Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Şampiyonlar Liginden Mahalli Lige

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
images - 2022-05-11T090344.905.jpeg

Coinmarket verilerine göre bir hafta öncesine göre yaklaşık 700 milyon arz ve 90 dolar fiyat ile ilk 10 da yer alan terra blokchain ağının yerel belirteci Luna aya uçuşu esnasında atmosferi geçince sistemlerinde meydana gelen arıza nedeniyle serbest düşüşe geçti paraşütü açmayı beceremeyen sürücüler nedeniyle paraşüt sistemi de kopunca yer kabuğunu delerek mağmaya doğru yola çıktı. (matrak kısmı bittiğine göre gerçeklere geçelim)

Terra ağında pazartesi günü yani 5 mayıs itibari ile bazı gariplikler olmaya başladı. Öncelikle terra ağının stabil coini Ust stabilliğini kaybederek önce 95 cente düştü ardından müdahale edilmediği için daha da aşağı düşmeye başladı. Benim son gördüğüm fiyat 25 cent civarıydı. Ust paritesinin düşmesi ile Luna da aşağılara doğru yolculuğa bu düşüş ile birlikte luna her gün %99 luk bir düşüş ile 5 günde resmen sıfırlandı.

Terra vakfı bir ay öncesinde toplağı bağışlar ile birlikte btc alımlarına başlamış ve ortalama 40 bin dolardan 25 bin civarı btc sahibiydi. 6 mayısta cüzdanda ki btcleri farklı cüzdanlara transfer etti. Bu btcleri herkesin sattığını düşünüyor. Ayrıca ortalama 2 milyon dolar değerinde avax, 2 milyon dolarlık Luna ve 2 milyon dolar değerinde ust cüzdanda bulunuyordu. Btc haricinde bu coinlerin ne olduğu şuanda belirsiz avax elinde duruyor.

BTC nin transferi ile birlikte piyasada ayı beklentisi başlayarak ciddi miktarlarda düşüş oldu.

Son olarak 13 mayıs gece 03:00 itibari ile Binance Luna yı ve ustyi Delist ederek piyasadan kaldırdı. Luna suanda 0.0002 usdt seviyelerinden diğer borsalarda işlem görüyor.

Şimdi gelelim komplo kısmına terra gibi bir ağın coini Luna gibi bir para birimi beş günde sıfırlandı. An itibariyle terra blockchaini 24 saat içerisinde ikinci kez kapandı. Peki ust ile başlayan bu yolculuk 95 cente düşüşte yada 80 cente düşüşte ust kapatılıp algoritma ve yazılım güncellenip bu sorunu çözmek çokmu zordu @SatoshiTURK hocam bu işlemleri iyi bilir ama zor değildir herhalde. Peki ne yapıldı Luna basılıp ust alındı. 7 milyar Luna ust fiyatını yükseltmedi mi? Bir kaç dakika içerisinde 5 gün boyunca defalarca kez 10 kat artıp %99 düşüş yaşayan Luna milyonlarca dolar vadeli işlemi tasfiye etti. Milyonlarca dolar para topladı. Neredeyse açılan her pozisyon dakikalar içerisinde fiyatı değiştirdi. Sitcoin fiyatına düşen Luna arz ekleme ile milyonlarca dolar topladı. Şimdi ise belirsiz bir şekilde sürekli arz arttı ve sıfırlama duruma geldi.

Ben şüpheci bir insanım kafam çok basmaz teknolojiye ama ilk gün ustyi durdurarak bu sorun çözülebilirdi. Ama yapılmadı. Takım yapılacak denildi ama yapılmadı. Peki ilk gün satılan btcler satıldı mı? Sürülen ve satılan Luna ile ust alındı mı? Ben bunların yapıldığına inanmiyorum. Yapılsa çok zor olmazdı düzelmesi bir kaç hafta içinde durum netleşir ancak bu durum temiz bir işlem oldu. Serbest düşüş ile neler kazanıldı kimler kazandı? Netflixe yeni bir belgesel hikayesi çıktı.

Tahminim var ama bende kalsın
YTD olarak belirtebilirsiniz hocam. Belki de gerçekten dikkate almamız gereken bir fikriniz vardır ve bize yardımcı olabilir..

Bu tip olaylar, piyasayı gerçekten çok derinden sarsıyor. Yeni yatırımcıları kaçırdığı gibi, içeridekileri de uzaklaştırabiliyor.

Hayretler içerisindeyim şahsen. Bu saatten sonra, hemen herkes gibi artık benim de ilk önceliğim yatırımlarımın güvenliği. O yüzden bu işin içerisinde belirli tecrübeleri yaşamış kişilerin, samimi fikirlerinin faydası olacağını düşünüyorum.

YTD olarak belirtebilirsiniz hocam. Belki de gerçekten dikkate almamız gereken bir fikriniz vardır ve bize yardımcı olabilir..

Bu tip olaylar, piyasayı gerçekten çok derinden sarsıyor. Yeni yatırımcıları kaçırdığı gibi, içeridekileri de uzaklaştırabiliyor.

Hayretler içerisindeyim şahsen. Bu saatten sonra, hemen herkes gibi artık benim de ilk önceliğim yatırımlarımın güvenliği. O yüzden bu işin içerisinde belirli tecrübeleri yaşamış kişilerin, samimi fikirlerinin faydası olacağını düşünüyorum.
Dün sosyal medyada coinbase kullanıcı sözleşmesi vardı zarar eder ve batarsa kullanıcıların varlıklarına el koyma hakkı varmış. Daha önce paylaşımını yaptığım ve avukatların engellediği Türk firması yekcoin geri ödeme yaptı en son tamamını yaptımı bilmiyorum bir iki büyük borsanın daha yakın zamanda kapancağını düşünüyorum ciddi zarar eden firmalar var inşallah yakın zamanda gündem oluşturmak için bir Türk borsası kaçmaz yine 🤐

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,210
Kullanıcılar
6,732
Son üye
kenanx
Geri