Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Litecoin 10 Yaşında

Bonarous

Korgeneral
1611839807788.png

2021 yılına girildiğinde Litecoin de 10 yaşına basmış oldu (aslında Ekim 2021'de 10 yaşını doldurmuş olacak). Bitcoin'in ardındaki öncülerden olan Litecoin, kurucusu Charlie Lee tarafından dijital gümüş olarak tanımlanıyor. :) Charlie Lee 10 yılda katedilen mesafelerden bahsederken Litecoin'in neden hala en önemli kripto para birimlerinden biri olduğunu da açıkladı.

1- Litecoin varolduğu günden bu yana piyasa değeri ve market hacmi konusunda hep ilk 10 coin arasında yer aldı. Sıralamada aşağı yukarı oynasa da kimse LTC'yi ilk 10 dışına itemedi.

2- Litecoin, benzersiz madencilik algoritması sayesinde diğer coinlere göre daha yüksek güvenliğe sahip.

3- Hem neredeyse tüm borsalarda listeleniyor, hem işlem hacmi ve likiditesi çok yüksek, hem işlem ücretleri düşük...

4- Dünyada an itibariyle 15.000 tane Bitcoin atmsi var. BTC'yi en yakından takip eden coin ise yine Litecoin. Dünyada 9425 tane Litecoin atmsi bulunuyor.

5- PayPal'ın desteklediği, cüzdanda tutulabilen sınırlı coinler arasında Litecoin de var.

Kaynak: BitcoinSistemi.com

Ben de hayatımın ilk kripto para yatırımını 2016'da Litecoin alarak yapmıştım. O zaman 19 yaşındayken 1.500 TL civarı yatırımla başlamıştım bu işlere. :) O yüzden benim için de yeri ayrıdır ama şu an sepetimde hiç LTC bulunmuyor...

en güvendiğim coindir
bendeki güven sıralamsı önce litecoin sonra bitcoin sen düşün
çok severim kendisini çok kazandırdı bana...

Hiç LTC ile oynamadım; fakat güvenilir olduğunu biliyorum. LTC madenciliği de daha kârlıymış sanırım. Bir yerde öyle okudum.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri