Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ftx İflasını İlan Etti Cz Uyardı

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
Screenshot_20221111-185404403~2.png

3 yıl önce kurulan ve kısa bir süre içerisinde dünyanın en büyükleri arasında yer alan milyar dolarlık bir ekonomi bugün iflasını açıkladı. F1 dahil olmak üzere bir çok alanda sponsorlukları bulunan müthiş bir reklam stratejisi kripto paranın olduğu her alanda olan bir Ftx akıllıca düşünüldüğünde bir çok insanı kendi bağlamış ancak haberimiz olmamış.

Ülke olarak Bitcoin yatırımı yapan el Salvador, Bybit ve bu alanda bir çok fenomen bu borsada işlem yapıyormuş. Ve tabiki de güzel bir strateji ile bence müthiş bir planlama yapılmış ki bu planlama iki gündür kripto paraların en büyük dolandırıcı projesi sun ile devam ediyor. Sun sözde yardım için araya girerek ftx den tek çekim kaynağını trx ve HT token olarak belirledi ftx borsasından çıkış için tek yol olarak tron ağı tokenleri belirlendi ve piyasanın iki katına trx satıldı millete ancak çekim yapabildiler mi belirli değil.

İflas açıklamasının ardından Binance ceosu ve diğer analistler bir çok farklı projenin de aynı durumda olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamalar ve söylentiler nexo ve Bybit gibi platformlarında aynı sıkıntıda olduğunu söylediler.

Ftx ile ilgili can alıcı nokta ise ftx sahibinin üyelerin parasını kaldıraç lı işlemlerde kullandığı ve bu nedenle de ciddi anlamda para kaybı yaşadığı yani borsadaki tüm kullanıcı yatırımları sadece görselden ibaretmiş.

Piyasa analizlerine göre likidite sıkıntı bulunmayan sadece iki borsa olduğu söyleniyor birisi Binance bir diğeri OKX her ikisi de şuanda piyasanın en büyükleri arasında yer alıyor.

İflas açıklamasının ardından ftt %25 düşmüş durumda iken piyasada tek yeşil yakan Chz olarak görünüyor. Önümüzde zor bir kaç hafta daha yaşanırken dünya kupası nedeni ile fan tokenleri takip edebilirsiniz tabiki YTD.

Justin Sun tam anlamıyla dolandırıcı demek doğru olmaz. Akıllı ama narsist, egoist demek daha doğru olur sanırım. Piyasada kendinden başkasının kontrolünü istemeyen biri. Onun bu konuda gücü yeterli değil. Birininki yeter gibi mesela ismini vermeyeyim :) piyasayı kafasına göre oynatıyor...

Bir kaçta takip ettiğim proje. Oda olmasa komple çıkacak seviyedeyim kriptodan. İyice bıktırdı.
Ben aylar öncesinden çıktım hocam büyük oranda. Yalnızca 3-5 bişi bıraktım. O da nolur nolmaz hesabı. Bir miktar SHIB ve bir miktar da XLM. Onun haricindekiler testnetlerden aldığım 1-2 ıvır zıvır. En son Sorare'den 100 dolara yakın kar etmiştim kısa sürede. YTD.

Ben aylar öncesinden çıktım hocam büyük oranda. Yalnızca 3-5 bişi bıraktım. O da nolur nolmaz hesabı. Bir miktar SHIB ve bir miktar da XLM. Onun haricindekiler testnetlerden aldığım 1-2 ıvır zıvır. En son Sorare'den 100 dolara yakın kar etmiştim kısa sürede. YTD.
Hiçbir zaman tam çıkmam. Yani öyle dediğime bakmayın. O hatayı 2014 yılında 1 defa yaptım hayatım değişti. Çok farklı yerlerde olabilirdim şuan :)

Elini süren yanıyor piyasaya. Futures işlemlerden kendimce alıyorum birşeyler. Bir kaçta takip ettiğim proje. Oda olmasa komple çıkacak seviyedeyim kriptodan. İyice
Piyasa bu sene üc beş kişinin elinde oyuncak oldu resmen bir vurgun daha gelirse uzun süre bakmam artık. Dedikodusu dönen birkaç borsa daha var ama bakalım hayırlısı artık eskisi gibi hızlı yükselişler olmiyacak gibi yatırım yapacak olanlar uzun vadeli yatırımlar yapmalı sanki. Ytd

Piyasa bu sene üc beş kişinin elinde oyuncak oldu resmen bir vurgun daha gelirse uzun süre bakmam artık. Dedikodusu dönen birkaç borsa daha var ama bakalım hayırlısı artık eskisi gibi hızlı yükselişler olmiyacak gibi yatırım yapacak olanlar uzun vadeli yatırımlar yapmalı sanki. Ytd
Uzun vadeli yatırım da nasıl olacak o? Yeni yasa yabancı borsaların kullanımı kısıtlayacak, trust metamask vs. Zaten ayrı bir dünya. Bizim borsaların kısır portföyüne kalacağız.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri