Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Nasıl Shib madenciliği nasıl yapılır? Kolay Yöntem! (resimli anlatım)

Swaid

Uzman Çavuş
art13.png

Selamlar dostlarım. Bu konumda sizlere basit ve hızlı bir yöntem olan unMineable ile shiba inu (SHIB) madenciliği yapmaya anlatacağım.

Bu yöntem SHIB almak istemeyip ellerinde bulunan orta ve yüksek seviye ekran kartlarıyla kazım yapıp yatırım yapmak isteyenler için daha uygun olacaktır.

Öncelikle bu yöntem için bir shiba cüzdan adresine ihtiyacınız olacaktır.

Ben Binance kullandığımdan Bep20 ağlı cüzdan adresimle işlem yapacağım.

Şimdi biraz Shibadan bahsedelim sonrasında madenciliğine geçiş yapacağız.

Shiba Inu, şaka maksadıyla Dogecoin'in doğrudan rakibi olarak piyasaya sürülen bir meme(mizah) tokeni. Hem Shiba Inu hem de Dogecoin meme(mizah) coin kategorisine giriyor.

SHIB madenciliğine nasıl başlanır?

Adım 1: Cüzdan adresine sahip olma

Screenshot_1.png

Adım 2: https://unmineable.com/miner adresinden unmineable programını indirme.

Screenshot_2.png

Adım 3: Programı açıp kazım yapacağımız donanımı seçme GPU ya da CPU (gpu seçmenizi öneririm)

Screenshot_3.png

Adım 4: Shiba inu tokenini seçip adres girme

Screenshot_4.png

Adım 5 : Kazmaya başlama

Screenshot_5.png

Hashrate hesaplanması yapıldıktan sonra program kazıma otomatik başlayacak. Ne kadar kazdığınızı görmek için ara ara reload ikonuna tıklayarak bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Çekim yapmak istediğinizde https://unmineable.com/ adresine gidip cüzdan adresinizi girmelisiniz ve payout tuşuna tıklamalısınız.
Screenshot_6.png

Ağınıza uygun payout miktarına kavuştuğunuzda çekim yapabileceksiniz. Benim durumumda bep20 150.000 SHIB de çekim yapmama izin veriyor.

Screenshot_7.png

Cüzdan ağınızı değiştirmek için switch network diyip doğru olanı seçmeyi unutmayın.

Shiba Inu'nun anlık verileri şu şekilde:

SHIB İstatistikleri​

Shiba Inu Fiyatı Şimdi
₺0.0002848

İşlem Hacmi 24h
₺15,606,239,486.87

Piyasa Değeri
₺157,269,220,241.16

Dolaşan Arz
549.063.278.876.302 SHIB

Toplam Arz
589.735.030.408.323 SHIB

Ben bu tarz coinleri satın almaktansa madenciliğini yapma taraftarıyım. Bu yazım umarım işinize yarar.

Hocam teşekkürler. Evde kendi bilgisayarım ile ufak ufak mining yapmayı çok isteyenlerden biriyim :) Bu konuyu gördüğüme çok sevindim fakat benim pc donanım olarak biraz eski. Eğer siz bu konudaki miningi denediyseniz ne kadar hashrate ile ne kadar sürede ne kadar shiba topladınız bir referans örnek iletebilir misiniz?

Çekim miktarı biraz fazla ben o miktarı ne kadar zamanda yakalayabilirim programı yükleyip hashrate oranına göre bir oranlama yapmak için soruyorum.

Hocam teşekkürler. Evde kendi bilgisayarım ile ufak ufak mining yapmayı çok isteyenlerden biriyim :) Bu konuyu gördüğüme çok sevindim fakat benim pc donanım olarak biraz eski. Eğer siz bu konudaki miningi denediyseniz ne kadar hashrate ile ne kadar sürede ne kadar shiba topladınız bir referans örnek iletebilir misiniz?

Çekim miktarı biraz fazla ben o miktarı ne kadar zamanda yakalayabilirim programı yükleyip hashrate oranına göre bir oranlama yapmak için soruyorum.
Hiç deneme ben laptop ve masaüstünde denedim bilgisayar sürekli açık kalacak v.s aşırı derecede yoracak sakın bulaşma

Hiç deneme ben laptop ve masaüstünde denedim bilgisayar sürekli açık kalacak v.s aşırı derecede yoracak sakın bulaşma

Konuyu açan üyenin son aktifliğini görünce kendim indirip tecrübe edeyim dedim. Coretemp uygulamasında ısıyı takip ettim 90 - 93 derece çıktı bir anda çok ısındı bilgisayar. Uygulamanın ayarlar kısmından low seçeneğini seçtim kazım hızı 800'lerden 100'e düştü ama baktım yine ısı 90 - 93 arası gezdi. Yani kazım gücünü düşürsem de aynı hızda kazmaya devam etti diye düşündüm :)

Benim bilgisayar yaşlı, çok ısıya gelemez diyerek sildim :) Bu kazım uygulaması da olmadı :)

Konuyu açan üyenin son aktifliğini görünce kendim indirip tecrübe edeyim dedim. Coretemp uygulamasında ısıyı takip ettim 90 - 93 derece çıktı bir anda çok ısındı bilgisayar. Uygulamanın ayarlar kısmından low seçeneğini seçtim kazım hızı 800'lerden 100'e düştü ama baktım yine ısı 90 - 93 arası gezdi. Yani kazım gücünü düşürsem de aynı hızda kazmaya devam etti diye düşündüm :)

Benim bilgisayar yaşlı, çok ısıya gelemez diyerek sildim :) Bu kazım uygulaması da olmadı :)
Ekrman kartı madenciliği yapsan amenna onda da ciddi bir yatırım yapman gerekir bende her türlü program denedim emin ol burada düzgün yazılar yazsan daha fazla kazanırsın

Ekrman kartı madenciliği yapsan amenna onda da ciddi bir yatırım yapman gerekir bende her türlü program denedim emin ol burada düzgün yazılar yazsan daha fazla kazanırsın

Aynen hocam haklısın. Burada da yazılar yazacağım. Konuyu arattırıyorum bir çoğu yazılmış zamanında :) Buradaki yazılar dışında arkaya atayım ufak bir program sağdan sağdan mining yapsın dedim de bu donanım ile imkansız gibi gözüküyor. Başka bahara kaldı hayaller :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri