Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Satoshi Nakamoto Gerçek mi?

Arkadaşlar sizce de gerçekten böyle birisi var mı?
Böyle mükemmel bir teknolojiyi yaratıp, arkasında durmamasının tek sebebi Blockchain ağının merkeziyetsiz olmasını etkiler düşüncesi mi?
Yada kara para aklama için genelde kripto paralar kullanılıyor bunlarımı tahmin etti ne yaptı bu adam?
Gerçekten elinde 2 milyon Bitcoin var mı? 50 yıl sonrada bunlar sır olarak kalacak mı?
Bugün piyasaya çıksa ne gibi değişiklikler olur, Piyasaları etkiler mi? İnsanların güveni sarsılır mı?

Teorileri alalım beyler :)

Bitcoinin ilk zamanlarını arastırmıştım orda açıkdan sınırsız bitcoin basma olayı vardır satoshi kapattım onu demişti sistem kendisinin oldugu için belki bir yol yaptı kimsenin bilmediği biz diyelim 18 milyon btc var biliyoruz nerden bileceğiz belki bize suan 10 milyon adet diye gösteriyorlar. Adam belki 5-10 bin $ kazanmanın peşindeydi ama bir aralar kripto para piyasası 800 milyar $ kadar cıktı ben olsam bende kaçarım şahsen bu kadar paranın peşine mafyasıda, teroristite, hükümetide düşer pay almak için. Şuan gizli kalması daha iyi.

Mutlaka bunu yapan biri var ama ben gerçek isminin bu olduğuna inanmıyorum temsili bir nickname bence
aklıma ilk gelen ilegal kullanılmak üzere tasarlandı sonradan dışarıda kullanılmaya başlandı cünkü ilegal sektörde dönen paraların haddi hesabı olduğunu sanmıyorum. Bitcoin madenciliği biryana açılan borsalar yapılan yatırımlar çok büyük paralar açılan ilk bitcoin borsası adını bilmiyorum ama siz olsanız açarmıydınız? Benim düşüncem ilk açılan borsa ilegal parayı aklamak amacıyla açılmıştır temsili bir fiyatla piyasaya sürülmüştür. Bir nevi halka arz mantığıyla birde şuanda gelinen yere bak her 10 kişiden 7si bitconden haberdar.
Kripto paralar para aklamanın en kolay yolu bence.

Mutlaka bunu yapan biri var ama ben gerçek isminin bu olduğuna inanmıyorum temsili bir nickname bence
aklıma ilk gelen ilegal kullanılmak üzere tasarlandı sonradan dışarıda kullanılmaya başlandı cünkü ilegal sektörde dönen paraların haddi hesabı olduğunu sanmıyorum. Bitcoin madenciliği biryana açılan borsalar yapılan yatırımlar çok büyük paralar açılan ilk bitcoin borsası adını bilmiyorum ama siz olsanız açarmıydınız? Benim düşüncem ilk açılan borsa ilegal parayı aklamak amacıyla açılmıştır temsili bir fiyatla piyasaya sürülmüştür. Bir nevi halka arz mantığıyla birde şuanda gelinen yere bak her 10 kişiden 7si bitconden haberdar.
Kripto paralar para aklamanın en kolay yolu bence.
MTGOX ilk borsaydı yanlış hatırlamıyorsam, Sonra BTC-E sonra -- BTCTURK

aralarında hala yaşayan btcturk var galiba. mtgox bildiğim kadarıyla davalık btc-e zaten benim gözümü açan borsa. :ROFLMAO:
Kör eden desek daha doğru sanırım :)

Satoshi Nakomato bir proje bence. Çıkaran biri olmalı. Bir ismi olmalı. O niyetten yola çıkarak konulmuş bir simge. Anonim demek hoş karşılanmayabilir çünkü. Daha ötesi değil. Arkasında çok daha fazlası olduğunu düşünüyorum.

Şuan ki bazı merkeziyetsiz olanları düşününce Bitcoin gerçekten çok iyi diye düşünüyorum. Bitcoin Blok zincirinin yaratıcısının gerçek adının Satoshi Nakamato olduğunu zannetmiyorum. Ayrıca bu konuda yazılan paranın peşine mafya veya herhangi bir çetenin düşmesi fazlasıyla olası bir durum. Ama bu kişi her kim ise Dünya' yı değiştirdiğini bilmesini isterim. :cool: Tabii ki benim yazımı okuyacağını pek sanmıyorum da neyse...

Bitcoin diğer kriptolar arasında en çok kullanılan kripto para birimi. Bunun en büyük nedenlerinden birisi tabii ki de değerinin yükselme potansiyeli olan bir para olması. Ama bence bazı yatırımcılar Bitcoin' i gerçekten güvenli buluyorlar ve tam olarak da bunun için kullanıyorlar. Bu güvenliğin arkasında yatan sebep çok büyük bir ihtimalle tamamiyle merkeziyetsiz olması. Ethereum blok zincirinin tamamiyle merkeziyetsiz olduğunu söyleyebilir misiniz? (Bu konuda kesinlikle hiçbir iddiam yok sadece soruyorum.)

bence böyle biri yok, yada var öldü..insanoğlu popüleriteye karşı bu kadar zayıfken bitcoinin dünyada geldiği bu noktada şimdiye kadar karşı koyamaz deşifre ederdi kendini..

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri