Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Gerçek Kesin : Üç yılda 3000₺'den nereye ve nasıl geldim.

Beğendiniz mi ?

• Evet

Oy: 0 0.0%
  • BTC

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
Next-Cryptocurrency-to-Explode-in-2022.jpg

GİRİŞ

Merhaba arkadaşlar, bu yazıyı uzun zamandır bir ortamda paylaşmak istiyordum burada paylaşmanın artı değer katacağını düşündüm.
Öncelikle bu yazıda yatırım tavsiyesi vermemekle birlikte yatırım stratejileri ve önemli bilgiler paylaşarak bir kaç yol haritasından bahsedeceğiz.
Ayrıca bazı kelimeleri kavramları doğru analiz ederek ve kavrayarak sürü psikolojisinden kurtulacağız, çünkü bu alanda çok fazla bilgi kirliliği ve kulaktan duyma katlanarak çoğalan safsatalar var.

Bu konuda sıfırdan bilgi paylaşmıyorum sadece genel algıyla öğrendiğinizi düşündüğüm bazı kavramları daha iyi anlamanızı istiyorum. Bu yüzden genel bilgi sahibi olanların okumasını tavsiye ederim.

TEMEL BİLGİLER

Konumuz malumunuz üzere KRİPTO PARALAR ancak ben burada düzeltme yapmak istiyorum blok zinciri teknolojisinin kullanıldığı projeleri temsil eden varlıklardan bahsediyoruz. Bu varlıkların kendi blok zinciri olanlarına COIN bir blok zincir üzerinde geliştirilmiş olanlarına TOKEN diyoruz.
Bu varlıklar temelde bir yazılımdır. Geleneksel finans araçları ve modelleri bu varlıklar denk değildir ve kesinlikle altını çiziyorum hiç bir COIN yada TOKEN ürün değildir yani ticari bir mal yada benzeri bir mantıkla yaklaşmayın.
Bir diğer konu YATIRIM ve TİCARET arkadaşlar risk faktörü olmayan işlere yatırım denilmez, yani 1₺ alıp 1.2₺ kesin kar ile satabildiğim bir ürün üzerinde ben ticaret yapmış olurum ancak 1₺ aldığım ürünün 0.5₺ yada 3₺ olabileceği bir ortamda risk alırsam ben yatırım yapmış olurum ve yatırımlar ileri vadeli planlamalardır unutmayın.
Bu durumda ben bir ürünü 1₺'den aldıysam ve ürün bir süre aldığım rakamın altında kaldıysa satış yapmadan beklerim ve aldığım değerin üstüne çıktığında yani kazanç elde edeceğim zaman satış yaparım bu yatırım mantığıdır. Yatırımda bir diğer fark ileri vadeli bir hareket olduğu için ticarete göre kar oranının daha yüksek olması gerekir.
Özetle ticarette %10-30 beklentim var ise yatırımda bu %100-200 arası olabilir.

Bu bilgileri açarak vermemin sebebi yatırım yaptırdığım insanlara da aynı şekilde önce ders veriyorum sonra tavsiyede bulunuyorum, çünkü bu işlerde nihai karar vermesi gereken sizsiniz.
Şunu da unutmayın uykusuz kalmadan, yorulmadan, terlemeden kısaca emek vermeden kazanç OLMAZ.

BORSALARI ANLAMA

Arkadaşlar burası çok basit olduğu kadar karmaşık gelebilir ben iktisat da okuduğum ve zaten uzun zamandır borsa, finans ve ekonomi ile ilgilendiğim için tam olarak sizin açınızdan değerlendirme yapamıyorum o yüzden en sade dille anlatacağım.
Borsa olarak Binance, Kucoin ve Gate başarılı borsalar en azından ben bu üçünü uzun zamandır sorunsuz kullanıyorum.
Borsa genel anlamda çeşitli değerlerin alınıp satılabildiği organize bir piyasa yapısıdır. Bizi ilgilendiren bu özet kısmı çünkü geleneksel borsayı tanımlamıyoruz.
Borsalarda dikkat etmeniz gereken konu hacimdir, coinmarketcap ile günlük olarak hacmi kontrol ederim zaten bir yerden sonra rutininiz oluyor.
Günlük hacim dışında aylık, yıllık, üç yıllık ve beş yıllık ortalamaları ben hep takip eder ve değerlendiririm.
Bir diğer konu cüzdan sayıları ve istatistikler, burada bakmamız gereken konu yeni katılımlar var mı varsa ne kadar hacimleri nedir iler vadede hacim hareketleri ne olur. Neden çünkü yaşlılar gençlerin parasından para kazanır.

"Nitelikli yatırımcı yüksek hacimli ama az sayıda kişidir, sayıca fazla olan ama hacimleri küçük olan yatırımcı ise kolay manipüle edilen kitledir eğer hareketleri doğru okur analiz ederseniz çoğunluğun hatalarından kar elde edebilirsiniz."

CryptoInvesting_GettyImages-1250405669-c29a42e2fe774133ad64e6f3cc17d74a.jpg

STRATEJİLER

Yukarıda benim 3000₺ den 2019'un 4. çeyreğinde başladığım ve sonunda 1 yılda 35.000$ işlem hacmine ulaştığım kendi yol haritamın önemli yerlerini paylaştım.
Şimdi al-sat ve yatırım stratejilerimi paylaşacağım kısa ve öz olacak iki başlığımız var biri ticaret biri yatırım bir kaç cümlede ikisini de özetleyeceğim.

Ticaret ; Yukarıda anlattığım gibi al-sat yani spot piyasada kısa vadeli hareketler. Burada geleneksel borsa da %3-5 arası kar öp de başına koy oranıdır ama ben genelde bir döngüde toplam hacmi %5-10 arası arttırmaya oynarım.
Cüzdanımda 5 varlık var 1000$ değerinde ve eşit şekilde dağılmış, senaryomuz bu olsun. Ben toplamda %5-10 arası kar etmeyi hedefleyerek bir günümü geçiririm burada hangisi % kaç getirdi % kaç götürdü anlık değişkendir önemli olan %3 üstünde kar gördüm satarım %3'den fazla zarar gördüm tutarım.
Hedefim %5-10 derken amaç %10'a varmaktır varırsam ne mutlu geçersem harika varamazsam beklerim.
Her gün bu kadar başarılı olamazsınız gerçekten spotta saat önemli oluyorum ben 00:00 - 04:00 arası toplayıp sat emirlerini ayarlayıp uyuyorum genelde öğlen 12:00 - 13:00 arası satışlar bitmiş oluyor gerçekten çok başarılı şekilde 3 sene bu yolu izledim spottan büyüme yaptım.
Kaldıraç kumarını oynamadım, tabi 3 sene sonra kaldıraç da oynuyorsunuz ama kesinlikle o yönde bir sempati oluşturmak istemem.

Yatırım ; Orta uzun vadeli al-sat hareketlerini yatırım olarak değerlendirdiğimiz gibi birde ön satıştan varlık alma şeklinde yatırım yapabiliyoruz.
Orta uzun vadeli alımlarda alış ve satış fiyatları ile ne kadarlık bir vadeye gireceğimizi mevcut borsa hacmi, varlığın aylık, yıllık, üç yıllık ve beş yıllık fiyat hareketliliği dip ve tavan rakamlara ulaştığı dönemlerdeki hacim ve tabi o hacimden aldığı pay yani gördüğü değer bunlar size gerçek rakamları belirlemenizde yardımcı olur.
Birde çöp adam taktiği var adının başına sonuna kripto ekleyen sosyal medyada kriptodan çok para kazanan her şeyi bilen ama bir türlü kazandığı parayla Maldivlere tatile gidecek vakti olmayan tiplerin çizdiği çizgiler ve verdiği isimler bunların %99'u safsatadır.
İçinizde iktisat okumuş yada bu alanlarda gerçekten kendini geliştirmiş akademik kafası olanlar varsa beni iyi anlayacaktır. Geleneksel borsa araçları dijital varlıklarda doğrudan ve verimli çalışmaz. Bir varlığın işlevsel değeri vardır birde algı değeri buna arzını da eklersek ortalama değerini bulabiliriz.
Yani özetle yatırımın en garantisi oturmuş varlıkları piyasanın hacim olarak daraldığı kıt zamanlarında toplayıp satış zamanına kadar vadeye yatırarak beklemektir.
Ön satışlarda ise proje değerlendirecek teknik bilginiz yoksa projenin arkasında duran isimlere, markalara yada borsalara bakın genelde güven varsa heyecan gelir ve pozitif fiyatlar görülür.

ÖZET

Ben garantör bir insanım, 3000₺ ve bir istifa ile bu gün evli biri olarak evime kendime yetecek başarıyı gösterdim ana gelirim değil ana yatırım ve birikim kaynağım dijital varlıklar.

Risk aldıkça kazanç artar risk azaldıkça kazanç azalır, ister tek atıp kazanmak için ku*ma*r oynayın isterseniz ufak ufak ama güvenli ilerleyin kararı siz vereceksiniz.

Elin sözüyle borsaya girilmez demiş atalarımız, ne yaptığınızı ne konuşulduğunu bilin mutlaka.

Swap ortamlarındaki projelerden kaçının dolandırılma riskiniz var.

Normal hayatta nasıl güvenli liman altınsa dijitalde Bitcoin'dir unutmayın.

Elinizdeki varlığın projesini iyi öğrenin yakından takip edin mutlaka bilgi sahibi olun rengine logosuna tipine cibiliyetine bakarak varlık alınmaz.

100$ ile başlayıp %50 başarı ile yani ayda sadece 15 kere %5 kar yapsam paramı ikiye katlarım.

Asla bütçenizin tamamını bağlamayın çünkü ani fırsatlara girecek nakitiniz olmadığında üzülürsünüz. her zaman rezerv tutun.

Umarım kafamdakini aktarabilmişimdir bunu yazmak isterken iyidi ama yazarken yeni saç ektirdiğim için kafamda şuan 10000 kadar delik ve yara var eksik unuttuğum vs. yerler olabilir düzeltebilir yada yeni konuya saklayabiliriz.

" Sonunda kazanç olan bir iş canınızı yakmıyorsa gerçek değildir. "

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,740
Son üye
mettug
Geri