Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Metaverse Nedir? Seri-4

bebuluderler

Kıdemli Çavuş

resim_2022-05-17_141606532.png

Biraz Tanıdık

Metaverse'ün tanımına baktığımızda bildiğimiz sanal dünyanın yeni bir adı gibi göründüğü söylenebilir.

Gelişmiş görsel grafiklere sahip bilgisayar oyunları, Second Life gibi yaklaşık 20 yıllık sanal dünya, Pokemon Go gibi artırılmış gerçeklik uygulamaları, Minecraft gibi biçimlendirebileceğiniz bilgisayar oyunları ve Zoom gibi telekonferans uygulamaları üzerinden yapılan görüşmeler düşünüldüğünde bu tespit bir açıdan doğru olsa da mevcutta var olan tüm bu uygulamalar müstakil olarak çalışıyor ve birbiriyle yeterli düzeyde iletişim kurmuyor.

Bir bakıma Metaverse bu gibi sistemlerin birbiriyle çok daha bütünleşik çalışabileceği bir dünyayı tanımlıyor.

Metaverse'te Ne Yapılabilir?

Göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek var: Girişte tanımladığımız şekilde bir metaverse henüz yok!

Metaverse, daha çok, gelecekle ilgili üzerinde birçok kişi ve kurumun çalıştığı bir kavram.

İşin başında olan ve metaverse'ün ilk adımlarını atmaya çalışan birden fazla sanal evren var.

Bunları incelemek bize metaverse ile neler yapabileceğimiz konusunda fikir verebilir.

Decentraland bunlardan biri.

Etherium kripto para teknolojisi üzerine inşa edilen Decentraland, dijital gayrimenkul satın almak ve satmak için kendi para birimi MANA'yı kullanabileceğiniz masaüstü bir dijital dünya.

Bir MANA yaklaşık 30 TL değerinde ve çoğu arsa 5.000 MANA'dan, yani 150.000 TL'den pahalıya satılıyor.

Oyuna dizüstü bilgisayarınızdan kolayca giriş yapabilirsiniz ancak tüm özelliklerine erişmek istiyorsanız kripto cüzdanınızla giriş yapmanız gerekir.

Şu anda herhangi bir VR gözlük ile kullanılamıyor.

Oyunda insanlarla konuşmak ve sanat galerisinden NFT sanat eserleri almak gibi işler dışında pek bir şey yapabildiğinizi söyleyemeyiz.

Metaverse yazı serîniz çok yerinde ve düzgün anlatımlı olmuş @bebuluderler . Tamamını okudum, faydalandım. Ayrıca Türkçe dil bilgisi kurallarına da riayet edilmiş. Bunun için özellikle teşekkür etmeliyim, ki bu konuda biraz hassasım. :)

Bu vesileyle de -naçizane- tüm arkadaşlarımı bu konuda hassas davranmaya davet ediyorum. Dilimize sahip çıkalım. :geek:

Metaverse yazı serîniz çok yerinde ve düzgün anlatımlı olmuş @bebuluderler . Tamamını okudum, faydalandım. Ayrıca Türkçe dil bilgisi kurallarına da riayet edilmiş. Bunun için özellikle teşekkür etmeliyim, ki bu konuda biraz hassasım. :)

Bu vesileyle de -naçizane- tüm arkadaşlarımı bu konuda hassas davranmaya davet ediyorum. Dilimize sahip çıkalım. :geek:
Teşekkür ederim. Yazının aslında daha devamı var, biraz uzun bir seri. Sadece vakit bulamıyorum ama en kısa zamanda devamı gelecek.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,222
Kullanıcılar
6,715
Son üye
pacemaker
Geri