Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

George Orwell Hayvan Çiftliği Kitabı Nedir ?

Muaf

Çavuş
Merhabalar arkadaşlar.Bugün de bu yazımızda benim çocukluğumu süsleyen ve okumaktan bir zamanlar zevk-ü sefa içerisine girdigim bu hatrı sayılır hayal gücünüze bir adım daha katacak bir kitap anlatmak istedim. Kısaca bilgi verecek olursak ;

Konusu ;
George Orwell hapiste kaldığı dönemde dünya düzenini mizahsal bir şölenle kaleme alıp bu hikaye kitabını yazmış ve hayvanların konuşturulması yani fabl olayı ile dünyada yaşanan siz günlük kapitalist diyin ben ise sosyolojik desem o derecede şahane bir kitap ortaya çıktı.Hayat gerçekliği ve mal kavgası konusunda insanların birbirine düşmesi olayını tiye alır gibi aslında acı bir gerçeklikten de bize bahseden sayın Orwell,bu hayatta ne kadar çok incir kabuğunu doldurmayacak sebeplerden dolayı ,eğlencesine ve sevmemizden dolayı değil ,sırf şu karnımızı doyurabilmek adına insan haklarını bile ihlal etmeyi göze alacak kadar gözü dönmüş şu benliğimize ithaven neler olabileceğini kestirebilmiş ve bu konuda hayvanlar üzerinden bizlere açıkça göstermiştir. 1945'te Birleşik Krallık'ta yayınlanmış olup ,Stalinizim düşüncesine yani diktatörlüğe de ,kapitalizme de bir isyan ve hak arayışı metodu çerçevesinde kendisini ablukaya alan eşşiz bir hayat gerçekliği yansıtıcısı rehberidir Hayvan Çiftliği.

Okumanızı tavsiye ediyorum.İyi forumlar!

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri