Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Shirtum (SHI) Projesinde İşler Yolunda Gitmiyor

indir (7).jpg

Çok oldu sanırım bu proje hakkında yazmayalı. Özellikle ülkemizin en büyük takımlarından Galatasaray ile yaptıkları NFT anlaşması ile gündemimiz olmuştu. Bu olayın ardından sizlerle bu projeyi paylaşma gereği duymuştum. Ancak görünen resim bir projede herşey sadece anlaşmalardan ibaret değil gibi duruyor.

Shirtum (SHI) projesi BSC ağı üzerine kurulmuş bir proje olarak piayasaya çıkmasına karşın, şu anki tabloda BSC ağından vazgeçmiş gibi duruyor. Önceleri NFT satışlarını kendi platformu üzerinden BSC ağıyla yapan proje, şimdilerde Opensea pazarı üzerinden Ethereum ağı üzerinden satışları gerçekleştirmekte. Shirtum (SHI) token da Ethereum ağına entegre edilerek çift ağı destekleyen bir proje görünümü almalarının ardından; tüm plan ve projelerini yavaş yavaş Ethereum ağına kaydırmaya başladılar. Son yaptıkları duyuruda şuan halihazırda BSC ağı üzerinde aktif olan staking havuzlarının bitiş tarihlerinden sonra BSC ağında yeni staking havuzu açılmayacağını, yüksek getiri elde etmek isteyen kullanıcıların Ethereum ağındaki staking havuzlarına geçiş yapabileceği aktarıldı. Dediğim gibi bariz şekilde Ethereum ağına kaymış durumdalar. Özellikle NFT projeleri baz alındığında her ne kadar mantıklı bir hamle olsa da geç kalınmış bir hamle olarak görüyorum.

Ronaldinho gibi ünlü emekli yıldızlar/ halihazırda oynayan oyuncular ve birkaç spor kulübü ile NFT anlaşması bulunan Shirtum (SHI) projesinin zamanında Binance tarafından reddedildiğini de aktarmıştım sizlere. Bir diğer sorunda yapılan satışlarda satılmayan çok sayıda NFT’nin olması. Özellikle eski satışlarda satılmayan çok sayıda NFT çekiliş benzeri airdrop yoluyla kullanıcılardan bazılarına dağıtıldı ve dağıtılmaya devam ediyor. Bu dağıtımlarında Ethereum ağı üzerinden yapıldığını özellikle belirtmek istiyorum. Yani BSC ağından vazgeçiş bu alanda da kendini gösteriyor.

Piyasada tutunmaya çalışsa da, çok büyük hamleler yapmadıktan sonra sadece içi boş yeni NFT koleksiyonları duyurarak ve nereden üç beş daha kazanırım diyen emekli sporcularla anlaşarak bir yere gelemezler görüşündeyim. Büyük hamleler yapması gereken bir proje olduğunu düşünüyorum. Özellikle mevcut anlaşması bulunan bağlantıları sayesinde. Ama bu hamleleri bir türlü gerçekleştiremediler.

ATH döneminde neredeyse 1 dolara yaklaşan proje şuan neredeyse 1 cent bile değil. 0.007-0.008 bandında seyrediyor Her ne kadar kötü piyasa koşuları olsa da bu kadar ciddi bir düşüş Shirtum (SHI) projesinde bir şeylerin yolunda gitmediğinin bariz kanıtı. Bir ara duyurduğum çalınan 3 milyon SHI’den bahsetmiyorum bile.

İlgili Konu:

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,223
Kullanıcılar
6,717
Son üye
thedemirs