Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ciddi Kısıtlamalar Gelecek mi?

Merhaba arkadaşlar son günlerde malum, Salgın ülkemizi dünya genelinde vaka sayısı olarak birinciliğe getirdi.
Yeni kısıtlamalar gelir mi?
Bu durum nereye gider sizce?
Sağlık sektöründe çalışan varsa sanırım durumu daha iyi özetleyebileceklerdir.
Bu kez gerçekten durum çok ciddi gibi?

Şubat sonuna kadar hastalık durumu kötüye gider ve kısıtlamalar yapılır gibi. Sonrasında aşılarla birlikte rahatlayacağımızı düşünüyorum.
Spor salonları da kapanacakmış.

Durum her zaman ciddiydi. Biz algılamak istemiyorduk. Hükümetin ileride değil hemen şimdi kısıtlamalar getirmesi gerekiyor. Her geçen gün risk büyüyor, sıkıntı büyüyor. Daha bu gün bir haberde 20 yaşında genç ve hiç hastalığı olmayan bir kızın bu virüsten öldüğü okudum.

Sanki bu duruma biraz da bile bile geldik. Ekonomi bir şekilde işlemeli düşüncesi çokta haksız değildi gibi. Ekonomik çarklar fazla zarar görmesin diye şimdiye kadar fazla sert önlemler alınmadı diye düşünüyorum. Değneğin iki ucu da kötü. Aşı bir önce umarım aktif bir şekilde yapılmaya başlanır, yoksa bu günleri de aramak zorunda kalırsak şaşırmamak gerekli.

Kısıtlama kesinlikle gelmeli ama devletimizin maddi kaynakları yeterli mi bilmiyorum .. Staj yerleri için meslek lise öğrencileri gözden çıkartılmış durumda şikayetçi değilim paraya ihtiyacım var ama staja gönderilmeyi doğru bulmuyorum . Bir kesim uzaktan eğitime giderken bir kesimin haftanın 3 günü staja gitmesi ne kadar doğru tartışılır ..

Sanki bu duruma biraz da bile bile geldik. Ekonomi bir şekilde işlemeli düşüncesi çokta haksız değildi gibi. Ekonomik çarklar fazla zarar görmesin diye şimdiye kadar fazla sert önlemler alınmadı diye düşünüyorum. Değneğin iki ucu da kötü. Aşı bir önce umarım aktif bir şekilde yapılmaya başlanır, yoksa bu günleri de aramak zorunda kalırsak şaşırmamak gerekli.
abi bende böyle düşünüyorum
ekonomi yüzünden durum kötüye giderse bizim ekonomimizde kötüye gider :S
bakalım, insan merak ediyor ne olacağını

Screenshot_20201128_191224.jpg

Geçmişin nedeni belli. Gelecek içinde şimdiden geçmiş olsun diyorum...

Sigara içenlere de bulamıyor diyorlar. :)
Ben sağlıkçıyım ama o kadar çok farklı görüş varki. Kimisi sigara içen daha ağır geçiriyor diyor, kimisi çabuk kapıyor ama hafif geçiriyor diyor. Kimisi ilaçlar daha kötü yapıyor diyor, kimisi ilaçlar olmasa tablo çok kötü olurdu. Kimisi ikinci defa geçirince daha ağır olur diyor, kimisi hafif geçirende var.

Aha şimdi yeni genelge geldi, otellerin restoranları akşam 10 dan sonra müzik yok. Süper önlem. Kurtulduk arkadaşlar :)

Daraldım artık. Her nöbette insanlıktan çıkıyorum. Bulunduğum ilde adamlar hala cümbür cemaat mangal yapıyor. Millet sıktı sıktı ama baktı ki o kadar sıkılırken ayasofya için dip dibe olabiliyor millet, sözde sahillerde sosyal mesafe dendi. İnsanlar kucak kucağa. Denetim yok. Denetlesende yaptırım yetersiz.
Mesela herşey rağmen gece dip dibe eğlence mekanlarını açıp alem yaptırmanın çalışma ruhsatını kalıcı olarak iptal edeceksin. Bir tane maskesiz adam olursa içeride hangi işletmeye, işletmeyi 1 - 2 yıllığına kapatacaksın. Ağır yaptırımların olacak ki maske tak diyeni değil maske takmayanı dövecekler.

Neyse bu mevzu beni geriyor kusura bakmayın

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri