Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Waves Token Nasıl Üretilir

Öncelikle herkese merhaba. Bugün size Waves blockchaininde token üretmeyi basit bir şekilde anlatmak istiyorum.

Öncelikle bu siteye giriyoruz; TIKLA

Sonda "Cüzdan" seçeneğinden Kripto Para Oluştur diyoruz. Karşımıza aşağıdaki ekran açılacak.

İlk boşluğa oluşturmak istediğiniz Token'ın adını yazıyorsunuz.

Altına token hakkında açıklama yazmanız gerekiyor. (Proje - amaç gibi kısa bir yazı olabilir)

Toplam Kripto para dediği yer max arzımız. Oraya kaç adet arzı olmasını isterseniz onu yazıyorsunuz. (Örn; 1.000.000.000) Ayrıca Tekrar üretilebilir derseniz arzını artırabiliyorsunuz veya sınırlı derseniz kalıcı olarak arzınız sabit kalıyor.

Basamak dediği bildiğimiz ondalık kısmı. Genelde BEP20 veya ERC20 tokenlarında "8" olarak belirlenir. Size kalmış. (Virgülden sonra kaç basamak olacağı anlamına geliyor.)

Şu anda Akıllı Kripto Para seçeneği kullanılamıyor. Bildiğimiz "smart contract"

3423106317.png

Sonra aşağı inip "Kripto parayı oluştur" diyoruz. Fee ücretini ödedikten sonra token'ımız oluşmuş oluyor. (Fee 1 Waves)

Token'ı ürettik hayırlı olsun. Fiyatınızı belirleyin. Borsa kısmından alım satım yapılabilir.

Güzel bir bilgilendirme olmuş teşekkürler. Peki diyelim ki bir token oluşturduk, bir fiyat belirledik bu da güzel. Elimizde hiçbir işe yaramayan ve henüz bir talep oluşması için herhangi bir sebep bulunmayan bir token var bunu nerede değerlendirebiliriz :)

Bu konuda da eğer varsa fikirler ya da ufuk açacak herhangi bir bilgi paylaşımı müteşekkir olurum.

Güzel bir bilgilendirme olmuş teşekkürler. Peki diyelim ki bir token oluşturduk, bir fiyat belirledik bu da güzel. Elimizde hiçbir işe yaramayan ve henüz bir talep oluşması için herhangi bir sebep bulunmayan bir token var bunu nerede değerlendirebiliriz :)

Bu konuda da eğer varsa fikirler ya da ufuk açacak herhangi bir bilgi paylaşımı müteşekkir olurum.
Çok güzel bir konuya değinmişsiniz.

Şimdi olay şöyle token basıldıktan sonra aşamalar;

1-Mutlaka token arzınızın bilgilendirmesini yapınız. (Token Manifestosu)
2-Tokenin internet sitesini kurmak. (Güven verir)
3-Tokeni airdropla belli miktarını dağıtmak. (Reklam)
4-Token yakılımı.
5-Son olarak tokeni bir borsaya kaydettirmek.

Benim nacizene görüşüm bu şekilde.

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz.

Şimdi olay şöyle token basıldıktan sonra aşamalar;

1-Mutlaka token arzınızın bilgilendirmesini yapınız. (Token Manifestosu)
2-Tokenin internet sitesini kurmak. (Güven verir)
3-Tokeni airdropla belli miktarını dağıtmak. (Reklam)
4-Token yakılımı.
5-Son olarak tokeni bir borsaya kaydettirmek.

Benim nacizene görüşüm bu şekilde.

Öncelikle fikirleriniz için teşekkür ederim, yazdıklarınız kesinlikle fiyatın artmasına yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.
Kendimi daha net ifade edebilmek için soruyu genişletmek istiyorum ve şu şekilde soruyu geliştirelim :)

Tokenımızı oluşturduk ve piyasaya sürdük her şey çok güzel, bu token için bir kullanım alanı olmalı ki insanlar buna rağbet göstersin, insanların bu token ı alması için bir kullanım alanı yaratmamız gerektiğini düşünüyorum. Örneğin BTC nin en büyük yükselişlerini bile kullanım alanının genişlediği, insanların onu alması için daha fazla sebep sunduğu durumlara bağlıyorum, tabiki de talep arttıkça fiyat artıyor, fakat bu talebi oluşturabilmek için insanlara sebepler de sunmalıyız.

Yapay bir örnek vermek gerekirse; ST adında bir token oluşturduk ve SathoshiTurk forumunda reklam vermek için kullanabildiğimiz bir token olduğunu hayal edelim, buna ek olarak forumda tamamen kurgusal olarak, profil fotoğrafınızı slider şeklinde birden fazla olmasına izin veren, imzanızda bir takım reklamlara olanak sağlayan fırsatlardan faydalanmak için kullanabildiğiniz bir token düşünün. Buraya reklam vermek isteyen kişiler sadece bu token ile ödeme yapabiliyor. Bu durumda az ya da çok miktardan bağımsız olarak reklam vermek isteyen kişiyi ya da kurumu bu token ı almak zorunda bırakırız mesela.

Bu tarz örnekler ile ufuk açıp, bir beyin fırtınası yaratmak istemiştim aslında ve bu bana bu konuda farklı bir konu açma isteği uyandırdı. Forumda gerçekten fikirlerini severek ve saygıyla takip ettiğim kişiler var ve çok güzel fikirler çıkabilir ortaya :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,685
Son üye
Wkfrdaken
Geri