Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kendi Tokenimi Oluşturma - Token Basmak

Merhabalar değerli arkadaşlar.
Kendi token'imi çıkartmak istiyorum.
Bu konuda bana yardım edecek bir kıymetli arkadaşım varmı?

Konu hakkında açıkcası pek bilgi sahibi değilim ama araştırmalarım sonuç'unda ücretsiz bir şekilde oluşturula biliyormuş.
Ama bazı piyasa insanları bilmeyen insanlara yardım edeceğine işin ticaretine dökmüşler.
Bende kendi token'imi çıkartmak istiyorum.
Bana bu konuda yardımcı olacak bir yardımsever dostum varmı?

Selamlar, Daha önce bu konuda edindiğim tecrübeler ile size elimden geldiğince yardımcı olayım.

Öncelikle üretilecek token için bir amaç ve bütçe belirlemeniz lazım. Hedefleriniz vs. önemsiz gözükse de aslında seçim yapılacak ağ avantajları ve dezavantajları açısından gayet önemli detaylardır.

Şimdi ben daha önce tecrübe edindiğim birkaç ağ üzerinde bilgilendirme yapayım.

1.) Tron ağı; Tron ağında 2 çeşit token oluşturabiliyoruz TRC10 ve TRC20.
TRC10 ağında token oluşturmak için 1024 TRX ücret ödemeniz gerekiyor. Oluşturduğunuz tokenlerin bilgileri vs. tronscan üzerinden girerek daha kolay şekilde oluşturabilirsiniz. Avantaj olarak size sağladığı en büyük şey tronlink üzerinden yapacağınız gönderim işlemlerinde bandwidth kullanımı ile fee ödemeden transfer yapabiliyorsunuz.
TRC10 ağında oluşturulan tokenlerde contract adresi olmaz, token id olur.
TRC20 ağında token oluşturmak için youtube ve tronscanın forumlarında linkler ve görseller mevcut ama kısa özet geçmek gerekirse,bir contract adresi hazırlamanız, o contract adresini tronscana bağlayıp o adres ile token üretmeniz gerekiyor. Tüm bu aşamalarda ağ ücreti ödemeniz gerekiyor haricinde hiçbir fee ücreti almıyor sizden.

2.) Edindiğim 2. tecrübe ise çok daha basit ve bol seçenek sunan bir sistem.
Token oluşturmak için cointool isimli bir siteyi kullanıyoruz ( site trust wallet tarafından doğrulanmış onaylı bir site).
Sitede arz isim vb. bilgileri girerek anında seçeceğimiz ağda token üretebiliyoruz.
Üretim imkanı verdiği ağlar; Solana, ETH, Arbitrum, BSC, Optimism, HECO, Fantom, Polygon, Avax, Xdai, Celo, Moonriver, Cronos, Velas, IoTex, SmartBCH, MoonBeam,Shiden, XinFin, Fuse, Klaytn, Harmony, Evmos ve TRX.

Site üzerinde hangi ağ üzerinde üretim yapmak istiyorsanız o ağa metamask cüzdanı ile bağlanıp gerekli bilgileri girip sitenin sizden istediği fee ücretini ödeyerek istediğiniz ağda hızlıca token üretimi yapabilirsiniz. Sistem size token üretimi yaparken Blacklist,Fee üzerinden Yakım, Kilitleme, Transfer duraklatma gibi birçok seçenekde sunuyor, bu sayede tokeninizi uğraşsız bir şekilde yönetebiliyorsunuz.

Site link: https://cointool.app/dashboard

Elimden geldiğince aklımda kalan bilgileri ilettim. Aklınıza takılan soru olursa elimden geldiğince yardımcı olurum. İyi forumlar

TRC20 için yazmayı unutmuşum. TRC20 ağındaki tokenlerin gönderimi için bandwidt kullanılmaz, ağ ücreti ödemek gerekir.

Size birşey söyleyimmi yazdıklarınızı o kadar içten bir şekilde okudumki.. minnettar ve hayran oldum yazdıklarınıza

Bu bahsettiklerinizden mahrum görünki beni baya bir geri kalmişim. 1024 TL ozaman ücret ödememiz gerekiyor anladım kadarıyla birde oluşturduğumuz token'i belil başlı güzel yerlere getirdik diyelim, Sonradan sorun yaşama durumumuz söz konusu olurmu?

@heraclees hocam güzel bir anlatım olmuş ellerine sağlık tokeni oluşturma ve çıkarmadan ziyade asıl sorun yatırımcı bulma ve borsa listeleme aşaması herhalde
Yatırımcı bulma kısmı zor olan kısım hocam, Belirli bir yatırımcı kitlesine ulaşıp belirli miktarlarda hacim olunca borsalar hiç uğraştırmadan listeleme yapıyor. Önemli olan kısım yatırımcı ve hacim sahibi olmak.

Size birşey söyleyimmi yazdıklarınızı o kadar içten bir şekilde okudumki.. minnettar ve hayran oldum yazdıklarınıza

Bu bahsettiklerinizden mahrum görünki beni baya bir geri kalmişim. 1024 TL ozaman ücret ödememiz gerekiyor anladım kadarıyla birde oluşturduğumuz token'i belil başlı güzel yerlere getirdik diyelim, Sonradan sorun yaşama durumumuz söz konusu olurmu?
Şuanki kur üzerinden 1024 TRX yaklaşık 1345 TL falan yapıyor.

Kendi tecrübelerim ile söyleyeceğim tek şey token konusunda acemiyseniz tron ağını kullanmamanız olacaktır. Sırf site adresini güncellemek için bile haftalarca bekletip mağdur edebiliyor.

Daha önce kendim ürettiğim 2 tron ağındaki token ile bunu daha iyi örnek gösterebilirim.
TRC10: https://tronscan.org/#/token/1003549/transfers
TRC20: https://tronscan.org/#/token20/TKc7Xc8aMEhaKpXqWEeEhqWSwNpy6smxCS

2 tokeninde websitesine gitmek istediğinizde farklı sitelere gönderiyor. Biz ilk TRC20 olanı ürettik sonrasında TRC10 üretimine geçtik. TRC20 üretilirken girdiğimiz websitesini aylarca değiştiremedik. Ayrıca tek sorun olarak websitesi değil, tron ağında üretilen tokenlerin o dönemde resmi tron defi borsasında listelemesi yapılması zorunluydu ve bunu yaparken tronscan üzerinde tüm bilgileri girip bilgiler üzerinden listeleme yapılıyordu. Sırf 2 ay boyunca token simgesi değiştirme işlemi için bekletip listelemeyi reddettikleri için projeleri bitirmek zorunda kalmıştık.

Benim size tavsiyem eğer imkanınız varsa 1345 lira Tron ağına vermek yerine 3500 lira gibi bir ücret (0.7BNB) ödeyerek BSC ağında üretim yapmak olacaktır. Tabiki karar sizin. İyi forumlar :)

Şuanki kur üzerinden 1024 TRX yaklaşık 1345 TL falan yapıyor.

Kendi tecrübelerim ile söyleyeceğim tek şey token konusunda acemiyseniz tron ağını kullanmamanız olacaktır. Sırf site adresini güncellemek için bile haftalarca bekletip mağdur edebiliyor.

Daha önce kendim ürettiğim 2 tron ağındaki token ile bunu daha iyi örnek gösterebilirim.
TRC10: https://tronscan.org/#/token/1003549/transfers
TRC20: https://tronscan.org/#/token20/TKc7Xc8aMEhaKpXqWEeEhqWSwNpy6smxCS

2 tokeninde websitesine gitmek istediğinizde farklı sitelere gönderiyor. Biz ilk TRC20 olanı ürettik sonrasında TRC10 üretimine geçtik. TRC20 üretilirken girdiğimiz websitesini aylarca değiştiremedik. Ayrıca tek sorun olarak websitesi değil, tron ağında üretilen tokenlerin o dönemde resmi tron defi borsasında listelemesi yapılması zorunluydu ve bunu yaparken tronscan üzerinde tüm bilgileri girip bilgiler üzerinden listeleme yapılıyordu. Sırf 2 ay boyunca token simgesi değiştirme işlemi için bekletip listelemeyi reddettikleri için projeleri bitirmek zorunda kalmıştık.

Benim size tavsiyem eğer imkanınız varsa 1345 lira Tron ağına vermek yerine 3500 lira gibi bir ücret (0.7BNB) ödeyerek BSC ağında üretim yapmak olacaktır. Tabiki karar sizin. İyi forumlar :)
Bu konuda güzel bilgilendirici bir yazı yazabilirsiniz bence hocam :) bayağı vakıfsınız olaya

Detaylı Şekilde Anlatıldı.

Çözüm

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken