Neler yeni

Twitter CEO’su: Bitcoin ve Blockchain Finansal Özgürlüğün Karşılığı!

probit borsası
  • P2P: Blokzincirin temelini oluşturan, kişiden kişiye transfer protokolü, dağıtık ağ mimarisi.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
219
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
0_3Pm_aVCbls4E96gf.jpg

Oslo Özgürlük Forumu’nda konuşan Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ve Blockchain teknolojisinin interneti başlangıçta amaçlanan haline dönüştürecek “bir akıma öncülük edeceğini” belirtiyor.

Twitter CEO’su: Bitcoin ve Blockchain finansal özgürlüğü sağlıyor!
Oslo Özgürlük Forumu, ilk defa İnsan Hakları Vakfı tarafından düzenlenen küresel bir etkinliktir. Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ve Blockchain teknolojilerinin “İnternet’i içeriğin kalıcı olarak var olabileceği merkezi olmayan bir platforma dönüştürmede” oynadıkları önemli role dikkat çekiyor. Jack Dorsey, ilk günlerde İnternet’in daha ademi merkeziyetçi olduğunu söyledi. Ancak ademi merkeziyetçilik, içerik keşfinin daha zor olduğu anlamına geliyordu. Jack Dorsey konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:


AMA ADEMİ MERKEZİYETÇİLİKLE İLGİLİ ZOR OLAN ŞEY ASLINDA İÇERİK BULMAK, BENZER DÜŞÜNEN İNSANLAR BULMAKTI. İŞTE GOOGLE BUNUNLA İLGİLİ: KEŞİF SORUNUNU MERKEZİLEŞTİRİYOR. İŞTE FACEBOOK BUNUNLA İLGİLİ: KEŞİF PROBLEMİNİ MERKEZİLEŞTİRMEK. İŞTE TWİTTER BUNUNLA İLGİLİ: TESPİT SORUNUNU MERKEZİLEŞTİRMEK.
hrs-hacker-attack-head.jpg

Jack Dorsey: Blockchain ve Bitcoin geleceğe işaret ediyor
Artık Blockchain teknolojisi var olduğundan Jack Dorsey, merkezi olmayan bir çerçeveye dayalı daha iyi keşif ve finansal araçlar oluşturma potansiyeli olduğunu görüyor. Jack Dorsey konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:


GEÇMİŞTE, DEĞERİMİZİN ÇOĞU İÇERİK BARINDIRMAKTI. BİZ DE TWEET’LER, GÖRSELLER, VİDEOLAR YAYINLADIK. BLOCKCHAİN VE BİTCOİN GELECEĞE İŞARET EDİYOR VE İÇERİĞİN SONSUZA KADAR VAR OLDUĞU, KALICI OLDUĞU, AYRILMADIĞI, KENDİSİNE BAĞLI HER NODE’DE SONSUZA KADAR VAR OLDUĞU BİR DÜNYAYA İŞARET EDİYOR.
bitcoin-fiyati.jpg

Twitter CEO’su: İnsanları halka açık Blockchain’e katkıda bulunmaları için güçlendirmemiz gerekiyor
Jack Dorsey, Twitter’ın artık içerik barındırmayan bir gelecek gördüğü için kendini revize etmesi gerekeceğini söylüyor. Jack Dorsey konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:


KEŞİF İŞİNDEYİZ VE KEŞİF İÇİN ÖZEL BİR YAKLAŞIMIMIZ OLACAK, BU SAĞLIKLI BİR KONUŞMA. İNSANLARIN DÜNYADA NELER OLUP BİTTİĞİNİ ANLAMALARINA, NELER OLUP BİTTİĞİNİ KONUŞMALARINA VE UMARIZ SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZMELERİNE YARDIMCI OLMAYI AMAÇLAYAN SAĞLIKLI BİR HALKA AÇIK SOHBET. SONUÇTA BU, KENDİMİZDEN ÇOK DAHA BÜYÜK BİR ŞEYİN MÜŞTERİSİ OLMAMIZ GEREKTİĞİ ANLAMINA GELİR. İNSANLARI HALKA AÇIK BLOCKCHAİN’E KATKIDA BULUNMALARI İÇİN GÜÇLENDİRMEMİZ GEREKİYOR. VE EĞER BUNU YAPABİLİRSEK, O ZAMAN GERÇEKTEN GÜÇLÜ BİR ŞEY OLACAK VE BENCE İNTERNETİN NE OLABİLECEĞİNİN GÜCÜ VE ORİJİNAL AMACINA TANIKLIK EDİYOR VE BU, DÜNYADAKİ HERKESİN ERİŞEBİLECEĞİ BİR ŞEY. DÜNYADAKİ HERKES KATILIMLARI, SAHİP OLDUKLARI ŞEYLER, GÖRDÜKLERİ VE PAYLAŞTIKLARIYLA İLGİLİ KARARLAR ALABİLİR.
 

Son düzenleme:
Üst