Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

zkud

Kıdemli Çavuş
Bazı kripto para yatırımcıları piyasadaki dalgalanma ne kadar şiddetli olursa olsun, ellerinde kripto paraya olan inancını yitirmemektedir. Bu tip durumlarda, yatırımcı, portföyündeki kripto varlıkları tutmaya devam eder. Hodl terimi aslında İngilizce Hold yani “tutmak” anlamına gelen kelimeden gelmektedir.

Hodl stratejisini benimseyen bir yatırımın en önemli dayanağı, portföyünde yer alan kripto paranın kısa vadeli iniş ve çıkışlarına bakmaksızın, uzun vadeli planlar yapmasıdır. Bu strateji ne kadar doğru tartışıla dursun, bu stratejinin ortaya çıkışıyla ilgili ilginç bir hikâye var.

Hodl teriminin ortaya çıkışı ile ilgili anlatılan hikâye, 2013 yılının Aralık ayını işaret ediyor. Yağmurlu bir gecede bitcoin forumunda gezinen ve alkollü olduğu belirtilen kullanıcının “hold” yerine yanlışlıkla “hodl” yazdığı söyleniyor. O günden sonra kimsenin düzeltme ihtiyacı doğmadan bu terimi ortaya çıkış çekliyle kullanması ise oldukça ilginç.

Hodl teriminin ortaya çıkmasını sağlayan kişi olayı şekilde anlatıyor:

“ Kız arkadaşım, bir kız arkadaşı ile bara gitmişti. Onun yanımda olmasını istemiştim fakat o, şehrin diğer ucunda yaşıyordu. Yapacak bir şey yoktu, ben de yapabilecek bir şey olmadığı için odama çekildim. Yağmurlu bir geceydi. İçmeye başladım ve foruma girdim. Foruma yazarken kafamın öne doğru düştüğünü hatırlıyorum.

Tarih: 18 Aralık 2013 Başlık: I AM HODLING

Bu kişi, yukarıdaki gibi başlığı olan bitcoin düştüğü halde neden al-sat yapmadığını ve hâlâ BTC tuttuğunu ifade eden bir konu açıyor. Foruma yazarken kafasının öne doğru düştüğünü hatırladığını ve başlığı ilkinde yanlış yazdığı için tekrar aynı başlık ile bir konu açtığını fakat yanlış yazılan başlıktaki konusunun tuttuğunu belirtiyor.

Hodl teriminin ortaya çıkışı bir adamın hatalı başlık atması sonucu ortaya çıkmış olsa da hiç garipsenmemiş. Ayrıca kripto para dünyasının ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda.

Alıntılanan yerler için alıntı aracını kullanalım.

Merak ettiğimin farkında bile olmadığım bir konuydu. Hikayeyi ayaküstü duymuşluğum var ama tam detayını hiç araştırmamıştım. Güzel bir konu. Güzel bir başlangıç.

Alıntılanan yerler için alıntı aracını kullanalım.

Merak ettiğimin farkında bile olmadığım bir konuydu. Hikayeyi ayaküstü duymuşluğum var ama tam detayını hiç araştırmamıştım. Güzel bir konu. Güzel bir başlangıç.

Teşekkür ederim hocam. Konu dar bir konu olduğu için yakın kelimeler olabilir fakat tek kaynaktan ve aynı cümleler ile yazmadığım için makalelerimde de alıntılama yapmıyorum aslında. Ama yine de ağırlıklı faydalandığım kaynağı link göstermem gerekiyorsa bir sonraki yazımda gösteririm hocam. 😊

Teşekkür ederim hocam. Konu dar bir konu olduğu için yakın kelimeler olabilir fakat tek kaynaktan ve aynı cümleler ile yazmadığım için makalelerimde de alıntılama yapmıyorum aslında. Ama yine de ağırlıklı faydalandığım kaynağı link göstermem gerekiyorsa bir sonraki yazımda gösteririm hocam. 😊
Link değil hocam. Alıntılanan kısımlarda bahsediyorum. Örneğin yazışmalar, konuşmalar

Mesela;

Kız arkadaşım, bir kız arkadaşı ile bara gitmişti. Onun yanımda olmasını istemiştim fakat o, şehrin diğer ucunda yaşıyordu. Yapacak bir şey yoktu, ben de yapabilecek bir şey olmadığı için odama çekildim. Yağmurlu bir geceydi. İçmeye başladım ve foruma girdim. Foruma yazarken kafamın öne doğru düştüğünü hatırlıyorum.

Kısmı gibi.

Link değil hocam. Alıntılanan kısımlarda bahsediyorum. Örneğin yazışmalar, konuşmalar

Mesela;

Kız arkadaşım, bir kız arkadaşı ile bara gitmişti. Onun yanımda olmasını istemiştim fakat o, şehrin diğer ucunda yaşıyordu. Yapacak bir şey yoktu, ben de yapabilecek bir şey olmadığı için odama çekildim. Yağmurlu bir geceydi. İçmeye başladım ve foruma girdim. Foruma yazarken kafamın öne doğru düştüğünü hatırlıyorum.

Kısmı gibi.

Çok pardon hocam :( Şimdi anladım. Uğraştırdım seni de kusura bakma. Çok teşekkürler, eline sağlık.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,210
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri