolar 2. Kar alma ve hedef noktamız gibi duruyor.

O seviyeden sonra sağlam bir direnç noktası olmasa da 35-40 dolar arasında satış baskısı olması muhtemel ama oraları alıcı gücüyle geçerse ath seviyesi olan 44 dolarları zorlaması kaçınılmaz olur.

Bu coinde destek direnç seviyelerinden hariç zararda olsanız bile pancakeswap üzerinden stake özelliği olduğu için değerlendirebilirsiniz, şahsen ben öyle yapıyorum. Şu an alım maliyetimin altında fakat stakeye koyduğum için maliyetimi bir nebze de olsa düşürerek zarardan kar etmeme yardımcı oluyor.

Ayrıca pancakeswap üzerinden belirli dönemlerde ifo larda yapılmakta ve stake eden kullanıcılara dağıtıllmakta. En son DFT ifosu yapıldı ve çok büyük bir miktarlık alım vermese de stake eden kullanıcılarına ekstra bir gelir oldu. Bu gibi ifo başarıları yakalar ve binancenin etkinliklerinde ön planda yer alırsa gelecek Cake için çok güzel olacak.

Özellikle DeFi rüzgarı tekrar başladığında ilk yükselecek coin cake gibi duruyor çünkü bu proje başı çekenler arasında bulunuyor.

Bakalım 2022 yılı cake için neler getirecek ve eski ihtişamlı 40 dolar seviyelerine dönecek mi hep beraber göreceğiz.

Ayrıca stake gelirine bakarsa yıllık yaklaşık olarak %65 %70 civarı bir gelir vadediyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

İlk aylarında çok düşük miktarlardan satın aldım. Sonra likidite havuzlarından toplamaya devam ettim. $16, $20 gibi fiyatlarda bir kısmını kademeli olarak sattım. En son $19'dan elimdeki tüm CAKE'leri dollara çevirdim.

BSC'nin en gözde dApp'i, her gün milyonlarca işleme ev sahipliği yapıyor. Sosyal sinyali çok yüksek, fırsatları çok fazla. Çevreme sürekli öneriyorum ama 2 aydır beni aşırı yanıltıyor. Bir gün mutlaka Uniswap'in piyasa değerine ulaşmalı, ne zaman olacak bilmiyorum.

İlk aylarında çok düşük miktarlardan satın aldım. Sonra likidite havuzlarından toplamaya devam ettim. $16, $20 gibi fiyatlarda bir kısmını kademeli olarak sattım. En son $19'dan elimdeki tüm CAKE'leri dollara çevirdim.

BSC'nin en gözde dApp'i, her gün milyonlarca işleme ev sahipliği yapıyor. Sosyal sinyali çok yüksek, fırsatları çok fazla. Çevreme sürekli öneriyorum ama 2 aydır beni aşırı yanıltıyor. Bir gün mutlaka Uniswap'in piyasa değerine ulaşmalı, ne zaman olacak bilmiyorum.
ben sizin kadar erken yakalamadım fakat ortalama 10 dolar civarı maliyetim hala bekletiyorum stake de bence de bu piyasa değerinde kalmayacak elbet artacak diye :D

CAKE de eski havasını yitiren projelerden. Listelediği tokenlerden dolayı hala revaçta bir DEX olan Pancakeswap, yeniliklere pek ayak uyduramadı. Daha doğrusu geç kaldı. Çıkardıkları NFT koleksiyonu çok basitti. Farklı bir şey ortaya koyamadı ve ilgi görmedi. Piyasaya ilk çıktığında yenilik olarak çıktı ama artık sıradanlaştı. Sıradışı bir şeyler yapması lazım. Metaverse ile ilgili çılgın bir adım atmalı. NFT'ye geç kaldığı gibi buna da geç kalmamalı ve tabii basit bir şeyler yapmamalı. YTD.

CAKE de eski havasını yitiren projelerden. Listelediği tokenlerden dolayı hala revaçta bir DEX olan Pancakeswap, yeniliklere pek ayak uyduramadı. Daha doğrusu geç kaldı. Çıkardıkları NFT koleksiyonu çok basitti. Farklı bir şey ortaya koyamadı ve ilgi görmedi. Piyasaya ilk çıktığında yenilik olarak çıktı ama artık sıradanlaştı. Sıradışı bir şeyler yapması lazım. Metaverse ile ilgili çılgın bir adım atmalı. NFT'ye geç kaldığı gibi buna da geç kalmamalı ve tabii basit bir şeyler yapmamalı. YTD.
İnşallah hocam bekliyoruz güzel bir kar yapalım 😂

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,715
Son üye
MasTerCoin
Geri