Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Shiba Yükseltilmeye mi Çalışılıyor?

indir (12).jpg

Son günlerde Doge Katili olarak piyasaya giriş yapmış olan Shiba Inu (SHIB)'da kayda değer değişiklikler yaşanıyor. Özellikle incelendiğinde piyasaya pek çok haberin pompalanmaya çalıştığını fark etmemek elde değil.

Ne demek istiyorum? Çeşitli yerli ve yabancı haber kaynaklarında günlük olarak Shiba Inu'ya yönelik haber çıkarılarak insan beyninin kandırılmaya çalışıldığını düşünüyorum. Sürekli duyduğu şeyi bu ara çok popüler olarak algılama yanılgısına sahip insan beynine bir oyun yapıldığı ve bu yolla Shiba Inu üzerinde bir fiyat artışının hedeflendiğini tahmin ediyorum.

Nerden çıkardım bunu. Hadi bir örnekle inceleyelim. Çeşitli sitelerde yayınlanan ve Shiba (SHIB) ile ilgili bir haber. Haberin manşeti "Shiba Inu Büyük Müjdeyi Verdi: Artık SHIB 179 Ülkede" gelelim haberin detaylarına. Buarada benzer çok sayıda yerli yabancı manşet var. Takip edenlerin bileceği üzere bir kripto para ile ödeme aracı olan Bitpay Aralık 2021 itibariyle kullandığı kripto paralar arasına Shiba Inu (SHIB)'yu da eklemişti. Buraya kadar her şey normal. Şimdi duyurulan Edge Wallet ile Bitpay entegrasyonun gerçekleştiğine haberine baktığımızda, desteklenen kripto paraların, yani sorun yaşayan ama bu vesile ile büyük bir kitleye ulaşabilecek kripto paraların yaklaşık 130 civarında olduğunu görüyoruz. Bunların arasından cımbızla Shiba Inu (SHIB) çekilerek sanki haber tamamen SHIB'ten ibaretmiş gibi bir algı yaratılmış. Diğer 129 token nerede. ortadayok. çok büyük tokenlar da var bunların arasında. Ama haber sadece Shıba Inu (SHIB)'nun.

Bu tip haberler piyasaya pompalandığında ve bunu neredeyse herkes yaptığında hareketleri iyi incelemenizi tavsiye ederim. Zira o haberleri yapanlar da, yapılması için para dökenler de bir şekilde sizin cebinize göz koymuş olabilir. Bu aralar felaket senaryoları yazar gibiyim ama ortam felaketken çıkabilmenin yolunu arayanlar daha farklı yöntemlere başvuruyorlar gördüğüm ve incelediğim kadarıyla. :)

YTD.

Elimde kalan nadir kripto paralardan biri Shiba. 1 TL olur umuduyla bir miktar tutuyorum hala. Piyasa dibi bulursa bile üzülmeyeceğim bir miktar. Elbette SHIB 1 TL olursa beni milyoner yapacak bir miktar bu. YTD.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye
keycheck
Geri