Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Paribu Scan Nedir - Blockchain Ağı ve Incelemeler #prbcoin #paribuscan

Arkadaşlar merhaba her ne kadar Türkiye'de faaliyet gösteren borsalara ön yargı ile yaklaşmak istemesem bile, sanırım bunu başaramıyorum .
Aslında bu Türkiye adına gerçekten mükemmel bir durum, ben burada kafama takılanların sıralamak ve gözüme çarpanları sizlerle paylaşmak istedim.

Şu satırları yazarken NEDEN BTCTURK DEĞİLDE! PARİBU bu işe el attı demeden edemiyorum.

2010'lu yılların başından bugüne bu sektörde alım satımlar, madencilik hatta Blockchain üzerine yazılımlar geliştirdim bu tecrübelerime dayanarak bizleri nasıl etkileyecek bunu zaman gösterecek kanısındayım.

Biraz iyimser bir eleştiri ile bakalım.
BTCTURK bildiğiniz gibi dünyadaki ilk borsalardan birtanesi :) bu bizim için aslında sevindirici bir durum. Fakat yönetim ve geliştirme sürecinde gerçekten ilgisiz ve yetersizler Bunuda yazılımın tamamen BTCTURK'e ait olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum bir baba yiğitte BTCTURK %100 bizim kendi yazılımımız dememeiştir bugüne kadar.

İnovasyon'a kapalı bir sistemden ve yöneticilerinden bir şeyler beklemekte çok yersiz bir beklenti olacaktır.
BTCTURK yeniliklere kapalı kullanıcılarını önemsemeyen bir sistemdir.

Bu kanıya hesap hareketlerimin silinmesi birde suçlu benmişim gibi kanıtlar istenmesidir.
Daha önce bundan bahsetmiştim.

Bakın diğer borsalara Kullanıcıları için Etkinlikler, Referans Sistemi, Ödüller vb aktivitler ile önem verdiğini göstermeye çalışıyor.
BTCTURK yıllarca bunlara önem vermedi.

Gelelim Paribu'ya, Paribu ise yıllarca kullanıcılarını Transfer ve Komisyon ücretleri ile maf etti daha fazla detaya inmek istemiyorum.
Fakat güzel olan bir gelişme bizim adımıza yaşanmış gibi görünüyor.

Türkçe olarak yayınlanan Paribu Coin LightPaper ve buna nazaran ingilizce yayınlanan Paribu Coin WhitePaper arasında çok fark var
Şimdi lightpaper nedir diyen kullanıcılarımız olabilir kısaca açıklayayım.

Lightpaper nedir?​

Lightpaper, 15-20 sayfalık Whitepaper'a göre daha kısa hazırlanmış fakat bir çok bilgiye hızlıca ulaşabileceğiniz bir tanıtım metnidir.

Bu yani arkadaşlar, fakat üstünden inceleme gerçekleştirdiğinizde ikisi arasında büyük farklar olduğunu görecek ve Türkçe yayınlanan LightPaper'da yeterli bilgi olmadığını anlayacaksınız.

ingilizce Whitepaper

Türkçe LightPaper

Burada dikkatimi çeken neden ise, Lightpaper'da tamamen kendi ürettikleri bir ürünü lanse ediyormuş hissi vermeye çalışmalarıdır.
POS mekanizmasını kullanacaklarını ve 10.000 adet PRB coin olan herkesin validatör olacağını belirtmişler?
Ethereum 2.0 POS entegrasyonunu yaptı ve bunu sonuçlandırdıda bizim mi haberimiz yok?

Bu şimdiden geleceğe bir yatırım aslında, Paribu akıllıca davranarak kullanıclara istediğini veriyor ve bunun karşılığını alacaktır.
Kesintileri çok yüksek olan bir borsanın Lightpaper'da Sivil Toplum Kuruluşlarınada dem vurmadan geçmemesi gerçekten büyük bir inceliktir.
Multi chain destekliyor demesinde sizlerinde bildiği gibi bir projeyi ERC20 olarak yaz BSC ve Paribu ağında yayınla :)
Geth uyumlu derken aslında bizzat GETH kullanmaları
Blockchain ağımız Dapp, Dex, NFT, bunları destekliyor derken lightpaper dolu görünsün istemeleri (Bunları Zaten EVM Destekliyor)

En önemli nokta ise cüzdan güvenliği gelin bir alıntı yapalım şu meşhur lightpaperdan
Paribu Custody Paribu, kripto varlık saklama alanındaki bilgi birikimini ve kriptografideki en güncel araştırmaları baz alarak kişiler ve kurumlar için bir saklama çözümü geliştirdi. 2022’nin dördüncü çeyreğinde kullanıcılara sunulması hedeflenen projeyi, son ürün hâline getirecek tasarım çalışmaları devam ediyor

Bakınız bilgi birikiminden kasıt aslında şu anlama geliyor
1644872667132.png
Bu adamlar kolay edinmedi bu bilgi birikimini

Gelelim ParibuScan olayına ne yalan söyleyeyim Türk olarak sevindim, Türk'leri ne zaman böyle projelerde görsem seviniriyorum.
iple çekiyorum paribu üzerinde Dapp geliştirmeyi, o gün bunlarıda sizlerle paylaşacağım. Sanırım mainnet geliştirmek için 2-3 yıl var.

ParibuScan Nedir?​

Paribu scan bugün Ethereum EVM üzerinde ve BSC ağı üzerinde yapılan işlemleri ve tüm hareketlerin tutulduğu defter gibi düşünülebilir.
NFT, Dapp'ler yapılan her hareketin kaydıdır, Aslında blockchain ağının daha doğrusu EVM (Ethereum Sanal Makinesi)'ni kullacılara gösteren bir arayüzdür
Burada Hangi coin, Hangi cüzdanda ne kadar var, Transferler açık kaynak kodlar ve doğrulanan dappler üzerinde yetki erişimi gibi.
Burası umarım bir reklam platformuna dönüşmez :)

Arkadaşlar ciddi anlamda söylüyorum sevindim.
Her ne kadar bazı şeyleri eksik olsada zamanla kendilerini geliştireceklerdir.
En azından BTCTURK'un yapmadığı her şeyi yapmaya çalışıyorlar.
Yenilik şart bakınız örnek kripto para sitesi : koinim.com
Yıllardır geliştiremediler kendilerini.
Paribu Türk kullanıcıları için lightpaper yerine daha güzel bir whitepaper hazırlayabilirdi.
Biz yinede Kendi Wiki sayfamıza ekledik.
Detayları okuyabileceğiniz Prb coin Wiki Sayfamız

Blockchain ağımız Dapp, Dex, NFT, bunları destekliyor derken lightpaper dolu görünsün istemeleri (Bunları Zaten EVM Destekliyor)
Yani Paribu blok zinciri şu an testnet aşamasında mı yoksa Polygon gibi Ethereum Layer-2 ağı olarak halihazırda kullanımına başlanan bir blok zinciri mi? Eğer ikinci seçenekse blok zincirinin dApp, dex ve NFT'leri desteklemesini yazmaları mantıksız gelmedi. Evet Ethereum Virtual Machine'de çalıştığı için destekliyor ama sonuçta bunların desteklendiğini yazmaları gerekiyor. :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,237
Kullanıcılar
6,713
Son üye
stepetas
Geri