Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

NFT yapıyoruz

bebuluderler

Kıdemli Çavuş
Genel olarak herkesin bildiği gibi yapılan şey özgün içerik olduğunda istediğiniz şeyi tasarlayabilirsiniz.
Ama şöyle bir detay var, yaptığınız koleksiyon ya da tekli üretim bile olsa tanıtıma ihtiyaç duyuluyor.

Twitter, Instagram gibi sosyal medya alanlarında, özellikle Twitter,da sırf NFT üzerine hesap açıp rt falan yaparak hesabınız yükseltmeniz NFTnizin satış hızını arttıracaktır.
Neden hesap açıp kendinizi, NFTnizi tanıtmalısınız. Şöyle açılayım, siz olsanız tanınan, herkes tarafından görülen ve bilindiği için değerli olan bir NFTmi alırsınız yoksa hiç kimse tarafından bilinmeyen mi?

Tabi bu bunu yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez.
Tanınmayan bir NFTden 10K üretirseniz ve bunları OpenSea gibi bir NFT pazarına koleksiyan olarak suanarsanız bence şansınız olur.

Ama tabi gündeme yakın bir şey görünürlülüğü arttırır bunu da unutmamak lazım.

Ben 10Klık bir koleksiyon ürettim ama Laptopum ne yazık kı NFT pazar sitelerini açmıyor .Ben yükleyemiyorum ama sizlere anlatmak istiyorum.
En azından bu yazıyı başlamanız için bir işaret olarak görebilirisiniz.

Neredeyse çoğu kişinin bildiği PIXILART sitesi bu konuda gayet güzel. Pixel NFT oluşturmanın en kolay yolu.

Ama diyorsan ki ben pixel istemiyorum. O zaman çizim için grafik tablet ya da düz bir tablet daha kullanışlı olacaktır.
Ben iOSdan tablet tercih edeceğim, en çok iş gören ve kullanışlı olabilecek tek tablet türü olduğunu düşünüyorum.
Belirtmek istedim, pcden de çizim yapılabilir tabiki. Ama fare ile pek kolay olmadığı için seçeneklere dahil etmek istemedim. İsterseniz kendiniz deneyebilirsiniz ama tavsiyem değil.

Örnekler ile göstereceğim.
Birlikte NFT tasarlayalım.

Pixilart tarafından size göstermek amaçlı bir karakter tasarladım.
pixil-frame-0 (5).png
Ben ss aldığım için görüntü biraz bozuldu ama pixel olduğu anlaşılıyor.
NFT yapımının en kolay yolu pixeldir.
Kesinlikle o kadar çok yorulacağınız bir işlem değil.
Ben tekli yaptım tabi ama inanın koleksiyon yapımı da bir bu kadar kolay.
Bu şekilde anca bu kadar anlatılıyor.
Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.
Benim belirtmeyi unuttuğum ya da aklınıza takılan bir yer varsa lütfen belirtmeyi unutmayın.
Yardımcı olurum :)

nft yapmak basit özellikle pixel art ile yapmak, ama asıl sorun alınıp alınmayacağı
Belli başlı şeyler üzerinden giderseniz tutulabilir. NFTnin özelliği özgün olması ya sanatınızı kullanarak yaratıcı şeyler yapacaksınız dikkat çekeceksiniz ya da benim öyle bir imkanım yok diyorsanız, baktığımızda tanıdığımız bazı görseller var. Çizgi film karakterleri gibi mesela, herkesçe bilinen tanınacak bir karakter üzerinden dikkat çekip özgün olursanız ve twitter da falan göz önüne çıkarsanız bence baya bir şeyler yapabilirsiniz. Çok uzun anlattım gibi ama aklınıza yatabilir, siz bir düşünün :)

Hocam Merhaba,

Emeğine sağlık gerçekten çok faydalı bir konu olmuş. Benim birkaç sormak istediğim soru var, belki bu soruları yanıtlarken konunun içeriğini de genişletmiş oluruz, herkese de bir faydası dokunur.

* NFT çizerken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Yani bu şekilde illa ki herkes çiziyordur ama çizim bittikten sonra satılmasına olanak sağlayan püf noktalar var mı? Örneğin çizilen NFT'nin güneş gözlüklü olması daha mı çok tutulmasını sağlar veya uzaylı NFT'lerinin satışı daha fazla gibi tüyolar vermen mümkün mü?
* Çizdiğiniz bir NFT'nin yapımından sonraki satış aşamalarını da ekran görüntüleriyle detaylandırmanız mümkün mü?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam Merhaba,

Emeğine sağlık gerçekten çok faydalı bir konu olmuş. Benim birkaç sormak istediğim soru var, belki bu soruları yanıtlarken konunun içeriğini de genişletmiş oluruz, herkese de bir faydası dokunur.

* NFT çizerken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Yani bu şekilde illa ki herkes çiziyordur ama çizim bittikten sonra satılmasına olanak sağlayan püf noktalar var mı? Örneğin çizilen NFT'nin güneş gözlüklü olması daha mı çok tutulmasını sağlar veya uzaylı NFT'lerinin satışı daha fazla gibi tüyolar vermen mümkün mü?
* Çizdiğiniz bir NFT'nin yapımından sonraki satış aşamalarını da ekran görüntüleriyle detaylandırmanız mümkün mü?

Dikkat edilmesi gereken şeyleri şöyle söyleyebilirim. Herkesçe bilinen şeylerin tutma olasılıkları daha yüksek, en azından özgün içeriklere göre. Gözlüklü süslü şapkalı şeyler falan yaptığınız o karakterle alakalı. Benim among us NFT m vardı. Normal şekilde satışa sunmadım, yani open sea gibi NFT satış sayfalarına değil. Fiverr , yani bir şeyler yapıp satabildiğin bir platform üzerinden nft almak isteyen biriyle anlaşarak 100 tane among us NFT m i ona sattım. Örnek olarak üç tanesini ekleyeyim.

25.png 26.png 27.png

Dikkat edilmesi gereken şeyleri şöyle söyleyebilirim. Herkesçe bilinen şeylerin tutma olasılıkları daha yüksek, en azından özgün içeriklere göre. Gözlüklü süslü şapkalı şeyler falan yaptığınız o karakterle alakalı. Benim among us NFT m vardı. Normal şekilde satışa sunmadım, yani open sea gibi NFT satış sayfalarına değil. Fiverr , yani bir şeyler yapıp satabildiğin bir platform üzerinden nft almak isteyen biriyle anlaşarak 100 tane among us NFT m i ona sattım. Örnek olarak üç tanesini ekleyeyim.

Ekli dosyayı görüntüle 11546 Ekli dosyayı görüntüle 11547 Ekli dosyayı görüntüle 11548

Yanıtın için teşekkürler hocam. Yıllardır resimlerdeki insanları çöp adam şeklinde çizen biri olarak bu çizim işleri pek bana göre değil fakat çizim konusunda iyi olan bir arkadaşım var. O da bu tarz NFT satış işlerinden falan anlamaz :) Duruma ondan bahsedip kâr ortaklığı şeklinde bir güç birleşimine gitmeyi düşünüyorum :)

Son bir sorum daha olacak hocam. Bunların satıldığı platformlar olduğundan bahsetmiştiniz. Bu platformlarda NFT'yi alıp biraz da üstüne koyarak daha fazla bir paraya satma durumum var mı? Yani al - sattan kâr elde etmiş olacağım :) Tabi başta bu pek mümkün olmayacaktır, NFT'lerin ederlerini bilmediğim için zarar yapma olasılığım fazla fakat biraz hareketleri izleyip öyle öğrendikten sonra al - sat yapayım diye bir düşüncem var. Bu durum ile ilgili de bir yorum getirebilir misin hocam?

Teşekkürler.

Hocam Merhaba,

NFT dünyasında neyin gideceği belli olmuyor. Alakasız şeyler trend olurken, efsane çizimler çöp oluyor. Kriter reklam, şans, doğru kitleyi tanıma vs. Bence

Yanıtın için teşekkürler hocam. Yıllardır resimlerdeki insanları çöp adam şeklinde çizen biri olarak bu çizim işleri pek bana göre değil fakat çizim konusunda iyi olan bir arkadaşım var. O da bu tarz NFT satış işlerinden falan anlamaz :) Duruma ondan bahsedip kâr ortaklığı şeklinde bir güç birleşimine gitmeyi düşünüyorum :)

Son bir sorum daha olacak hocam. Bunların satıldığı platformlar olduğundan bahsetmiştiniz. Bu platformlarda NFT'yi alıp biraz da üstüne koyarak daha fazla bir paraya satma durumum var mı? Yani al - sattan kâr elde etmiş olacağım :) Tabi başta bu pek mümkün olmayacaktır, NFT'lerin ederlerini bilmediğim için zarar yapma olasılığım fazla fakat biraz hareketleri izleyip öyle öğrendikten sonra al - sat yapayım diye bir düşüncem var. Bu durum ile ilgili de bir yorum getirebilir misin hocam?

Teşekkürler.
Çizim yapmayı bilmeyenler genelde al sat yaparak kazanıyor. Ama sizin de dediğiniz gibi zarar etme durumu da var. Öncelikle biraz kar edin ki zararlar size pek dokunmasın. Youtube üzerinden al sat yapanları da izleyebilirsiniz, detaylı anlatım yapan çok kanal var. Daha fazla bilgi de almak isterseniz her türlü yardımcı olurum. Umarım başarabilirsiniz :)

Çizim yapmayı bilmeyenler genelde al sat yaparak kazanıyor. Ama sizin de dediğiniz gibi zarar etme durumu da var. Öncelikle biraz kar edin ki zararlar size pek dokunmasın. Youtube üzerinden al sat yapanları da izleyebilirsiniz, detaylı anlatım yapan çok kanal var. Daha fazla bilgi de almak isterseniz her türlü yardımcı olurum. Umarım başarabilirsiniz :)
NFT özelinde çizim bilgisi özellikle maymunlu vs. Çok zor değil. Zaten 1000-10000 NFT için 20-30 çizim yeterli. Sonrasını kombinasyon ile photoshop programı hellediyor zaten.

Hocam süpersiniz, elinize emeğinize sağlık. Bir yerden başlamak istiyorum. Bu konuda size de fazla rahatsızlık vermeden, usta-çırak ilişkisiyle sizden bir şeyler öğrenmeyi o kadar çok isterim ki :love:

Bu forumun ikinci günden bana böyle bir şey kazandıracağı aklımın ucundan bile geçmezdi, sizin için de uygunsa özel mesaj aracılığıyla sizinle irtibata geçmek isterim :)

Başarılar hocam.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri