Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Steem Macerası

Aslında tam olarak nasıl bir başlık atsam bilemedim. Daha önce bir gün anlatırım demiştim steem ile tanışma hikayemi. Evet steem coin ile haziran 2017'de tanıştım Yanlış anlamayın hatırlamıyorum. Hesabımda yazıyor oradan baktım :) Böyle her şeyin kötü gittiği bir zamandayım. Coinmarketcap listesinde en büyük kripto paraları sıraladım. hani bilinen BTC, ETH falan onları geçtim. İlk sıralardaki bilmediğim projeleri araştırırken o zamanda şansıma steem ilk 20'lerde falandı. Bu vesileyle www.steemit.com adresinden üye oldum. Bir süre sonra onay geldi, kaydı tamamladım ve başladım

İlk girdiğimde daha ne ne bilmiyorum. Bende de bir Türkçe hastalığı var introduceyourself diye bir tag var. İlk aşamada insanların kendini tanıtması için kullanıyorlar o zaman. Ben tag olarak kendini tanıt diye bir tag girdim. Tabi kimse görmedi. Sonra bir arkadaş saolsun uyardı. Bende ingilizcenin baskın olduğu bu platformda introduceyourself tagını kullanarak yeniden ilk tanışma yazımı yayınladım. Sonra yavaş yavaş ne nedir öğrenirken, biri beni Türklerin olduğu bir discord kanalına davet etti. Türklerden bir steem balinası vardı o zamanlar ve Türk postlarını destekliyordu. Sonuçta bende dahil oldum bu furyaya. Güzel yazılar yazıp, güzel kazançlar elde ediyordum.

Bir gün Türk grubunun içerisinde bir arkadaş mesaj yayınladı. Bu balinanın kendi sahte hesaplarını ağırlıklı olarak oyladığını tespit etmiş. Neyse sonuçta o grup ayrı bir yola gitti. Bizler ayrı bir yola. o bulan arkadaş başa geçti . Kuratör diyorlar. Neyse sonra bir yerden destek buldular. Yine kazançlar eskisi kadar değil ama fena gitmiyor. Sonra yine bir hesap ama onun kim olduğunu hiç öğrenemedim. Anonim takılan biri ya da birileri bilemiyorum. Bu yeni başa geçen arkadaşın yaptıklarını anlatan bir yazı yazdı. Sonuçta yine bir çöküş. Bu arada da Türk topluluğunun imajına yerle bir. Bir seçim yapılmasına karar verildi. 3 kişilik bir yönetim ekibi. Bende aday gösterildim. Sonra sadece 3 aday oldu bu seçimde. otomatikman seçildim. Kuratör olduk ama nereye destek için tıklatsak ya ses yok ya siz çok baş ağrısı yapıyorsunuz, daha sakin gruplara destek vermeyi tercih ediyorum tarzında balinalardan cevaplar aldık. Ufak tefek bir şeyler bulduk ama durum öyle bir hale geldi ki , işyerinde kulağımda kulaklık telefona bağlı, elimde telefon. Bir yandan işimi yapıyorum bir yandan sorunu olanlara cevap vermeye çalışıyorum. iyi ce yıprandım derken, Utopian diye bir proje türedi. Açık kaynak kodlu uygulamaları destekleyen bu projeye bizzat Steemit CEO'su Ned Scott tarafından destek verildi. Projeden neredeyse herkes kazandı. 3 -4 açık kaynak kodlu yazılımın tanıtımına bir asgari ücret alıyordum. Günde 2 tane, 2 günde asgari ücret. Neyse o periyotta steem de pump devam ediyor 1 dolarlardan 8 dolara kadar çıktı. Ben elimdeki bütün steemleri 7 dolar civarında sattım. Ben sattıktan sonra biraz daha yükseldi, sonra düşüş trendine girmeye başladı.

Daha sonrasında bir kaç ıvır zıvır can sıkkınlığından yazılan yazılar var. Daha fazlası yok. Artık şevkte kalmadı ve oğluma daha fazla vakit ayırabilmek adına ayrılma kararı aldım. Güzel kazandım, güzelde kazandırdım. Daha da fazlasını kazanırdım ama millete kazandırmakla meşguldüm. Neyse o detaylara girmeyeceğim. Öyle böyle bir macerayla hayatımdaki yatay seyreden durumum o günden itibaren Allah bozmasın hep dikine çıkmaya baladı. Darısı herkesin başına.

Sıkmadan, çok aşırı detaylara girmemeye çalışarak anlatmak istedim. Kripto paralar sadece hayal kırıklığı değildir. Güzel projeler eğer güzel kalmaya devam ederlerse çok güzel kazanç sağlayabilir ve faydalı olabilir. Steem ben çıktıktan sonra bir tuhaf oldu. Ned Scott verdiği sözleri yerine getiremedi ve sonrasında Steem hive çatallanması, Justin Sun'a satış gibi olaylar gerçekleşti. 7 dolar civarlarında sattığım steem şuan 1,44 TL'den işlem görüyor.

Hesap linkimi buraya bırakayım. İncelemek isteyen olursa diye. Çok güzel anılar yatıyor orada :) steemit.com/@necrosahin

Çok güzel bir yazı olmuş. Ben de balık ararken Steemit' i bulmuş ilk insanım. :ROFLMAO: Ben Steemit' e başladıktan sonra hive çatallanması oldu sonra oraya geçtim. Şimdi Hive' da bir şeyler yazıyorum ara sıra. Steemit ilk girdiğim günlerden bu yana gerçekten çok değişmiş, şaşırdım. @mehmetfix ben de. Hive Steemit' ehiç benzemiyor. Bot oyları falan yok mesela. İkisinin de fiyatı başa baş gidiyordu ama Steem bu aralar Hive' ı geçti. Bakalım zaman bizlere ne gösterecek.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri