Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

NFT Yatırımında Kazanç Oranı

duygukrpz

Kıdemli Çavuş
95FAD7CE-7321-4FB6-BE4B-08D1CACEF4BD.jpeg

İlgilenenlerin bildiği üzere NFT’ler kısaca değiştirilemeyen ve sanat eserlerinin mülkiyetini temsil eden token türleridir.

Dexterlab bir anket düzenledi ve anketinin konusu NFT yatırımcılarına “ Neden NFT alıyorsunuz ?” sorusu oldu.
Yani ankete katılanlara 4 adet cevap sunuldu ve NFT satın alma amaçlarına göre bu dört cevaptan birini oylamaları istendi.
Cevaplar ,
-Para kazanmak
-Toplum popüleritesi
-Dijital sanat toplamak
-Oyunlar ve araçlara erişim sağlamak oldu.

Bu cevaplar içerisinden ankete katılanların oylamaları sonucu en çok amaçlanan %64 oranla para kazanmak oldu.
%14.7 ‘si toplum popüleritesi, %12.4’ü dijital sanat toplamak , %8.6’sı oyunlar ve araçlara erişim sağlamak cevaplarını oyladı.

Bu anketin ardından bir anket daha sunan Dexterlab bu kez “NFT yatırım gidişatınızın durumu” sorusunu katılımcılara yöneltti.
Katılımcıların oylaması gereken cevaplar,
-Para kazandım
-Para kaybettim oldu ve 2 cevaptan oluşan anket başlatıldı.

Ankete katılanların %58.3’ü para kaybettim , %41.7’si para kazandım cevaplarını oyladı.

Yapılan ilk ankete göre para kazanma amacından sonra oy çoğunluğunun toplum popüleritesi olduğunu görüyoruz.
Güzel reklamlar ve yayılma ile bir projeye ne kadar ilgi duyulabildiğinin de iyi bir kanıtı bu bence.

Öte yandan ikinci anket sonucu NFT yatırımında bulunanların çoğunluğunun para kaybettiği yönünde.
Tabi bunda son zamanlarda yaşanan düşüşlerin de etkili olduğunu söyleyebiliriz aslında.
Kripto piyasasında yaşanan düşüşler sonucu NFT fiyatlarında da düşüş yönlü hareketlenmeler oldu.

Aynı zamanda ankete katılanların %25.5’inin sadece 1 adet NFT için 2000 dolardan fazla ödediği paylaşılan bilgiler arasında.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri