Neler yeni

Sahte MetaMask Uzantısına Dikkat

probit borsası
  • Whale: Balina, büyük yatırımcı. Elinde yüksek meblağ bulunan kişiler bu avantajlarını marketi en çok kar edebileceği şekilde manipüle etmek için kullanır.

Rengarengo

Yüzbaşı
Moderatör
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Katılım
28 Eki 2020
Mesajlar
776
Çözümler
1
Tepkime puanı
300
Puanları
285
Konum
Türkiye
Cinsiyet
Erkek


0.00022440
  • 0.00000000  
  • #1
images.png


Siber güvenlik şirketi olarak bilinen CipherTrace, yeni bir fake uygulama / uzantı için uyarıda bulundu. Bu uyarı, sahte MetaMask uzantısı için geldi.

CoinTelegraph'ın haberine göre CipherTrace bu uyarıyı, geçtiğimiz bir günün yani 24 saatin içinde, popüler coin cüzdanı MetaMask'ı taklit eden, kötü niyetli bir Google Chrome uzantısı aracılığı ile illegal işlem raporlarındaki artış nedeni ile yapıyor.

Bir çok site ve sosyal ağ için bu gibi haberler bugüne kadar yayınlanmış ve bu konuda dikkatli olunması gerekliliği özellikle vurgulamıştı. Şimdi de coin dünyası için bu tarz uyarıların gelmekte.

Haberde ayrıca sahte MetaMask cüzdan sitelerine ait linklerin coin para projeleri aracılığıyla yanlışlıkla paylaşıldığına ve arama motoru Google'da yapılmakta olan aramalarda reklamlar kısmında çok sık bir şekilde çıktığına da vurgu yapılmış.

Sahte site ve uygulamalar için dikkatli olmak gerekiyor.

Yazılanlar kendi düşüncelerimiz asla değildir. Sadece okunan haberler ve makaleler ile edinilen bilgilerdir. Haber metinleri dışında herhangi bir ek özelliği yoktur. Yatırım tavsiyesi anlamı taşımaz. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımı kimse kimseye önermez, önermiyoruz...
 

Bu konudan Rengarengo isimli kullanıcıya 0.00001272 Bitcoin verilmiştir

0.00001272 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 4.03 Türk Lirası Değerindedir.

Üst