Uniswap, Kilitli Değeri 2 Milyar Doları Aşan İlk DeFi Protokolü Oldu

probit borsası
shicco
  • ATH (All time high): Bir kripto para fiyatının ulaştığı en tepe nokta, kendi rekoru.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
uniswap.png

Üst düzey merkezi olmayan borsa protokolü Uniswap, kilitli toplam değeri (TVL) 2 milyar doları aşan ilk DeFi protokolü oldu.

Bu tür hareketleri izleyen platform DeFi Pulse’a göre Uniswap’in TVL’si, yani protokolde yatırılan tüm varlıkların toplam değeri; yazım anında 2,03 milyar dolar. Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve Wrapped Bitcoin (wBTC), Uniswap’te likidite açısından en başlarda bulunan üç token.

Diğer DeFi protokolleri arasında Uniswap’in hakimiyeti yaklaşık %18 olarak görülüyor. Yield farming trendi devam ederken, tüm protokollerin toplam kilitli değeri 11 milyar doları aştı.

Merkezi olmayan borç verme protokolü MakerDAO da platformdaki kilitli değer açısından 2 milyar dolara yakın görünüyor. DAI stablecoin kurucusunun toplam mevduatı 1,95 milyar dolar. Ardından Aave, 1,54 milyar dolarlık kilitli toplam değeri ile MakerDAO’yu takip ediyor.The Block Research’e göre TVL, DeFi alanında moda haline gelmiş bir sözcük olsa da, DeFi etkinliğini analiz etmek için ideal bir ölçüt değil. Merkezi olmayan borsa hacimleri gibi sektöre özgü parametrelerin de dikkate alınması gerekebiliyor.
uniswap2.png
 

Üst