Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Zcash Grafiklerine Genel Bir Bakış

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Geldik Zcash ile ilgili yazımıza. :) Bu gün bayağı yazdım. İnsanlara faydalı olmak güzel bir duygu. Bu duygu telefondan zar zor yazabilmeme rağmen beni psikolojik olarak besliyor. Diğer taraftan bir günde kaç yazı yazanileceğimi de tespit etmiş etmiş oluyorum. Bu zannedersem beşinci yazım oldu.

Zcash (ZEC) de OST gibi daha önce araştırmadığım bir coin. İlk defa bakacağım grafiklerine. Ben de merak ediyorum açıkçası. Bu yazıda diğerlerinden farklı olarak hem USD bazlı Hem de BTC bazlı iki farklı analizi bir arada vermeye çalışacağım. Eskiden bunu çok yapardım. Bakalım ortaya nasıl bir görüntü çıkacak. Günün son yazısı olsun. Neyse başlayalım çok uzatmadan.

ZECBTC SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
Screenshot_20201129_021319_org.telegram.messenger.jpg

Saatlik grafikte ZECBTC için bir SAT sinyali daha şimdi oluştu. Bu sinyal oluşmadan hemen önce ortalama fiyatlar sabit dururken güncel fiyat aniden yukarı yönlü küçük bir sıçrayış gösterdi ve ortalama fiyatları aşağıda bıraktı. Bu durum isteklerin yukarı yönlü olduğuna işaret ediyor. Ama ortalamalar farklı konuşuyor. Burada önemli olan konu 4 saatlik grafikle beraber saatlik grafikte USD bazlı ZEC'in bu işe ne dediği. Şimdi bir de ZECUSD saatlik grafiğe bakalım.

ZECUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201129_021934_org.telegram.messenger.jpg

Ciddi anlamda bir simetri olmasa da büyük ölçüde beraber izliyorlar; fakat biri, bir diğerine öncülük etmeli. Hangisi? BTC bazlı mı yoksa USD bazlı ZEC mi önde ilerliyor? Bunu nasıl tespit edebileceğimizi tabii ki söyleyemem. Bu aşırı detay gerektiren bir konu. Ama tespitini yaptım.

Öncülük olayı nöbetleşe oluyor. Öncelikle bunu söyleyeyim. Bir trend başlangıcında örneğin BTC bazlı ZEC önde giderken aynı trendi bitirme kararını USD bazlı ZEC verip bayrağı alabiliyor. Bu tüm emtia ve kripto varlıkları parite ve ters pariteleri için geçerlidir.

Burada şimdilik önde giden yani haberci olan ZECUSD paritesidir. Yaklaşık olarak 15 dakika öncesinde hareketin ne yöne olacağını görebilmek mümkün. Muhteşem bir şey değil mi?

İşte bu yüzden ZECBTC paritesi SAT sinyali verirken güncel fiyat ortalama fiyatın üzerine çıkarak yukarı doğru bir hareket başlattı. Devamında önümüzdeki saatlerde tekrar AL sinyali oluşturma ihtimali yüksek.

Şimdi 4 saatlik grafikle devam edelim.

ZECUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201129_023324_org.telegram.messenger.jpg

Geldik 4 saatlik grafiğe. Burada da AL sinyali yeni başlamış ve ilerlemeye devam ediyor. Yukarıda 84$ direnci gel gel yaparken aşağıda 63$, 69$ ve 73$ seviyeleri fiyatları destekliyor. Durum gayet iyi.

Bir de BTC bazlı ZEC grafiğine bakalım.

ZECBTC 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201129_023850_org.telegram.messenger.jpg

ZECBTC 4 saatlik grafikte ortalama olarak AL sinyali devam ederken güncel mumlarda yukarı yönlü bir kararsızlık var. Bu kararsız davranmalar saatlik grafikteki SAT sinyali yüzünden oluyor. USD bazlı destekler devam ederse BTC bazında da ilerleyiş sürecek. Günlük grafiğe geçelim çok uzatmaya gerek yok.

ZECBTC GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ SİNYALİ
Screenshot_20201129_024340_org.telegram.messenger.jpg

Günlük grafiğin geçmişinde düşüşten sonra gelen ve 6 gün süren yatay trendi görmek mümkün. Sonrasında gelen küçük bir düşüş trendi ve ondan sonra da başlayan güzel bir AL sinyali. Yalnız burada bu gün bir sıkıntı basmış günlük grafiği. Küçük bir duraksama mevcut. Yeni günlük mum açıldığında bir kere daha bakmak lazım grafiğe.

ZECUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20201129_024842_org.telegram.messenger.jpg

İşte aynı rahatsızlığı USD bazlı ZEC grafiğinde de görebiliyoruz. AL sinyalinin varlığı tabi ki durumları iyi gösteriyor; ama altcoin dünyası üzerindeki BTCUSD etkisini asla görmezden gelemeyiz. Ne olacağını her zaman BTC belirliyor.

ZECUSD paritesinde günlük grafik için yukarıda direnç olarak 90.95$ var. Aşağıda destek olarak çalışan seviyeler ise 73$, 71$, 56$ ve 50$ seviyeleri var.

Genel durum normal diyelim. Son birkaç günün satış baskıları ve BTC etkisi grafiğin belini bükmüş. Ayrıca haftalık grafik ise 10 haftalık bir SAT sinyalinden kurtulmak üzere. Bu karar aşamasının da fiyatlar üzerinde etkisi büyük. Dikkat, karar düşüşe devam, şeklinde de çıkabilir. Aylık güncel mum kararsız, ortalama SİNYAL mumu iyi durumda.

Şimdilik bu kadar. İyi sabahlar. :D

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri