Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Yeni Sistem Öneri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar merhaba öncelikle düşüncelerim kendime aittir herhangi bir art niyet olmadan tamamen fayda gözeterek yazıyorum lütfen yanlış anlaşılmalar olmasın ;

Şuanki mevcut sistem ileriye dönük hazırlanmış lakin ilerisi için kesinlikle sorun olacagını düşünüyorum nasıl bir sorun olur derseniz kullanıcı kazanç ve site kazanç oranı dengesi bozuluyor örneğin 1 yıl sonra sitede 30 bin üye var bunların cogu lvl 10 seviyesine gelir kazançları 10 satoshi olur. Ortalama 1000 üye 10 lvl olursa herbiri ayda toplam sadece 10 konu açsa ortalama kelime sayısıyla 1 üyenin ayda kazancı 40 tl olur. 1000 üyenin ise 40000 Tl tabi bu sadece 10 lvl olanlar birde daha düşük daha yüksek lvl olanlar var kısaca sitenin aylık geliri +50,000 Tl üzerinde olması lazımki ödemeler karsılanabilsin buda malesef cok zor birde 100 binlerce üye zamanını düşünün malesef sistem tıkanır benim önerim konu aç kazan sistemi kalksın onun yerine 1. önerim admine yazdıgım mesaj aynen yazıyorum ;

Dün akşam biraz araştırdım cogu yazar ol para kazan sistemleri bir yere kadar gidiyor mantık olaraksa hepsi aynı. Bence yazarlık sistemi sonlandırılmalı (veya yönetimin seçecegi kişiler ile extra devam edilebilir) bunun yerine site kar paylaşım modeli baz alınarak bir sistem kurulmalı düşündüğüm sistem görünürde basit ama etkili olacagını düşünüyorum. Siteden elde edilen karı 1000 hite 1/2 TL arası olacagını düşünüyorum ( Eski verileri baz aldım ) bunun %50 sini tüm kullanıcılara verebiliriz. Bunu sitede olan gösterimleri sayarak yapılabilir örneğin 1000 hit = 1000 satoshi yani 1 hit 1 satoshi olarak hesaplanabilir ( 1 hit 0.5 satoshi diyede hesaplanabilir bunlar ayarlanır ) Böylelikle çogu şey şeffat olacak günlük gelirler site hitleri daha çok kullanıcının ilgisini ve merakını çekecektir bu şekilde yapan kimse yok. Peki dagılım nasıl olacak. lvl sistemine göre bir dagılım ayarlanabilir. Elbetteki forumda aylarını günlerini harcamış 5 lvl ile henuz 1 haftalık olan 1 lvl arasında fark olmalı. Biriken satoshileri sayfanın üst kısmında görürüz gün sonunda ödülü alırız almak için gün içinde 1 konu 1 mesaj gibi gereksinimler getirilebilir böylece gün içinde onlarca mesaj ve yeni konu olmus olacak sitede aktif halde kalacak. Almayı unutan veya o gün gereksinimi karsılamayan kişilerin satoshileri ertesi gün için havuza iade edilebilir. O gün içinde 100 kişi gereksinimi karsılamıssa 1 lvl ler ödülün %x 10 lvl ler ödülün %xx alabilirler. Gösterimi arttırmaya çalısan kişiler için yazılımsam çözüm ayarlanabilir. Biriken ödülleri gün sonu değilde gün içinde olacak şekildede ayarlanabilir. İşin yazılımsal boyutunu bilemem ama gerçekden etkili olacagını düşünüyorum.

2. Önerim;
Açılan konulara gösterim başı satoshi verilebilir örneğin btc analiz konusu açmıstır birisi 1000 gösterim 25 cevap almıstır 1000 satoshi+25 satoshi = 1025 satoshi kullanıcı kazancı olur. Lvl yok bekleme yok ilk girende kazanıyor son girende. Ayrıca sadece kripto, para kazan vs konularda geçerli olur. Off topic konularda sayılmaz. Kişi ödeme talep edilince raporlar sıfırlanır tekrar üstüne saymaya başlar çünki adam 1000 gösterim almıstır ama googleden hit geldikçe 15 gün sonra belki 25k gösterim olacak böylelikle 1 yıl önce açtıgın konudan bile kazanabileceksin bu durum kullanıcıda googleden daha çok hit almak için düzgün, özgün yararlı konu açmasını sağlayacak. Site hiti / gelir hiti orantılı oldugu için ömür boyu sistem devam eder. ( 1000 gösterim 1000 satoshi şuanki orandır btc fiyatı reklam kazanç oranları 1000 gösterim 500 satoshi veya 1000 gösterim 2000 satoshi olabilir ) Okuduğunuz için teşekkürler.

en başında düşündüğüm sistem buydu.
günümüzde 2 aşamalı doğrulamalar bile geçilebiliyorken,
en ufak php curl ve proxy ile binlerce ip ile gösterim sağlanır.
veya finger print kullanıp browser parmak izini alsak buda geçiliyor.
bu söylediğiniz zaten olması gereken ama art niyetli binlerce insan oluyor böyle sistemlerde.
yoksa bencede en güzeli bu :) bunun açığının önüne geçebilecek olsak en başında bunu yapcaktım

bence açığı kapatılabilecek bir sistem değil bu.
buna çözüm üretebilsek yarın bu sisteme geçişi sağlamak için elimden geleni yaparım.
ama sistemi kandırmak kolay. bu gibi projeler var hepsinin tek sorunu kullanıcınların önüne geçememek.

en başında düşündüğüm sistem buydu.
günümüzde 2 aşamalı doğrulamalar bile geçilebiliyorken,
en ufak php curl ve proxy ile binlerce ip ile gösterim sağlanır.
veya finger print kullanıp browser parmak izini alsak buda geçiliyor.
bu söylediğiniz zaten olması gereken ama art niyetli binlerce insan oluyor böyle sistemlerde.
yoksa bencede en güzeli bu :) bunun açığının önüne geçebilecek olsak en başında bunu yapcaktım

bence açığı kapatılabilecek bir sistem değil bu.
buna çözüm üretebilsek yarın bu sisteme geçişi sağlamak için elimden geleni yaparım.
ama sistemi kandırmak kolay. bu gibi projeler var hepsinin tek sorunu kullanıcınların önüne geçememek.
Hocam analytic ile çözüm olabilir veya vpn girişleri yasaklanabilir örnek türk izle kazan sitesi var vpn girişler yasak kesinlikle girilmiyor siteye. 1 ekibiniz ara ara incelerse zaten art niyetli olanlar çok kolay göze çarpar hit nerden geldi %kaçı google % kaçı sosyal ay. Ayrıca proxy, private ip çok kişinin anlayacagı sistemler değil 1000 kişide 10 kişi bile yapılsa bunlar tepsit edilip banlanır ödeme limitite 20 tl üstü olursa ödeme aşamasında bile incelenebilir. Sizinde dediğiniz gibi en iyi sistem bu bunun dısındakiler elbet bir süre sonra tıkanacak.

Hocam analytic ile çözüm olabilir veya vpn girişleri yasaklanabilir örnek türk izle kazan sitesi var vpn girişler yasak kesinlikle girilmiyor siteye. 1 ekibiniz ara ara incelerse zaten art niyetli olanlar çok kolay göze çarpar hit nerden geldi %kaçı google % kaçı sosyal ay. Ayrıca proxy, private ip çok kişinin anlayacagı sistemler değil 1000 kişide 10 kişi bile yapılsa bunlar tepsit edilip banlanır ödeme limitite 20 tl üstü olursa ödeme aşamasında bile incelenebilir. Sizinde dediğiniz gibi en iyi sistem bu bunun dısındakiler elbet bir süre sonra tıkanacak.
bu sistem ne kadar teşvik edecek ?
örneğin adam geldi güzel bir konu açtı 1000 gösterim karşılığı ne verilecek
rank sistemi mantığı nasıl olacak level nasıl atlayacak aylık gösterime göremi
bir çok detayı var bu sistemin.
bunu güzelce detaylandırmak gerek.
üzerinde düşünelim.
acelemiz yok şuan sistemin tıkanacağı falan yok :)
görüşleri iyice pekiştirelim diğer yetkililer bi yorumlasın bakalım.
@gkkrlmz @ant @Vonzarovich @haluk

Yazılım sistemlerinden hiç anlamadığım için beni yorum yapmaya teşvik eden Hit konusu hakkında birkaç cümle kurayım. :)

Bu konu haksızlığa yol açabilir. Örneğin biri çok emek isteyen bir konu açmıştır ama sitede kimsenin ilgisini çekmemiştir. Başka biri ise tek cümlelik bir konu açmıştır, örneğin şu an dinlediğiniz müzikler veya film önerileri, ve Hit oranı yüksektir. Bu kazanacak ama diğeri kazanamayacak. Emek verilmiş yazının az kazanması yazarı üzer ve kaliteli yazarı kaybetmiş oluruz.

Yazılım sistemlerinden hiç anlamadığım için beni yorum yapmaya teşvik eden Hit konusu hakkında birkaç cümle kurayım. :)

Bu konu haksızlığa yol açabilir. Örneğin biri çok emek isteyen bir konu açmıştır ama sitede kimsenin ilgisini çekmemiştir. Başka biri ise tek cümlelik bir konu açmıştır, örneğin şu an dinlediğiniz müzikler veya film önerileri, ve Hit oranı yüksektir. Bu kazanacak ama diğeri kazanamayacak. Emek verilmiş yazının az kazanması yazarı üzer ve kaliteli yazarı kaybetmiş oluruz.
Sadece kripto bölümü ve para kazanma bölümünde geçerli olabilir yazmıstım. Yani dizi film müzik kategorileri sayılmayacak.

Bölüm konusunda hemfikiriz sevgili hocam. Ama bu bölüm içinde de aynı şekilde Hit almayan ama güzel yazılar çıkmayacak mı... Bilemiyorum. O halde adama sen de ilgi çekici bir yazı yazsaydın kardeşim, diyebilecek miyiz...

Sırayla cevaplamaya çalışayım. Öncelikle sistemim tıkanacapını 1000 tane level 10 vs. Bahsetmişsiniz. Daha önce bahsetmiştim tekrar söylüyorum. En basiti ödeme limiti arttırılarak bu sorun çözülebilir ki bahsettiğiniz hesaplama kazanç sistemlerinin asla olmayacak hesaplamalar üzerinden reklamları gibi. Bende şu an 15x var. Ama gerek hayat telaşı, gerek farklı yatırımlar oturup yazmaya zamanım yok şu an. Günde psikopat şekilde konu çıkaracak kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek. En basiti haber ortada. Yarın öbür gün mükerrer haberlere yönelikte açıklama yapacağım. Günde piyasaya sürülen haber sayısı kaç 20 olsun. Günde 20 konu. Kaç kişi açacak bunu. Kimisi level 1 olacak kimisi 15. 1-5 tartışma konusu. Gibi gibi.

Örnek tabi anlıyorum ama 5 ayda level 15 olan 10 kişiden Bahsetmişsiniz. Ortalama konuşuyorum günlük 40 konu/mesaj demek. Hemde belirli kategorilerde. Varsa babayiğit çıksın, muhtemelen bir noktada saçmalayacak ve spamdan ceza yiyecek :)

Bu forumun bağımlısı olup sadece bu işi yapacak sayısı çok az olacak. Bazıları bağımlı, bazıları arada yazar, bazıları günde 1 konu atar. Zaten salak saçma sırf post açmak için konu atanlar kazanamaz. Yani sistemde tıkanma gibi bir durum olmaz. İnsanımızı yazmak bir noktadan sonra sıkıyor :)

Görüntüleme olayına gelirsek. Geyik ağırlıklı konular daha fazla görüntüleme alacak. Ya da üçkağıt dönecek. Bu diğer konuları kalitesiz mi yaptı? Birinde saatlerce emek sarf edilmiş 1000-1500 kelimelik bir makale çıkarılmış, diğer tarafta 100-200 kelimelik bir yazı, geyiğe dönebilecek şekilde. Değerini nasıl biçeceğiz. Çok göreceli bir kavram haline gelir sistem. Bu konudaki görüşümü benzer şekilde daha öncede paylaşmıştım.

Herşey yolunda gitti sistem devam eder. Hadi dediğiniz gibi tıkandı. Şu anki iyi niyetli tavır biter, belli başlı yazarların içerikleri alınır ( bir nevi editör alınır). Zaten tıkanma noktasında çok ciddi bir forum kitlesi demek. Ama dediğim gibi sistemi tıkacayacak birşey yok. Bildiğimden söylüyorum. Senelerce makale yazarlığı editörlük ayrıca steemit te yüzlerce içerik gibi gibi. Bu sektöre hakim olduğumu düşünüyorum yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri