Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Shicco (SHI) Referans Gelirli - Detaylı Analiz

about_img5.jpg

Daha önceki yazılarımdan aşina olduğunuz üzere yükseliş yakalaması muhtemel yeni projeler üzerine yoğunlaşıyorum. Çünkü kaba tabirle az koyup çok fazla kazanmanın peşindeyim diyebilirim.

Shicco (SHI) ile bu forumda bir konu aracılığıyla tanıştım. Konuyu şimdi bulamadım ama dikkatimi çekti ve araştırma işine giriştim her zaman yaptığım gibi. Açıkçası biraz ilginç bir proje olduğunu söyleyebilirim bu araştırmalarım sonucunda.

Shicco (SHI) en başta bakıldığında referans sistemine dayalı bir token olarak ön plana çıkıyor. Daha önce referans sistemine dayalı token görmüştüm ancak bu şekilde bir dağıtımla ilk defa karşılaştığımı söylemek istiyorum. Nasıl bir referans sistemi var? Sorusunun cevabı aslında cezbedici. Sizi referansı ile davet eden kullanıcı sizin yaptığınız alımdan %20 BNB kazanıyor. Yani 100 BNB’lik bir alım yaptınız, bu alımın 20 BNB’si sizi alıma teşvik eden ve bağlantı linki üzerinden alım yaptığınız kullanıcıya gidiyor. Aynı şeyler sizin içinde geçerli tabi ki. Dediğim gibi referans sistemli projeler gördüm ama halihazırda güçlü bir kripto para olan BNB ile referans ödülü dağıtanıyla ilk defa karşılaşıyorum. Genelde kendi tokenlarını verirler. Onlarda patladığında zaten işe yaramaz olan şey yine işe yaramaz olur.

Birkaç test yapma fırsatım oldu ve bunun sonucunda sözleşmenin direkt olarak alımdan kaynaklı BNB’yi referans hesabına aktardığını gördüm. Ayrıca alım miktarının %5’i oranında da SHI token verdiğini de belirtmem gerekiyor. Kısaca referans ile kripto para kazan prensibi mevcut. Bu kripto paranın büyük kısmı da BNB.

1 katrilyonluk arza sahip projenin %10’u yani 100 trilyonu ön satış aşamasında satışta. Ben böyle projelere bir şeyler atmayı seven biriyim ki 10 projenin 1’i tutsa parasını kat ve kat çıkarıyor. Bu projeye de bir miktar yatırım yaptığımı söyleyebilirim.

Başka projeleri incelediğimde özellikle pancakeswap üzerinden slippage oranlarının çok yüksek olduğunu görüyorum. Kısacası likiditeyi patlatmasalar bile sizden her alım satımda ciddi komisyon kesiyorlar. Bu komisyonları da kendilerine aktarıp en nihayetinde de bye bye diyorlar. Bu projede herhangi bir komisyon ödemesi söz konusu değil. Ayrıca referans dağıtmayı ne kadar seven insanlar olduğumuz göz önüne alındığında ve kazancın BNB ile alınabildiği düşünüldüğünde potansiyel taşıdığını düşündüğüm bir proje olarak cüzdanımda yer veriyorum.

Trust Wallet ve Metamask üzerinden alım yapılabilen projede ince bir detay var. Bunu sizlerle paylaşmasam olmaz. Örneğin binance hesabınızın BNB adresini (BEP20) verdiniz referans olarak. Elbette bu token Binance’de listeli olmadığından %5’lik SHI alım imkanınız olmuyor. Ancak sözleşmenin referans dağıtan kullanıcılara otomatik dağıttığı %20 oranında BNB Binance hesabına geçmiş oluyor. Binance tamamen örnekti. BNB’nin listeli olduğu diğer borsalar içinde benzer şeyler geçerli. Bunun üstünde neden durduğuma gelecek olursak. Çoğu kişinin Trust Wallet ve Metamask gibi cüzdanların kullanımına aşina olmadığını biliyorum. Çevremde de bu açıdan zorlanan çok sayıda insan var ki çoğu zaman benim yardımımla işlem gerçekleştirebiliyorlar. Bu 2 cüzdana da sahip olmayan herhangi biri BNB listeli bir borsadan cüzdan adresini alıp, projenin sitesinden referans link dağıtarak da alımlar üzerinden BNB sahibi olabiliyor.

Yukarıda 2 paragrafta değindiğim 2 husus, yani referans dağıtmayı çok sevmemiz ve BNB ödülünü alabilmek için Trust Wallet ve Metamask gibi cüzdanların kullanımına ihtiyaç duyulmayışı projenin eğer doğru yönetilirse ciddi yerlere gelebilecek bir proje algısını bende yarattığını söylemek yanlış olmaz sanırım. Yani bir noktadan sonra tamamen kendi reklamını yapan bir proje olması mümkün.

Halihazırda sitesi üzerinden alım yapılabilen projenin, aynı zamanda yine sitesi üzerinde bir referans link dönüştürücüsü mevcut. Cüzdan adresinizi yazıp size verilen linki paylaşmanız yeterli.

Shicco (SHI) projesinin sahipliğine gelince; Proje sahipliği ile alakalı net bir bilgiye ulaşamadığımı belirtmek istiyorum. Yani takım anomiliğini koruyor halihazırda. Ancak söylentilerden yola çıkarak ki söylenti olduğunu üstüne basa basa söylüyorum ABD menşeili bir proje olduğu bilgisine ulaştığımı belirteyim.

Projenin yol haritasını incelediğimde Ağustos ayında PancakeSwap listemesi belirtilmiş. Ayrıca NFT Market ile ilgili detaylarda mevcut. NFT’ler ne kadar popüler söylememe gerek yok sanırım.

Projenin daha yolun başında olduğunu belirterek bu tip projelerin her zaman risk taşıdığının farkında olarak alım yapmanız sizin açınızdan önemlidir. Yukarıda verdiğim bilgilerim tamamı proje hakkında genel fikirlerimi içermekte olup yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Ben kendimi üzmeyecek bir miktar attım. Dediğim gibi aldığım bu şekildeki 10 projenin 9’u patlayabiliyor. Riskinizi ona göre alın. Kendi kararınızı verin.

Web Sitesi

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri