Ethereum Hala Madenciliğe Değer Mi?

probit borsası
shicco
  • Cryptography: Bir bilginin istenmeyen kişiler tarafından erişilmesini engelleyebilmek için kullanılan şifreleme tekniğidir. Kriptografi, kripto para işlemlerinde, gizliliği, güvenliği ve doğruluğu sağlar.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
Çoğu kripto para için madencilik zorluğu, beraberinde de getirdiği masraflar, yükselmeye devam ediyor. Ancak, aşağıdaki tabloda da görebileceğiniz gibi, Ekim 2017’de Ethereum madencilik zorluğu yüzde 50 düştü. Bunun sebebi muhtemelen blok başına ödülün 5 ETH’den 3 ETH’ye düşmesi.

ethmadencilik_6.jpg


Ancak madencilik zorluğu tekrar aynı yere çıkmaya devam ediyor. Sürece daha fazla madenci katıldıkça, daha zor ve masraflı olmaya devam edecek. Yine de Ethereum’un değeri sabit şekilde artıyor ve muhtemelen artmaya da devam edecek, dolayısıyla madencilik uzun vadede uğraşmaya değer bir yatırım oluyor.

Her halükarda, Ethereum ağına büyük değişiklikler geliyor. Yakın gelecekte, projenin arkasındaki ekip çalışma ispatı algoritmasını bırakıp ‘pay ispatı’ sistemine geçmeyi planlıyor. Bu değişiklikten sonra, madencilerin işlemleri onaylamasına gerek kalmadan, bu işlem coin sahipleri tarafından yapılacak. Yeni coin yaratanlar varlıklarına veya başka bir deyişle paylarına göre, belirleyici bir yolla seçilecek. En önemlisi, madenciler artık blok ödülü almak yerine, sadece işlem ücreti alacaklar. Ethereum blok zorluğundaki düşüş genellikle üç ETH ödülüne düşüşle açıklanıyor ve belki de yeni algoritmaya kaçınılmaz geçişin bir hazırlığı olarak yapıldı.

ethmadencilik_7.jpg


Güncelleme yine ağı ikiye bölecek olan ‘hard fork’ formunda gelecek. Dolayısıyla ödül karşılığı madencilik yapmak isteyenler eski Ethereum versiyonunda yapmaya devam edebilir. Güncellemenin belirli bir tarihi olmadığından, şu noktada madenciliğe başlamanın ne kadar karlı olacağını kestirmek zor.
 

mocker

Yarbay
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)


0.00034479
  • 0.00000000  
  • #2
degmez ekran kartını kullanılmaz hale getiriyor 6 ay içinde
 
Üst