4.8 Milyon Dolarlık Ethereum Çalan KuCoin Hackerı Harekete Geçti

  • Konbuyu başlatan İlkyaz Taşdemir
  • Başlangıç tarihi
Minex Partner ile Kripto Kazanmaya Başla!
  • Transaction Fee: Kripto para transferlerinde işlemlerin güvenilir bir şekilde karşı tarafa aktarılmasını sağlayan madenciye ödenen işlem ücretine verilen isimdir.
İ

İlkyaz Taşdemir

Misafir


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
KuCoin hackerının Ethereum mixeri olan Tornado cash’e Ethereum aktarmaya başladığı iddia edildi. Twitter’da konuyla ilgili paylaşımda bulunan Larry Cermak, KuCoin hackerının tekrar harekete geçtiğini söyledi.

TheBlock’un ünlü kripto para analisti Larry Cermak, KuCoin hackerı ile ilgili bir iddiada bulundu. Twitter üzerinde açıklamalarda bulunan analist, 4.8 milyon doları olan KuCoin’in tekrar harekete geçtiğini şu paylaşımında belirtti:

The KuCoin hacker started to mix his Ethereum through 100 ETH batches on Tornado cash. He has about $4.8 million in the wallet. So far sent about 2800 ETH to Tornado but will likely keep going until it's all in there. pic.twitter.com/U0MuNAgTPu

— Larry Cermak (@lawmaster) October 23, 2020


Cermak, veriler biraz daha değerlendirildiğinde KuCoin hackerının Tornado cash’i ilk kez kullanmadığının görüldüğünü belirtti. Cermak’a göre, KuCoin hackerı önceden private adreslerden işlem yaparken şimdi ilk kez public adresten işlem yapıyor.

KuCoin hackerı neler yaptı?


Larry Cermak, hacker ile ilgili paylaştığı tweetlerine şöyle devam etti:

Hacker ne yaptı:

1.KuCoin’den tüm ERC-20 tokenlarını çaldı.

2.Uniswap (ve bazen Kyber) aracılığıyla izin verilmeyen tokenları ETH’ye dönüştürdü.

3.ETH’yi birden çok adrese dağıttı.

4.Tornado cash kullanarak elindeki parayı nakde çevirdi.

Carmek, bu analizinin ardından Tornado cash üzerindeki ETH miktarının hala çok az olduğuna vurgu yaptı. Analist, Tornado cash’te bulunan toplam ETH’nin üçte birinin KuCoin hackerıne ait olabileceğini söyledi.

KuCoin borsasında yaşananlar


Kripto para borsası KuCoin, 25 Eylül tarihinde saldırıya uğramış ve 150 milyon dolar değerindeki Bitcoin, Ethereum ve daha birçok kripto para çalınmıştı. KuCoin’e göre, hacker sıcak cüzdanlarda bulunan private keylere erişerek birçok kripto parayı ele geçirdi. Olayın ardından KuCoin CEO’su açıklama yapmış ve hackerın kimliğine dair önemli veriler elde ettiklerini şöyle aktarmıştı:

“Kapsamlı bir araştırmanın ardından, 9.26 #KuCoin Güvenlik Olayı şüphelilerine dair önemli kanıtlar bulduk. Yetkililer ve polis harekete geçmeye hazır.”

CEO, olayın ardından çalınan varlıkların bir kısmının geri alındığını söyledi.

4.8 Milyon Dolarlık Ethereum Çalan KuCoin Hackerı Harekete Geçti isimli makale İlkyaz Taşdemir tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

kaynak : https://koinbulteni.com/4-8-milyon-dolarlik-ethereum-calan-kucoin-hackeri-harekete-gecti-82693.html
 

Üst