Yerli Kripto Para Borsaları: Hangi Borsanın Sahibi Kim?

probit borsası
shicco
  • Dust transaction: Çok küçük miktarlardaki transferlerdir. Bu işlemlerin blokzincirindede yer alması veri boyutunu artırdığı için bir sorun olarak kabul edilmektedir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
1) Paribu
paribuceo.jpg


Türkiye’nin en yüksek işlem hacmine sahip dijital varlık işlem platformu Paribu’nun sahibi Yasin Oral’dır. Oral, aynı zamanda Paribu’nun yönetim kurulu başkanı görevini yürütmektedir.

Oral, kripto para topluluğunda hayırseverliğiyle biliniyor. Oral’ın Paribu adına Türkiye’de Ahbap Platformu, Toplum Gönüllüleri Vakfı, IKSV gibi kuruluşlarla, Afrika’da temiz suya erişim konusunda Sen de Gel Derneği ile çalışmalar yürüttüğü biliniyor.

Borsanın İlk/Mevcut Şirket Merkezi: İstanbul/İstanbul

Kuruluş Tarihi: 2017

Borsanın Web Sitesi: https://www.paribu.com

2) BtcTurk
btcturkceo.jpg


Bitcoin ve kripto para alım satım platformu BtcTurk’ün kurucusu Kerem Tibuk’tur. Borsanın yönetim kurulu başkanı görevini ise Özgür Güneri yürütmektedir.

Eski siyasetçilerden iş adamı Besim Tibuk’un oğlu olan Kerem Tibuk, kripto para topluluğunda Twitter hesabından yaptığı dikkat çekici açıklamalarıyla biliniyor. Kendisi geçtiğimiz aylarda ilginç bir çıkış yaparak Bitcoin haricindeki kripto para birimlerinin tamamını shitcoin olarak tanımlamıştı.
Zaman zaman kripto para geliştiricilerine de takılan Tibuk, Ağustos ayında Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’e “süzme salak” diyerek yine topluluğun dikkatini çekmeyi başarmıştı.
Borsanın İlk/Mevcut Şirket Merkezi: Kıbrıs/İstanbul

Kuruluş Tarihi: 2013

Borsanın Web Sitesi: https://www.btcturk.com

3) Thodex
thodexceo.jpg


Yerli kripto para ticaret platformlarından eski ismiyle Koineks, yeni ismiyle Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’dir. Özer aynı zamanda yönetim kurulu başkanı görevini yürütmektedir.

Genç bir girişimci olan Özer’in yönetiminde Türkiye’de FinCen MSB lisansını ilk alan kripto borsası olan Koineks, bu yılın başında yeni marka adı Thodex ile hizmet vereceğini duyurmuştu.

Borsanın İlk/Mevcut Şirket Merkezi: İstanbul/İstanbul

Kuruluş Tarihi: 2017

Borsanın Web Sitesi: https://www.thodex.com

4) Koinim
koinimceo.jpg


Yerli kripto para alım satım platformu Koinim’in sahibi Ali Çağatay Yüksel’dir. Yüksel aynı zamanda yönetim kurulu başkanı görevini yürütmektedir.

Borsanın Şirket Merkezi: İstanbul

Kuruluş Tarihi: 2013

Borsanın Web Sitesi: https://www.koinim.com
 

mehmetyugioh

Kıdemli Çavuş


0.00000003
  • 0.00000000  
  • #2
BtcTurk borsası çok zorluklar yaşadı. Tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım ilk zamanlarında KYC şarkı yoktu. Sonradan bunu şart olarak getirdiler. Bir ara işlemler tamamen durdurulmuştu. Komisyon oranları düşük sayılır. Ama daha çok gelişmesi için bence birkaç tane daha kripto para için alım satım yapmaya başlamalılar.
 

kwon

Üstçavuş
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Bağış Yapan Üye


0.00005380
  • 0.00000000  
  • #3
thodex hariç hepsini kullandım ama kurucusu kimdir diye araştırmak hiç aklıma gelmedi teşekkürler yararlı bir konu olmuş.
 

SatoshiTURK

Programmer
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Level 10 (10X)


0.60982504
  • 0.00000000  
  • #4
btcturk satılmıştır ilk kurucusu Besim Tibuk 'tur
 
Üst