Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

40 Milyon AVAX Kilidi Açılacak

avax.png

Avalanche (AVAX) platformu, halka açık satışta 3 farklı paket belirlemişti. Bu paketlerden 2'si belirli süreler varlıkların kilitli kalmasını gerektiriyordu. Bir pakette 1 yıl, diğer pakette 1,5 yıllık bir periyot. Ayrıca bu periyotların arasında 3 aylık dönemler halinde kilitler yavaş yavaş açılarak dolaşıma girecekti.

09 Mart 2021 tarihinde, halka açık satıştaki 2 paketten gelecek yaklaşık 40 milyon AVAX'ın kilidi açılacak. Mevcut durumda 70 milyon civarında dolaşımda bulunan AVAX'ın dolaşım miktarı 110 milyona ulaşacak. Bir önceki açılış 09 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşmiş ve öncesinde bir yükseliş ile beraber bahse konu gün sert bir düşüş gerçekleşmişti. Bir süre hafif düşüşlü ve durağan bir tablo izleyen AVAX daha sonrasında ise yoluna kaldığı yerden devam etmişti.

Kilitlerin açılmasıyla beraber tüm açılan AVAX'ların satılacağına dair bir durum söz konusu değil. AVAX Proof of Stake (POS) prensibiyle çalıştığından yeniden AVAX'ların kilitlenmesi mümkün. Ancak kilitli olan AVAX'ların 50 cent civarından satıldığını da belirtmek gerekiyor. Bir önceki kilit açılımında 3-4 dolar arasında işlem gören AVAX, şuan da 35-40 dolar aralığında işlem görüyor. O zamanda kar satışları gelmişti, şu an da da kar satışlarının gelmesi beklenebilir. Kar oranı daha da yükseldiğinden kar satışlarının daha fazla olabileceğini ve AVAX yatırımı yaparken bunun dikkate alınması gerektiğini de belirtmek isterim. Elbette bu bir kripto para ve piyasada kripto para piyasası. Kilitler açıldığından tam tersi bir yükseliş eğilimi de görülebilir. Ancak ben bunun ihtimalini düşük buluyorum.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Kilidi açılan Avax'ların yarısından fazlasının satılacağını düşünüyorum. $0,50'den PoS'ta kilitleyenler 72 kat kâr etti. Nakit paranın tadını çıkarmak isterler ama bir bölümü elinde tutmaya bir bölümü de tekrar kilitlemeye devam eder. Önceki seferde olduğu gibi 1-2 gün düşüş gösterip alttan toplayanlarla yoluna devam eder. Ytd.

Yaşanan son ağ sorunundan sonra bu kilit açma olayı pek iyi olmadı. Kilit açma tarihi sabit olmak zorunda mı ki? Daha sonra yapsalarmış. :unsure:
Sabit hocam.

Zaten ekip teknolojisine odaklı. Fiyatına değil. Bizim millete hitap etmediğini düşünmeye başladım YTD. Çünkü fiyatıyla oynama çabası içerisine girmiyorlar. Daha öncede söylemiştim, yönetime ayrılan dan 20ö yaktık deseler sorun kalmazdı. Kimse ağ sorununu hatırlamazdı :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri