Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

LiteCoin

• Konbuyu başlatan farukelhkn
  • Başlangıç tarihi
F

farukelhkn

Misafir
coingate-litecoin.jpg

Litecoin sekiz yıldır piyasada ve en popüler altcoinlerden biri. Ve Bitcoin'i tamamlamak için yaratıldı gibi. Bitcoin ile karşılaştırıldığında Litecoin, işlem sürelerini kısaltmaya ve hızlı bir şekilde yapı bloklarına odaklanıyor. Bence en iyi kripto para birimlerinden biri olmak amacıyla kurulmuş ve amacına ulaşmıştır.

Tamamen açık kaynak kodlu ve gelişmiş bir şifreleme protokolüne sahip olduğunu söyleyebilirim. Böylelikle yüksek hacimli işlemlerde rahatlık sağlıyor.

LTC, geniş topluluklar tarafından destekleniyor ve ATM, e-ticaret ödemeleri ve diğer alanlarda kullanılmaya başlanmış bile.

Kripto para dünyasında, Bitcoin en popüleri zaten, ama Litecoin diğerleri kullanıcılar için çok daha uygun özelliklerle ortaya çıktı. Bu durumda, Bitcoin'e çok benzeyen ancak daha hızlı ve daha ucuz bir kripto para birimi olan Litecoin ile işlem yapmamak için hiç bir sebebimiz yok aslında.. Mükemmel bir popülariteye sahip ve ciddi anlamda zirvede sayılabilir.

Birçok yönden gelişmiştir ve onunla doğrudan rekabete girebilecek bir altcoin türünü henüz bulamadım. İşlemlerin maliyeti pratik olarak sıfırdır. Bana göre LTC, esneklik ve kullanılabilirlik gibi özelliklere sahip en iyi kripto para birimlerinden biri.

Amaçları aslında işlemleri çok daha uygulanabilir, hızlı, ekonomik ve güvenli hale getirmek. İşlemlerin onaylanması anında gerçekleşiyor ve bu onu ideal bir seçenek haline getiriyor.

Uzun lafın kısası bence işlemlere, kullandığı protokollere yönelik hızı ve Bitcoin'den bin kat daha hafif olması nedeniyle tüm ekosistemde bulabildiğimiz en iyi kripto para birimlerinden biri.

Benim bir şekilde en çok ilgilendiğim kripto para oldu Litecoin. İşlem ücretlerinin düşük olmasıydı sanırım beni çeken. Bir de çok popüler olması, bu piyasada fark ettiğim ilk kripto paralardan biri olmasını sağladı.
Bazı madencilik sitelerine genelde Litecoin ile yatırım yaptım. Herhangi bir borsaya ilk çektiğim kirpto para da genelde Litecoin oldu.
Ne çok ucuz ne de çok pahalıydı bir zamanlar. Gerçi hala bile, o kadar yüksek bir fiyatı yok.
Bazılarının arabalarını sevmesi gibi ya da bir çocuğun en sevdiği oyuncağı gibi veya baharda açan ilk kiraz çiçekleri gibi... Abarttım mı ne :ROFLMAO: :ROFLMAO: Neyse, öyle bir şey işte...
Seviyorum ya ben bu Litecoin'i :love:

Şuan bile değeri azımsanmayacak kadar,bitcoinle kıyası açısından.

Litecoin, 2011 yılında eski bir Google mühendisi olan Charlie Lee tarafından oluşturulan eşler arası bir kripto para birimidir. Litecoin, daha hızlı blok oluşturma süreleri ve daha düşük işlem ücretleri ile Bitcoin'e göre daha hızlı ve daha verimli bir alternatif olarak yaratıldı.

Bitcoin gibi Litecoin de merkezi olmayan bir ağ kullanır ve merkezi bir otorite olmadan çalışır. Aynı zamanda blockchain olarak bilinen aynı temel teknolojiye dayanmaktadır.

Litecoin, hızlı işlem süreleri ve düşük ücretleri nedeniyle bir ödeme yöntemi olarak popülerlik kazandı ve bu da onu günlük işlemler için Bitcoin'den daha pratik bir seçenek haline getirdi. Ayrıca bazı tüccarlar tarafından bir ödeme seçeneği olarak benimsenmiştir.

Herhangi bir kripto para biriminde olduğu gibi, Litecoin'e yatırım yapmak riskler taşır ve değeri değişken olabilir ve piyasa dalgalanmalarına tabi olabilir. Litecoin'e veya başka herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanız ve ilgili riskleri anlamanız önemlidir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,205
Kullanıcılar
6,744
Son üye
mehdem821
Geri