Neler yeni

Ripple Protokolü İçin Uyardılar: "Her An Çuvallayabilir!"

probit borsası
  • Full Node: Doğrulama yaparken başka bir düğüme ihtiyaç duymadan işlem yapabilen blokzincirinin tamamının kopyasına sahip düğümdür. Genellikle madencilik yapılabilmesi için ihtiyaç duyulur.

Rengarengo

Yüzbaşı
Moderatör
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Katılım
28 Eki 2020
Mesajlar
776
Çözümler
1
Tepkime puanı
300
Puanları
285
Konum
Türkiye
Cinsiyet
Erkek


0.00022440
  • 0.00000000  
  • #1
Bazı araştırmacılardan Ripple (XRP) protokolü için uyarı geldi. Son zamanlarda adından çok fazla bahsettiren Ripple, yeni haberlerle sürekli gündemde kalıyor. Olumsuz haberlerle özellikle gündeme gelmeye başlayan Ripple için yeni bir uyarı daha geldi.

ripple.jpg

Araştırmacılar: "Her An Çuvallayabilir!"​


Bern Üniversitesi (University of Bern) araştırmacıları, okurları endişeye sevk eder nitelikte bir iddia ortaya attılar: Ripple protokolü için "Her an çuvallayabilir!" uyarısında bulundular.

CoinTelegraph'ın haberine göre; araştırmacılar, Ripple protokolünün "ne güvenliği, ne de canlılığı sağlayabildiğini" iddia eden bir raporu yayına verdi.

Bern Üniversitesi Kriptoloji ve Veri Güvenlik Araştırma Grubu Araştırmacıları Amores-Sesar, Christian Cachin ve Jovana Mićić tarafından geride bıraktığımız günlerde yapılan bir blog paylaşımında; ödeme şirketinin mutabakat protokolünün, kullanıcıların 1 tokeni 2 defa harcamalarına ve de işlem süreçlerini durdurmalarına olanak verebileceğini ileri sürdüler. Araştırmacı üçlüsüne göre, kötü amaçlı veya hatalı olan düğümlerin varlığı; ağın sağlığı için son derece yıkıcı etkilere neden olabilir.

Araştırmacılar ayrıca, “Bulgularımız, Ripple (XRP) Protokolünün yoğun bir halde eş zamanlı (senkronize) saatlere, zamanlamalı mesaj teslimlerine, hatasız ağın varlığına ve Ripple (XRP) tarafından imzalanmış olan Eşsiz Düğüm Listesiyle ortak güvenilir düğümler üzerine öncül bir anlaşmaya dayanıyor" diye belirttiler.

İddialara yanıt vermekte gecikmeyerek hemen harekete geçen Ripple CTO'su David Schwartz ise, böyle bir durumun mantık dışı olduğunu, bu tip bir durumda saldırganın hem ağı bölmesi, hem de eşsiz düğüm listesinin bir bölümünü kontrol etmesi gerektiğini belirtti.

Ripple CTO'sunun yanıtına karşılık olarak araştırmacılardan henüz bir açıklama gelmedi. Bu haber ve yankıları uzun süre sürecek gibi görünüyor. Açıklamaları Ripple takipçileri de yakından takip ediyor.

Görünen o ki, Ripple daha uzun süre adından söz ettirecek.

Yazılanlar kendi düşüncelerimiz asla değildir. Sadece okunan haberler ve makaleler ile edinilen bilgilerdir. Haber metinleri dışında herhangi bir ek özelliği yoktur. Yatırım tavsiyesi anlamı taşımaz. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımı kimse kimseye önermez, önermiyoruz...
 

Bu konudan Rengarengo isimli kullanıcıya 0.00002304 Bitcoin verilmiştir

0.00002304 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 10.17 Türk Lirası Değerindedir.

Üst