Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Decred ( DCR )

Genel Amacı
Bitcoin'den değişik ve adil bir dağıtım ve uygulama modeli geliştirmeyi amaçlamıştır
Kripto Para Tam Adı
Decred
Kripto Para Kısa Adı
DCR
Madencilik Var mı?
Evet
Çıkış Tarihi
2016
Web Sitesi
https://decred.org
Decred, Bitcoin Blockchain’inden çatallanma sonucunda oluşturulmuştur. Ancak Bitcoin'den daha farklı bir yol ile devam etmektedir.

Öncelikle Decred(DCR) üzerinde bir oylama sistemi bulunduğundan, her varlık sahibi Decred (DCR) üzerinde söz sahibidir. Aynı Bitcoin2de olduğu gibi pek çok platformda kullanılabilecek cüzdan uygulamaları mevcuttur.

Decred (DCR)’yi yine Bitcoin’den ayıran en büyük özellik hem Proof of Work (POW) hem de Proof of Stake (POS) yoluyla madenciliği yapılır.Kısaca bir güç dengesi söz konusu. Aynı zamanda da kripto para dünyasının baş belası %51 saldırılarından da korunmuş olmaktadır.

Proof of Work sistemi kısaca bir çalışma, bir işlem gerektiriyor ve bu işlemler sonucunda büyük miktarda enerji tüketiliyor. Klasik Bitcoin madenciliği gibi düşünebilirsiniz. Proof of Stake sisteminde ise elinizdeki kripto parayı kilitleyerek sisteme likidite sağlanarak yeni kripto para kazanılır.

Decred (DCR) aynı BTC2de olduğu gibi 21 milyon adet maksimum arza sahiptir. Yine BTC2den farkı %42lük kısmının airdrop yoluyla kullanıcılarına dağıtılması ve %82lik bölümünün önceden kazılmış olmasıdır.

Kripto para madenciliği yapılırken kaba tabirle bloklar çözümlenir ve bu bloktan ödüller kazanılır. Bu ödüllerin %60’ı Bitcoin tarzı madencilik yapan POW madencilerine, %30’u POS madencilerine ayrılmıştır. %10’luk bölümü ise yeni geliştirmelerde kullanılmaktadır.

Yani Bitcoin hem dağıtım, hem madencilik, hem de uygulama modellerine yeni bir bakış açısı getirerek ortaya çıkmış bir kripto paradır.

genel olarak bakınca hepsi birbirine benziyor yenilik katanlar çok az gibi
bence yenilik katanlar
  1. bitcoin
  2. ethereum
bunlardan sonra gelenlerin çoğu bu 2 adet teknolojinin kopyası.
yenilik yapan çok nadir.
ben bu yenilikleri tek tek tespit edeceğim zamanla :)
güzel bilgiler için teşekkür ederim hocam.

genel olarak bakınca hepsi birbirine benziyor yenilik katanlar çok az gibi
bence yenilik katanlar
  1. bitcoin
  2. ethereum
bunlardan sonra gelenlerin çoğu bu 2 adet teknolojinin kopyası.
yenilik yapan çok nadir.
ben bu yenilikleri tek tek tespit edeceğim zamanla :)
güzel bilgiler için teşekkür ederim hocam.
Aynı kavimden oldukları için mecburi bir şekilde bağlılar hocam bakalım ayrı bir kavimden yiğit çıkıp piyasaya yumruk vuracakmı. :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri