Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Devler Liginde Yer Alan Borsa Bitfinex

2012 yılında, Hong Kong’da piyasaya giren Bitfinex borsası, gelişmiş ticari özelliklerinin yanı sıra, portföyünde yer alan geniş kripto para kaynaklarıyla, kapsamlı spot ticaret yapma imkanı arayan pek çok kripto para tüccarı için oldukça iyi bir başlangıç borsası olarak göze çarpmaktadır.

Bitfinex, ara sıra kullandığım borsalardan biri ve şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadığım için kullanmaktan çok mutlu olduğumu söylemeliyim. Öncelikle kolay ve ayarlanabilir bir ara yüze sahiptir. İlk başta biraz karmaşık görünse de öğrendikten sonra rahat bir kullanım sağlar. Bazı parametreleri kendiniz için düzenleyebilme şansına sahip olduğunuzun altını çizmeliyim.

Bu borsayı tercih etmemi sağlayan bir diğer nokta da, gerçekten takdir edilmesi gereken bir destek ekibinin olması. Sorunlara çözüm bulmada çok hızlı ve verimli hareket ediyorlar.

Ayrıca bu kripto para platformunda İngilizce dışında, Çince ve Rusça gibi dil seçenekleri de bulunuyor.

Bitfinex borsası bir kaç ay önce, bir takım iyileştirmeler yaptı ve platforma bir stake özelliği eklendi. Böylece elinizde bulunan kripto varlıklarını bu borsada tutarak ekstra gelir elde etme kazanma şansınız oldu. En dikkate değer özelliklerinden biri, kripto para ticareti yapmakla ilgilenen diğer tüccarlara borç veren fon türlerine yatırım yapma fırsatı vermemesidir.

Bu borsada işlem yaparken çok yüksek işlem ücretleri ödemenize gerek kalmıyor. Borsada bir ayda yaptığınız işlem hacmi göz önünde bulundurularak işlem ücreti belirlenir. Ne kadar çok işlem yaparsanız ödeyeceğiniz işlem ücreti o kadar düşüyor. Bu da, Bitfinex borsasının pozitif yönleri arasında sayılabilir. Ayrıca yüksek likiditeye sahip bir borsa.

Bu platform zaman zaman siber saldırılara maruz kalmaktadır. Bu, platformun popülerliğinden kaynaklanmaktadır. Bitfinex, 2015 yılında uğradığı siber saldırıdan sonra, bu saldırılara karşı yeni önlemler alarak kullanıcılarının güvenliğini sağlamayı başardı. 2FA güvenlik protokolü kullanmaları bana güven veriyor.

Ayrıca manipülatif borsa hareketlerine karşı önlemler aldıklarını da biliyorum. Bu şekilde önlem almayı akıl eden ilk platform olma özelliği taşıyor.

Getirdikleri yenilikler ve ticaret hacimlerinin büyüklüğü ile popülerliğini koruyacağını inanıyorum. Kripto para dünyasındaki birçok insanın Bitfinex'e ilgi göstermeye devam edeceğini düşünüyorum.

Bu borsada işlem yapmak için minimum yatırım yapma tutarı nedir? Var mı öyle bir tutar? Mesela X borsasımda işlem yapabilmek için en az 500 TL yatırım yapmak gerekiyor, gibi.

Yanlış ya da eksik bir bilgi vermemek için Bitfinex'e girip limitleri kontrol ettim.
Borsaya yalnızca kripto para birimleri ile değil, aynı zamanda fiat para birimleri ile de depozit yapabiliyorsunuz. Dolar ve Euro gibi yaygın para birimlerinin yanı sıra farklı para birimleri de yatırılabiliyor.
Ben genelde Litecoin ile işlem yaptım. Herhangi bir alt limit söz konusu değil. Yalnızca Bitcoin yatıracağınız zaman, 0.0003 Bitcoin yatırmanızı tavsiye ediyorlar. Bunun sebebi de, ağ işlemlerinin hızlı gerçekleşebilmesi.

Yanlış ya da eksik bir bilgi vermemek için Bitfinex'e girip limitleri kontrol ettim.
Borsaya yalnızca kripto para birimleri ile değil, aynı zamanda fiat para birimleri ile de depozit yapabiliyorsunuz. Dolar ve Euro gibi yaygın para birimlerinin yanı sıra farklı para birimleri de yatırılabiliyor.
Ben genelde Litecoin ile işlem yaptım. Herhangi bir alt limit söz konusu değil. Yalnızca Bitcoin yatıracağınız zaman, 0.0003 Bitcoin yatırmanızı tavsiye ediyorlar. Bunun sebebi de, ağ işlemlerinin hızlı gerçekleşebilmesi.
Anladım. Teşekkür ederim. Bir süredir bu borsaya geçmeyi düşünüyorum. Henüz araştırmaya bile başlamadım. Sadece düşünce aşamasında. :)

hacklendikten sonra binlece kullanıcı gibi bende kullanmayı bıraktım
geleceği parlak bir borsaydı ama parlatamadı....
paylaşım güzel olmuş...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri