Eski Coinbase yöneticisi: "DeFi'ın ana akım olması kaçınılmaz"

  • Confirmation: İşlemlerin madenciler tarafından onaylanarak blokzincirine başarılı ve güvenli olarak eklenmesidir. Her kripto para biriminin farklı onay süresi ve farklı sayıda onay ihtiyacı vardır.

zalım

Er


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Eski Coinbase yöneticisi Brian Brooks: "Merkeziyetsiz finansın ana akım olması kaçınılmaz bir durum"

HABERLE

ABD'nin para birimi müfettiş vekili Brian Brooks, merkeziyetsiz finansın (DeFi) tıpkı e-postanın posta hizmetlerine yaptığı gibi bankalar tarafından sunulan birçok finansal hizmeti demode hale getireceğini öngörüyor.
Brooks, 19 Ekim'den DC Fintech Haftası'nda gerçekleştirdiği röportaj sırasında çok da uzak olmayan bir gelecekte finansal hizmetlere dağıtık defter teknolojilerinin (DLT) aracı olacağını ve geleneksel bankacılık sektörünü ortadan kaldıracağını ileri sürdü.
“Merkeziyetsizliğin durdurulamaz bir güç olduğu bir gelecek görüyoruz. Merkeziyetsiz ağlar daha ucuz, daha hızlı ve merkezi tüm yapılardan daha dayanıklı.”
Daha önce Coinbase'te baş hukuk sorumlusu olarak görev yapan Brooks, şu anda Hazine Bakanlığı'nın bankacılık denetim bürosuna başkanlık ediyor. Brooks, finansal kuruluşların tarihi para merkezi rolünü, postanelerin iletişim merkezi rolüne benzetti: "E-postalar sayesinde artık bir merkeze ihtiyaç duymuyoruz, birbirimizle doğrudan iletişim kurabiliyoruz."
Bankaların gelecekte nasıl bir role sahip olacağı sorulan Brooks, şöyle yanıtladı: “İnsanlar finansal hizmetlere ihtiyaç duyuyor, bankalara değil.”
“İnternete girip '10 bin dolarım var ve yüzde 5 faiz kazanmak istiyorum.' demeniz ve algoritmanın size uygun seçeneği bulması mümkün. Böylece parayı toplayan bankaların bir değeri kalmayacak.”
Brooks, yine de bankaların fiziksel varlıkların saklanması gibi bazı önemli hizmetler sunmaya devam edeceğini düşünüyor.
Brooks, aynı zamanda bankaların giderek merkeziyetsizleşen dünyaya ayak uydurmasını ve blockchain ağlarında faaliyet göstermelerini de bekliyor.
 

Bu konudan zalım isimli kullanıcıya 0.00000422 Bitcoin verilmiştir

0.00000422 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 1.98 Türk Lirası Değerindedir.

Vonzarovich

Korgeneral
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Level 10 (10X)
Bağış Yapan Üye


0.00015038
  • 0.00000000  
  • #2
Defi ana akım olur mu bilmem ama öncesinde ciddi bir patlayacağını düşünüyorum.
 
Üst