Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Makale Satarak Para Kazanmak

İnsanların pandemi sebebiyle eve kapanmaları, işlerine gidememeleri paraya olan ihtiyacı arttırdı .Makale yazıp satmak da pandeminin etkisiyle
oldukça revaçta. Birçok insan gibi siz de oturduğunuz yerden birşeyler yazarak iyi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz.
1-İnsanlar neden makale alır
Bu işten belli bir para kazanmak istiyorsak yazdığımız makaleleri insanlara satmalıyız. O yüzden insanların bu makaleleri neden aldığını bilirsek yazdığımız makaleleri kolayca satabiliriz. İnsanlar bu makaleleri kendi web sitelerinde yayımlamak için alabilirler. Bu şekilde alan insanlar sitelerine koyduğu makaleden belli bir trafik çeker ve reklam geliri sağlar.
2-İyi bir makale nasıl yazılır
İyi bir makale yazmanız sizi satıcılar arasından plana çıkarır ve kazanç potansiyelinizi arttırır.
İyi bir makale için yazım ve noktalama kurallarına dikkat edilmelidir. Temiz ve hatasız bir makale müşterilerinizin sizi tercih etmesinde önemli bir faktördür
Makalenizin düzenli olması da oldukça önemlidir insanlar makalenizi okurken sıkılmamalıdır konuları alt başlıklara ayırarak bu düzen sağlanabilir.
Yazınızda verdiğiniz bilgilerin doğru olması lazımdır yazınızda kullanacağınız bilgileri güvenilir farklı kaynaklardan araştırıp kullanmanız çok doğru olacaktır
Ve belki iyi bir makale için en önemli konuya geldik: severek yazmak. Sizin makale yazdığınız konuda ilginiz ne kadar fazla olursa ne kadar eğlenerek bu işi yaparsanız çıkardığınız işler de bir o kadar güzel olur.
3-Makalemi nasıl satarım
Makalenizi satmanın birçok yolu vardır
İlk yol blog ve site sahiplerine doğrudan ulaşmaktır. Halihazırda bir sitesi olan ve burada paylaşım yapıp reklam geliri elde eden kişilerin hedef kitle olduğunu söylemiştik. Siz bu insanlara sosyal medya veya mail aracıyla ulaşabilirseniz herhangi bir aracı komisyonu da olmayacağı için daha yüksek paralar kazanabilirsiniz.
İkinci yöntem ise internet üzerindeki aracı siteleri kullanarak satış yapmak. Bu yöntem ile ulaşabileceğiniz müşteri sayısı ilk yönteme göre çok daha fazla olmasına karşın makale başına kazandığınız para komisyon ücretlerinden dolayı azalabilir. Bu sitelere örnek vermek gerekirse
+bionluk.com
+iyimakale.com
+makaleyaz.net
+makalehizmeti.com
+yazkazan.net
+makale.net
+makalecim.net
+fiverr.com

gibi siteleri örnek verebiliriz bu sitelerin bazılarında makale satmaya başlamak için belli bir miktar para ödemek gerekiyor bazıları ise tamamen ücretsiz
Makalenizi hızlı bir şekilde satmak istiyorsanız gündemdeki konuları takip edip o konularda yazılar yazmanızı öneririm mesela pandeminin ilk zamanlarında virüsler ve sağlık ile ilgili makale ve yazılara ilgi çok artmıştı siz de gündeme uygun konular seçerseniz para kazanmanızı kolaylaştıracaktır.
4-Bu işten ne kadar para kazanabilirim
Makale yazmak sizi kolay yoldan zengin edecek bir iş değildir ne kadar yazarsanız ne kadar özenli yazarsanız size kazancı da o kadar fazla olur. Genel bir fiyat vermek gerekirse sadece makale alım satımı için olan sitelerde 100 kelime başına 2-3 Tl para verilir ama fiyatı sizin belirlediğiniz bionluk, fiverr gibi sitelerde kazancınız daha fazla olabilir
5-ÖZET
Kısaca makale yazma işinin birçok insan tarafından yapılabileceğinden, çok büyük paralar kazandırmasa da bütçenize yardımcı olabileceğinden, sadece makale alım satımı için bir sürü site olduğundan, iyi bir makalenin nasıl yazılacağından bahsettim.
Makale yazmak gerçekten zor

Ben de aktif bir makale yazarıyım. Kendime ek gelir yaratmak isterken tanıştım bu kazanç yöntemiyle. R10'dan birçok farklı arkadaş ile sipariş usulü ve uzun vadeli olmak üzere farklı şekillerde çalıştım.

Şu anda da bir arkadaş ile taban fiyattan çalışmaya devam ediyorum. Uzun yıllardır devam eden bir çalışma ve dostluk ortamımız oluştu. Bu arada kitap okumayı hiç sevmem ve hiç kitap okumuşluğum yoktur fakat yabancı sitelerdeki kaynaklarda çokca araştırma yapıp farklı bilgiler edinmeyi severim :)

Bu işe girecek arkadaşlara tavsiyem kendinize tabii ki ek gelir yaratmak için bu işe giriyorsunuz fakat başlarda para ikinci planda olsun önce mutlaka tecrübe kazanın derim ;)

Ben de aktif bir makale yazarıyım. Kendime ek gelir yaratmak isterken tanıştım bu kazanç yöntemiyle. R10'dan birçok farklı arkadaş ile sipariş usulü ve uzun vadeli olmak üzere farklı şekillerde çalıştım.

Şu anda da bir arkadaş ile taban fiyattan çalışmaya devam ediyorum. Uzun yıllardır devam eden bir çalışma ve dostluk ortamımız oluştu. Bu arada kitap okumayı hiç sevmem ve hiç kitap okumuşluğum yoktur fakat yabancı sitelerdeki kaynaklarda çokca araştırma yapıp farklı bilgiler edinmeyi severim :)

Bu işe girecek arkadaşlara tavsiyem kendinize tabii ki ek gelir yaratmak için bu işe giriyorsunuz fakat başlarda para ikinci planda olsun önce mutlaka tecrübe kazanın derim ;)
Para ikinci planda olmazsa belli bir noktada bıkkınlık geliyor zaten.

Güzel yazılarınızı burada da göreceğiz sanırım :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri