Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Mayıs Ayında En Çok Ziyaret Edilen 20 Kripto Para Borsası

Gknacr

Yüzbaşı
E3T8yKiXEAAxw26.jpg

ICO Analytics'in açıkladığı rakamlara göre geçen aya oranla kripto para borsalarının trafiği yüzde 12 arttı.
Tüm dünyadan kripto para borsalarının ziyaret trafiği bilgilerini paylaşan ICO Analytics firmasının verilerine göre listenin en başında Binance var. 448 milyon aylık ziyaret sayısı ile liste başı olan Binance'ı, 127 milyon ziyaretçi, trafiği ile ABD'nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase izliyor.

Her ay ziyaretçi trafiği bakımından ilk 20'ye giren borsaların açıklandığı listeye Mayıs ayında yerli kripto para borsası olan Paribu, 8.8 milyon ziyaretçi ile 19. sıradan girmiş görünüyor. Forumumuzun sponsorlarından biri olan OKEx borsası ise 13 milyon ziyaretçi ile listenin 13. sırasında yer almış.

Listede dikkatimi çeken iki şey oldu. Bunlardan birincisi, Paribu'nun geçen aya oranla yüzde 28 oranında ziyaretçi kaybetmiş olması. Maalesef bana göre bu durum özellikle Thodex olayı sonrası yatırımcıların yerli borsalara karşı takındığı şüpheci tavrın göstergesi gibi geliyor.

Dikkatimi çeken ikinci şey ise OKEx borsasının gözle görülür ziyaretçi artışı. Kolay kullanım arayüzüne sahip olan ve son aylarda gerçekleştirdiği etkinlikler ile adından oldukça sık söz ettiren, benimde tercih ettiğim borsalardan biri olan OKEx, Mayıs ayında geçen aya oranla ziyaretçi sayısında yüzde 73'lük bir artış göstermeyi başarmış.

Ziyaretçi sayısı bakımından hızlı bir sıçrayış gösteren borsalardan birine daha değinmeden konuyu sonlandırmayalım. Listenin 8. sırasında bulunan ve benim de kullandığım Gate.io borsası da ziyaretçi sayısını yüzde 87 oranında arttırmış. Gate.io borsası da gerçekleştirdiği etkinlikler bakımında oldukça aktif ve kullanışlı borsalardan biri olarak görülüyor.

Gate.io son zamanlarda çekim ücretlerini yükseltince düşüş yaşamıştır diyerek baktım listeye açıkçası. Ama kullanıcıların işlem görme oranlarını aksine arttırmış. Gerçi belki de işlem ücreti düşmüş mü diye Gate'ye girenler de artmış olabilir.

İlk ondaki wazirx'i ilk defa gördüm, Hindistan menşeiliymiş.

Paribu'nun listede olduğuna şaşırdım, %28 kaybı görünce bir önceki listede kaçıncı sıradaymış diye de merak ettim.

Gate.io son zamanlarda çekim ücretlerini yükseltince düşüş yaşamıştır diyerek baktım listeye açıkçası. Ama kullanıcıların işlem görme oranlarını aksine arttırmış. Gerçi belki de işlem ücreti düşmüş mü diye Gate'ye girenler de artmış olabilir.

İlk ondaki wazirx'i ilk defa gördüm, Hindistan menşeiliymiş.

Paribu'nun listede olduğuna şaşırdım, %28 kaybı görünce bir önceki listede kaçıncı sıradaymış diye de merak ettim.
Gate.io Safemoon listelemesinden sonra kendince bir önlem olduğunu düşünerek çekim ücretlerini hayli yükseltti ve henüz bir düzeltme yapmadı. Kullanıcılar bu durumdan rahatsızlığını sık sık dile getiriyor ama pek faydası olmuyor.

Paribu Nisan ayında 12 milyon gösterim ile 8. sıradaymış. Sert bir düşüş olmuş...

Gate.io Safemoon listelemesinden sonra kendince bir önlem olduğunu düşünerek çekim ücretlerini hayli yükseltti ve henüz bir düzeltme yapmadı. Kullanıcılar bu durumdan rahatsızlığını sık sık dile getiriyor ama pek faydası olmuyor.

Paribu Nisan ayında 12 milyon gösterim ile 8. sıradaymış. Sert bir düşüş olmuş...

Hocam elinize sağlık karşılaştırma için çok yerinde oldu. Benim şaşkınlığım artarak devam ediyor Paribu'da. Yanlış anlaşılmasın kötü bir yer olduğunu vs savunduğum gibi bir durum yok ama bu kadar hit aldığını görünce şaşırdım, maşallah.

Hocam muhtemelen safemoon ile başladı tam olarak da shiba binance listelemesi esnasında fiyatları arşa çıkardılar.

Hocam elinize sağlık karşılaştırma için çok yerinde oldu. Benim şaşkınlığım artarak devam ediyor Paribu'da. Yanlış anlaşılmasın kötü bir yer olduğunu vs savunduğum gibi bir durum yok ama bu kadar hit aldığını görünce şaşırdım, maşallah.

Hocam muhtemelen safemoon ile başladı tam olarak da shiba binance listelemesi esnasında fiyatları arşa çıkardılar.
Aynen hocam Shiba listelemesini atlamışım. Asıl sert tedbir bu listelemeden sonra olmuştu.

Paribu bir ayda hitlerinin yarısını kaybederken, OKEx ziyaretçi sayısını ikiye katlamış. Bu artışı avantajlı etkinliklere ve çok iyi yürütülen reklam kampanyalarına bağlıyorum. OKEx bu ivmede devam ederse, önümüzde ki aylarda ilk 5'i zorlar diye düşünüyorum. Eğer durum böyle olursa OKT'yi yakın takibe almak lazım.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Türk Borsalardan Sadece Paribu'mu ?

Laughing Out Loud Lol GIF by GIPHY Studios Originals

bu olay BTCTURK güvenilir mi? sorularını akıllara getirir,
Aslında Paribu Güvenilir mi? desek yinede değişen bir şey olmaz.
2 borsada zaman zaman hackleniyor hatta 1-2 yılda bir kesin bir şey oluyor.
Artık BTCTURK'ün son hack olayından sonra hiç bir Türk borsasına güvenim kalmadı,
Kripto Piyasasında Büyük bir kitleye sahibiz, lakin gel gör el ile tutulur bir borsa bile yok ülkemizde.

Bakın probit olsun, okex olsun veya gate.io bu borsalar Yabancı ayrımı yapmıyor sürekli bir reklam çalışması ve kendilerini geliştirme çabası.
Hep Etkinlik, Pasif Gelir vb üyeleri mutlu edecek bir gelişim vs...

Paribu ve BTCTURK hele hele Koinim.com hep yerinde sayıyorlar.
BTCTURK yılların borsası halen bilmem bir ref sistemi var mı ?
ALBCoin çıktı bakalım gidişi nasıl olacak.
Umarım yakında ALBCoin hacklendi diye konu başlıkları görmeyiz.

Koinim.com sanırım Türkiye'de açılan 2. borsa ünvanını taşıyor cüzdanları sanırım online ortamda çalışıyor sağlam bir kasıntı sağlam bir yavaşlık söz konusu oluyor genelde.

Artık koinim.com unutuldu desek yanlış konuşmuş olmayız.

Son düzenleme:
BTCTURK yılların borsası halen bilmem bir ref sistemi var mı ?
Geçen gün kontrol ettim ama hala ref sistemi yok. Hal böyle olunca da kendilerini kitlelere tanıtmak sadece kendilerine kalıyor :)
Etkinlik, reklam kampanyaları vs gibi gelişmelere ayak uyduramıyorlar. Ayrıca yerli borsaların kripto para işlem çifti yelpazesi de oldukça kısıtlı.
Bu gidişle yerli borsalar bir bir unutulup gidecek maalesef.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,205
Kullanıcılar
6,744
Son üye
mehdem821
Geri