Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Nedir bu coin olayı ?

hk0nline

Uzman Çavuş
Arkadaşlar bu coin olayı nedir, teknik detaya girmeden basit anlamda bunu anlatmaya çalışacağım

Nedir?
Nereden alınır?
Neden alınır?
Nasıl alınır?
Güvenilir birşeymi?

Nedir : Kripto paralar tamamen sanal olan fiziksel bir yanı olmayan internetteki para birimidir kimilerine göre saçmalık kimilerine göre çok büyük bir nimettir.

Nerden alınır : En büyük borsaları sırayla binance , coinbase , huobi , kraken , kucoindir (işlem hacmi en büyük 5 borsa ) buralardan alınabilir.

Neden alınır : Her konuda olduğu gibi temel amaç para kazanmaktır :)

Güvenilir birşey mi : oldukça güvenlidir blockchain teknolojisi kullanılır. Blockchain şifrelenmiş veri takibini yapmayı sağlayan dağınık yapıdaki veritabanı sistemidir ( Bana göre güvenilir sadece kişisel görüşüm )

En iyi kripto paralar ilk 5 : bitcoin , ethereum , binance coin , xrp , tehter'dir

Son düzenleme:
En iyi kripto paralarin bunlar olduguna neye gore karar verdiniz? Cok sasirdim acikcasi btc ve xrp :)

En yeni çıkmış adı sanı bilinmeyen onlar coin var ki hepsi XRP'a bin çeker. Bu adamlar oldukları yeri kesinlikle hak etmiyorlar.

Coinmarketcap sıralaması anlık değişebiliyor. Konuyu hazırlarken 50. sırada olan coin konuyu yayınlarken yapılan kontrolde 48'e çıkabiliyor.

Coinler için son derece güvenilir yazmışsınız. Bence bu tam olarak doğru bir tanımlama değil. Bilmeyen kişilere yanlış bir imaj verebilir. Coinlerin çoğu zamanla çöp olmaya mahkumdur. Sağlam coinlerin bile geleceği net değildir. Bu konuda bir uyarıda bulunayım dedim.

Coinler için son derece güvenilir yazmışsınız. Bence bu tam olarak doğru bir tanımlama değil. Bilmeyen kişilere yanlış bir imaj verebilir. Coinlerin çoğu zamanla çöp olmaya mahkumdur. Sağlam coinlerin bile geleceği net değildir. Bu konuda bir uyarıda bulunayım dedim.
bana göre güvenilir hocam :) konuyu düzenledim teşşekürler yanlış bilgi vermiyelim kimseye

Para göndermek olarak güvenilir. Bankalardan da güvenilir. Asla hacklenemezler. Fiyat olarak hiçkimse bir şey diyemez fakat bitcoin'in UZUN VADEDE düşeceğini zannetmiyorum. Artık para birimlerini değiştiriyoruz gibi duruyor.

Tek sorun mining'in çok yüksek elektrik harcaması. Onun için de ethereum olsun PoS veya PoC kullanan coinler olsun çözüm bulunuyor.

Not düşmek gerekirse borsadaki coinler sizin değildir, borsanındır, cüzdana çekmekte fayda var.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,741
Son üye
ysf
Geri