Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Para Nedir?

MustafaŞahin

Uzman Çavuş
Kripto paralar şifrelenmiş, takas vs. işlemlerinde kullanılabilen geleceğin sanal para birimleridir. Pek çok kişi tarafından bir şekilde duyulmuş para birimleridir btc eth vs.
Hatta Türkiye'de kripto para ile işlem yapan birçok şirketler bulunmaktadır. Takas işlemlerinde güvenlik için kriptografi kullanılır, kriptografi şifreleme anlamına gelmektedir. Kullandığımız banka kartları'da aynı mantıkla çalışıyor aslında orada bulunana paralar sanal paralardır kripto parada aynı şekilde ancak kripto para çekilemez nakit para olarak ve kripto paraların herhangi bir merkezi bulunmaz izi sürülemez olması onu daha güvenli hale getiren bir etken. Zaten kripto paraların yükselişi de bu şekilde olmuştur izi sürülemez olması yapılan illegal ve ya legal işlerde güvende olduğunuz anlamına geliyor.

Hocam bu şekilde araştırmalar yapıp hem kripto parlar hakkında bilgi sahibi olmayı hemde paylaşmayı hedefliyorum. İnşallah hep yararlı olurum.

Sizde eklemek istedikleriniz varsa ekleyin öğrenelim :)

İyi Forumlar...

Hocam inan bana artık 3 4 yıl sonra kağıt paranın kalacağını sanmıyorum. Çünkü internet ve teknoloji her geçen gün daha da ilerliyor. Hem ağaçların azalmaması hemde ileriye dönük daha iyi bir para sistemi olacağı için BTC çok değerlenecek.. Yazının için çok teşekkürler.

Güzel konu olmuş. Araştırma ve öğrenmeden sonra paylaşma hissi duymanız daha güzel bir konu. Teşekkürler. Devamını bekliyorum. :)

Peki, hiç düşündünüz mü neden zaten var olan paralar dijitale dönüştürülmedi de oluşturulması, kullanılması, saklanması tamamen farklı bir para birimi icat olundu? Asıl mesele bu bence. Başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimleri ile yepyeni bir element yaratmaya çalıştılar tabiri cayiz ise. Üzerinde konuşmamız gereken konulardan biri de bu. Altın elementinin oluşması için 2 süper novanın önce kaynaşıp sonra patlaması gerekiyor. Süreç bu kadar zor yani. Bazı uzmanlara göre kripto para birimleri, insanlarla devlet arasındaki bağı koparmak için geliştirildi. O yüzden herhangi bir merkeze gerek olmadan üretilip kullanılabiliyorlar. Peki neden merkeziyetsiz bir toplum amaçlıyorlar?

Dediğiniz gibi Kripto Paralar merkezi sistemi olmayan, şifrelenmiş dijital paralardır. Günümüzde kullanımı bayağı yaygınlaştı.

Yurtdisindan para gondermek ve almak sorunsali ortadan kalkti. Rusyadan hacker, sirbistandan seri katil tutsaniz soguk cuzdandan binlerce dolarlik transfer yapsaniz kimse anlamaz, ne is hocam hayirdir diyemez. Dunya capinda odeme sistemi nasil populer olmasin, olmamasi garip olurdu..

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye
keycheck
Geri