Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

HIVEUSD Grafiklerinde BTCUSD Paralelliği

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Tekrar merhaba. Biraz da HIVE üzerine konuşalım. HIVEBTC ve HIVEUSD hive.blog'ta yazanlar için önemli bir konu.

Uzun süredir HIVEUSD paritesi hareket etmiyor. Kullanıcı ve yatırımcılar bıkkınlık yaşamaya başladı. Altcoinleri hemen hemen hepsi gün içinde veya hafta içinde bir hareket yaparken HIVE yerinde sayıp duruyor. Sinir bozucu olmaya başladı artık.

Şimdi grafiklere bir göz atalım da durum nasılmış ne olabilirmiş görmeye çalışalım.

HIVEUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201128_192914_org.telegram.messenger.jpg

Hive saatlik grafikte 0.114$ seviyelerinde bir AL sinyali oluşturdu. Bu belki geçmişe göre çok kuvvetli bir saatlik sinyal değil; fakat BTCUSD paritesindeki grafiklerle eş zamanlı ve simetrik hareketlerin olması durumu olumlu yönde yordamamıza neden oluyor. Bitcoin'in son düzeltmesinden tutun şimdiki hafif yukarı hareketine kadar her şey birbirinin tıpkısı olarak ilerliyor.

Saatlik grafikte Hive, varmak istediği hedef olan. 0.12$ seviyesine vardı ve ilerlemeye devam ediyor. Sonraki hedef olarak 4 saatlik grafiğin trend ortası olan 0.133$. Aşağıda 0.116$ seviyesi destek olarak çalışıyor.

HIVEUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
Screenshot_20201128_193734_org.telegram.messenger.jpg

Hive güzel ilerliyor aslında. Sert yükselişlere biraz daha zaman var. Geçenlerde bunun için bir-iki haftaya ihtiyacı var, diye konuşmuştuk arkadaşlarla.

Şimdi 4 saatlik grafikte AL sinyali gelmek üzereyken durumlar normal seyrinde hatta iyi gidiyor. Bitcoin'i takip eden bir Hive grafiği var şu an karşımızda. BTCUSD grafiği de 4 saatlik AL sinyali daha yeni, 40 dakika önce, açılan 4 saatlik mumla geldi. Hive ise önümüzdeki 4 saat sonra AL sinyali göstermeyi planlıyor.

Yukarıda ilk hedef 0.133$ sonrasında ise son zamanların zirvelerinden olan 0.15$ seviyesi direnç olarak beklemekte. Aşağıda 0.109$ desteği çalışıyor.

HIVEUSD GÜNLÜK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
Screenshot_20201128_194522_org.telegram.messenger.jpg

İçinde bulunduğumuz Kasım ayının 11. Gününden beridir BTC etkisinde ilerlediği için son dalgalanmaların izleri net bir şekilde görülüyor. Bu durum Bitcoin'in altcoinlerin üzerindeki etkisinin ne derece olduğunu gösteriyor. Bitcoin günlük grafikte dağ gibi dururken Hive günlük grafikte küçük tepeler ve kararsızlıklarla ilerliyor. Diğer altcoinler de böyle şu an.

Bitcoin'in 4 saatlik grafiği bir altcoinin günlük grafiğine eş değer durumda şu an.

Şimdi her şey BTCUSD paritesinin son yaptığı aşağı yönlü düzeltmeden nasıl bir kararla çıkacağına bağlı. Düşüşe devam ederse altların doğal olarak karşıt tepki vermesi gerekiyor. Yani yükselmesi beklenir. Ama tersi de olabiliyor. Eğer BTC yükselişe geçerse grafiklerin paralel yürümesi dikkate alındığında beraber yürümeleri gerekiyor teknik olarak. Ama temelde insanlar nasıl tepki verecek bu da önemli.

Hive yükselişlerini haftalık grafikteki SAT sinyali engelliyor. 1 veya 2 hafta sonraya kadar yukarı yönlü hareketler devam ederse haftalık grafik AL pozisyonuna geçer ve yükseliş gerçek anlamda başlamış olur. İzlemeye devam edelim.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

Ost 7 hafta önce ani bir yükseliş göstermiş. Pump mı yedi?
91 satoshi de alıp 191 satoshi de satarak 5 dakika (belki daha kısa emin değilim) gibi bir sürede paramı 2 katından fazlaya çıkarmıştım.o dönemden bahsediyorsun sanırım hocam. Daha da yükseldi de tatmin olmak lazım. daha öncesinde radarımdaydı zaten pump yeme ihtimali olarak. O yüzden yükselişlerini takip ediyorum :) analizi de ikinci bir görüş olarak istedim

91 satoshi de alıp 191 satoshi de satarak 5 dakika (belki daha kısa emin değilim) gibi bir sürede paramı 2 katından fazlaya çıkarmıştım.daha öncesinde radarımfaydı zaten pump yeme ihtimali olarak. O yüzden yükselişlerini takip ediyorum :) analizi de ikinci bir görüş olarak istedim

O gün 350'lere kadar çıkmış ama. Neyse ki şu an durulmuş durumda artık. Tamam bakıyorum şimdi. 1 saat sonra yayınlanmış olur muhtemelen. :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri