5. Dalga (5th Wave 2016) Bugün Yaşadıklarımızı Mı Haber Veriyordu?

Minex Partner ile Kripto Kazanmaya Başla!
  • Mining Rig: Madencilik yapmak için birden fazla ünitenin bir araya getirilmesiyle oluşturulan donanımdır.

kuvayi

Çavuş
Level 1 (1X)


0.00000028
  • 0.00000000  
  • #1
5. Dalga filmini izlemeyenleriniz varsa; özellikle bilim kurgu filmi hayranları için öneririm. Günümüzde yaşananları ve bazı komplo teorilerini düşününce bu ve buna benzer filmlerde yıllar önce hazırlanan senaryoların gerçekleşeceği ve bu filmlerde anlatılanların mesaj içerdiği iddia ediliyor. Bu konulara oldukça meraklı bir insan olarak dünyanın geleceği açısından günümüzde yaşananları dikkate aldığımızda böyle filmleri pek kaçırmam açıkçası. Ama ne olduysa bu filmi zamanında izlemeyi atlamışım. Daha 2 gün önce izledim ve genel olarak beğendim.

5. Dalga filminin ana konusuna gelince; ağırlıklı olarak uzaylı istilası ve virüs salgını teması işlenmiş. Ancak senaryo içerisinde verilmeye çalışılan mesajları filmin birçok karesinde görmek mümkün. Örnek olarak henüz 2016 yılında yayınlanmış olmasına rağmen bugün için yaşadığımız virüs salgını nedeniyle karşı karşıya kalınan insanlardan uzaklaşma ve kaos ortamı sanki çok benziyor gibi.

Sonuçta bu konuları merak eden ve araştıranlar için filmi izlemeyenlere tavsiye ederim. ABD yapımı bir film olan 5. Dalga IMDB puanı ise 5.2 olarak verilmiş. Son olarak, filmin son sahnesinde sanki devam filminin çekileceği yönünde bir iz bırakılmış. Ancak 2019 yılında yayınlanan trailer haricinde filmin Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı full gösterimini internet üzerinde henüz bulamadım.
 

mehmetyugioh

Kıdemli Çavuş


0.00000003
  • 0.00000000  
  • #2
İzlediğim en güzel filmlerden birisi diyebilirim. Bir gençlik filmi olmasına rağmen yine de akıcı ve güzel bir film. Özellikle düşmanların kendini dost gibi gösterip insanları kullandığı kısmı çok güzel. Neyse spoiler vermeyelim şimdi. :) Filmin sonu güzel bitti ama sanki ikincisi gelecekmiş gibi görünüyor.
 
Üst