Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Yeni Luna Nasıl Dağıtılacak?

luna.jpg

Tüm piyasayı alt üst eden ve bir ara sıfırlanarak piyasadan silinen, daha sonrasında ise Binance'nin yeniden listelemesi ile piyasada kısa süreli bir çıkış yakalayan Terra Luna (LUNA) kurtarma planı çerçevesinde bir dönüşüm gerçekleştiriyor. Bu dönüşüm kapsamında eski tokenlar "Classic" damgası yiyecek. Milyonlardan trilyonlara ulaşan adediyle bol sıfırlı hal alan Luna, Luna Classic (LUNC) ve bu ekosistemin stabil kripto parası UDT ise USTC adıyla piyasada bulunmaya devam edecek.

Şirket tarafından açıklanan plana göre Luna dağıtımı 4 farklı kritere göre gerçekleşecek. Yeni Luna nasıl dağıtılacak? sorusuyla sıkça karşılaştığım için bu soruyu cevaplama gereği duydum. Ancak bu cevabı ararken çöküş sonrası Luna alıp milyoner olma hayalleri kuranların hayallerinin tamamen yıkıldığını söyleyebilirim.

Gelelim dağıtım şekli nasıl olacak? Öncelikle 4 kritere bakılacağını söylemiştim. Bunlar;

Saldırı öncesi elinde UST (Yeni adıyla USTC) bulunduranlar
Saldırı öncesi elinde LUNA (Yeni adıyla LUNC) bulunduranlar
Saldırı sonra elinde UST (Yeni adıyla USTC) bulunduranlar
Saldırı sonrası elinde LUNA (Yeni adıyla LUNC) bulunduranlar

Çoğu borsa eski tokenların adlarını değiştirmeye başladı. Bir kısmı cüzdanlara yeni tokenları göndermeye de başladı. Elbette henüz alım satımlar açık değil ama dağıtım oranlarını incelediğimizde saldırı sonrası hayal kuranlarla ilgili söylediklerimde neyi kastettiğimi daha iyi anlayacaksınız.

Saldırı öncesi elinde UST (USTC) bulunduranlar 1 USTC başına 0.01827712143 LUNA
Saldırı öncesi elinde LUNA (LUNC) bulunduranlar 1 LUNC başına 1.034735071 LUNA
Saldırı sonrası elinde UST (USTC) bulunduranlar 1 USTC başına 0.02354800084 LUNA
Saldırı sonrası elinde LUNA (LUNC) bulunduranlar 1 LUNC başına 0.000015307927 LUNA

Yeni Luna Nasıl Dağıtılacak ? sorusunun cevabı saldırı sonrası yatırımcı için pek iç açıcı değil.

Kaba bir hesap yapacak olursak saldırı öncesi elinde 1 LUNA bulunduran kişi yaklaşık 1.03 LUNA nın sahibi olacak,
Ancak saldırı sonrası LUNA satın alan kişiler için durum 100.000 LUNA bulunduran kişi yaklaşık 1.5 LUNA nın sahibi olacak.

Burada önemli bir detayı belirtmek istiyorum, eski tokenlar kalacak. Yani isimleri değişen USTC ve LUNC'ta cüzdanlarınızda bulunmaya devam edecek. Yeni Luna bir airdrop şeklinde ücretsiz olarak dağıtılacak. Bütün bu tokenların değerleri ne olur ve eski güven ortamının yeniden yakalanmasını sağlayabilir mi bilemiyorum. Bu açıdan bakıldığından bir miktar kar olma olasılığı taşıyor (YTD)

Umarım faydalı olmuştur. Hesaplaması çok fazla insanın kafasını karıştırıyordu.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,210
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri