Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Mining Virüsü

Benim kendi bilgisayarımda da karşılaştığım ve çabucak farkına varıp kurtulduğum bir virüs çeşididir. Virüsün amacı sizin sisteminizin belli bir yüzdesini kullanarak madencilik yapmaktır.
Mining yapmak isteyen fakat elektrik, cihaz vb. unsurlarla uğraşmak istemeyen birçok dolandırıcı bu yöntemle bilgisayarlara virüs bulaştırmayı amaçlamıştır. Bilgisayarınızda son zamanlarda alışılmışın dışında bir yavaşlama varsa işlemci kullanımı bilgisayar boştayken bile aktif şekilde artıyorsa bu veya bunun gibi bir virüs bulaşmış olabilir. Eğer virüs sadece mining amaçlıysa temizledikten sonra sıkıntı kalmaz fakat bulaşan virüsle beraber bilgisayarımıza uzaktan erişim sağlanmışsa bunun temizlenmesi daha zordur. Benim bilgisayara bulaşan virüsü temizledim fakat içim rahat etmediği için ssd diski biçimlendirerek tekrardan format attım.
Bu dolandırıcılar belki paramızı çalamayabilir ama bilgisayarımızın gücünü ve evimizdeki elektriği çalabilir

Antivirüs olarak malwarebytes anti-malware öneririm. Bu tür virüsleri iyi temizliyor.
Ben bunu bir yerde görüp kullanmıştım harbiden en ufak ayrıntıya kadar tarayıp siliyor. Sonra ücretli versiyona geçmeye çalışınca Avast'a geçtim ben de. Güvenliğe çok önem veriyorum ama ne kullanırsam kullanayım bilgisayarın verimini neredeyse yarı yarıya düşürüyor, bu can sıkıcı.

Ben bunu bir yerde görüp kullanmıştım harbiden en ufak ayrıntıya kadar tarayıp siliyor. Sonra ücretli versiyona geçmeye çalışınca Avast'a geçtim ben de. Güvenliğe çok önem veriyorum ama ne kullanırsam kullanayım bilgisayarın verimini neredeyse yarı yarıya düşürüyor, bu can sıkıcı.
Ben şu an windowsun kendi yazılımını kullanıyorum. İnternetten dosya veya program indireceğimde virüstotal sonuçları yoksa vmware ile makine kurup test ediyorum. Bilgisayarda performansa çok önem veren biriyim. Antivirüs yazılımlarıda aşırı yavaşlatıyor.

Ben şu an windowsun kendi yazılımını kullanıyorum. İnternetten dosya veya program indireceğimde virüstotal sonuçları yoksa vmware ile makine kurup test ediyorum. Bilgisayarda performansa çok önem veren biriyim. Antivirüs yazılımlarıda aşırı yavaşlatıyor.
Ben de Defender ve Avast'ı birlikte kullanıyorum. Hacklenen cüzdanlar, rat virüsleri, fidye virüsleri vs. gördükçe yavaşlatırsa yavaşlatsın diyorum çare yok. :D

Ek olarak hocam insan indirdiği şeyi bilirse, düzgün yerden indirilirse dosya, zaten gerek olmuyor anti virüs programına. Bir de Virüs Total statik virüs taraması , dosya analizi yapıyor onun yerine dinamik dosya analizi yapan siteler de kullanılabilir. Hybrid analysis'i dinamik analiz için kullanabilirsiniz. https://www.hybrid-analysis.com/

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri