Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Moon Nation Game (MNG) Steam için Oyun Çıkaracak

indir (19).jpg

Moon Nation Game (MNG) projesinde ilk çıkarılan ve V1 olarak adlandırılan oyundan ve bu oyunun gerek kalite, gerek se kullanılabilirlik anlamında sıkıntılar yarattığından geçtiğimiz konularımdan bahsetmiştim. Zaten bu proje hakkında çok fazla konuşmayı alışkanlık haline getirdiğimden ve yaşanan gelişmeleri üyelerimizin de bilmesini istediğimden hemen hemen her gelişmeyi sizlere duyurma gereği hissediyorum. Birde bu projeyi bu forumda ilk paylaşan olmanın verdiği vicdani sorumlukta var tabi ki.

Moon Nation Game (MNG) projesi eğer her şey yolunda giderse ve yine bir erteleme ile karşılaşmazsak sene sonunda kapsamlı ve görsel olarak tatmin edici olduğunu söyledikleri, bunu da twitter hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarla destekledikleri V2 oyunun piyasaya sürecek. Bu konuda açıkçası bir gecikme yaşanabilir. Sonda benden bilmeyin.

V1 oyunu hazırlanırken, halihazırda Steam projelerinin Moon Nation Game (MNG) projesine rahatlıkla entegre olabilmesi için Moon Nation Bridge geliştirildi. Off Chain yani zincir/ ağ dışı olarak geliştirilen bu proje sayesinde, sürekli işlem ücreti ödemeden oyun içerisinde kazançların yatırılması, oyunlara ödeme yapılması amaçlandı. Burada bahsettiğim oyunlar başka oyunlar. Steam üzerinde halihazırda olan oyunlar için konuşuyorum. Çünkü Moon Nation Game (MNG) oyununun Steam üzerinde oynanması gibi bir plan bu zamana kadar görmemiştim, duymamıştım.

Gelelim haberimizin detaylarına. Moon Nation Game (MNG) projesinin CEO’su Ben Todar sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; sene sonu çıkması planlanan V2 oyunun Steam için geliştirildiğini ve oyun içi ekonominin de Moon Nation Bridge vasıtasıyla Moon Nation Game (MNG) projesine bağlanacağı açıkladı. Moon Nation Bridge off chain bir sistem olduğundan işlemlerde herhangi bir ağ ücreti söz konusu olmuyor. Bu anlamda mantıklı bir hamle gibi görünüyor. Steam üzerinde bu tarzda play to earn konseptine sahip çok oyun bulunmuyor. Bulunan oyunlarda da genellikle satışlar kaba tabirle illegal yollardan yapılıyor. Yani steam tarafından desteklenmiyor. Umarım bu konuyu iyi araştırmışlardır diyorum. Steam’in play to earn konseptine karşı farklı bir tavrı olabilir. Ancak yapılan bu hamle ile özellikle steam üzerinde oynayarak para kazanılabilecek bir oyun konseptini gerçekleştirmiş olacaklar. Bu bağlamda Steam’de yayınlandıktan sonra çok bir reklama ihtiyaç duyacaklarını düşünmüyorum.

Steam bir çoğunuzun bileceği üzere Dünyanın en büyük oyun platformlarından biridir. Satın alma yoluyla oyunları elde ederek CD, DVD vb. taşıma devrine neredeyse son vermiştir. Platformda bir defa satın aldığınız oyun size aittir. İstediğiniz zaman silip, istediğini zaman geri yükleyebilirsiniz.

CEO tarafından yapılan duyurunun devamında oyun satışından elde edilen gelirin tamamı ile MNG satın alınacağı da duyuruldu. Bu anlamda bahse konu gelirin büyük miktarlara ulaşması durumunda güzel bir ivme kazanabilecek bir proje gibi duruyor. Yani Moon Nation Game (MNG) tarafından yapılan bu hamle her yönüyle güzel bir hamle diyebilirim Tabi gerçekleştirebilirlerse.

Satın alınan MNG tokenları şu şekilde dağıtılacak:

Ellerinde bulundukları orana göre MNG sahiplerine %25

Geliştirme Bölümüne %20

Pazarlama bölümüne %20

Takıma %25

Hayır Kurumlarına %10

Her ne kadar bağış konusunu desteklesem de, bu şekilde bir dağılım yapılması, özellikle ellerinde bulunan token ile biraz saçma olmuş. Pazarlama bölümünün ya da takımın miktarı arttırılarak bu işlem gerçekleştirilebilir. Hayır kurumuna ne diyeceksiniz. Trust Wallet / Metamask vb. cüzdan aç ya da MNG’nin listeli olduğu borsalardan hesap aç mı? Garip olmuş açıkçası. Satın alım öncesi nakit olarak da gerçekleştirilebilir.

Neyse konuyu dağıtmayalım. Yazarken kaptırıyorum bazen. Tüm bu yeni gelişmelerin ışığında eğer sözlerini tutabilir ve hedeflerini gerçekleştirebilirse önü açık bir proje gibi duruyor. Ama bu projede uzun zamandır duran biri olarak, daha önce 2021 sonu, 2022 başında ilk 5 borsanın birinde listeleme ve ilk 4 borsanın biriyle NFT ortaklığı gibi kesin açıklamaları olduğunu, sonrasında bunların gerçekleşmediğini de belirtmek isterim. CEO’nun konuya yönelik açıklaması da “Borsalarda listelenmek sandığımız kadar kolay değilmiş” şeklindeydi. Hesabınızı siz yapın.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Güzel gelişme böyle projelerin daha çok yaygınlaşması gerekli

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken